Férfi vízilabdázóink vereséggel kezdték az olimpiát

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Tokió, 2021. július 25. A magyar csapat tagjai a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának 1. fordulójában játszott Magyarország - Görögország mérkõzés elõtt a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. július 25-én. MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-9-re kikapott Görögországtól első csoportmérkőzésén a tokiói olimpián. A magyar válogatott ragadta magához a kezdeményezést a vízilabdatorna első rangadóján, az első negyed után egy góllal vezettek, majd a folytatásban már két gól is volt az előnyük, de a félidőre egyenlítettek a görögök. 6-6

A magyar válogatott nem tudott élni az emberelőnyös helyzetekkel, az ellenfélnél a kapusteljesítmény is jobb volt, így a görögök átvették a vezetést. Az utolsó percben a győzelemre már nem, a döntetlenre volt esély, de nem sikerült élni vele.