Képgaléria

Több mint egy év után játszott szurkolók előtt a MOL-Pick Szeged

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Tavaly márciusban, pont egy Ferencváros elleni Magyar Kupa mérkőzés előtt érkezett a hír: nem játszhat nézők előtt a MOL-Pick Szeged. azóta eltelt közel 14 hónap és egyszer sem lehetett a helyszínen szurkolni a kedvenceknek.

A sors úgy hozta, hogy egy Fradi elleni bajnoki lesz az első ha, ahol újra visszatérhetnek a nézők. Ha nem is tömött sorokban, de szép számmal érkeztek a szurkolók-mindegyikük védettségi igazolvánnyal.

Hátborzongató volt ismét szurkolást hallani a lelátón, a szegedi játékosok mindezt 8 gólos győzelemmel hállálátk meg.

Sándor Judit járt a mérkőzésen fényképezőgéppel:

EMLÉKEZTETŐ

Kézilabda K&H Liga
MOL-Pick Szgeed–Ferencváros 31–23 (15–10)
Szeged, 600
 néző. V: Nagy F., Turóczy
SZEGED: MIKLER – Nagy B., B. Radivojevics 4 (1), Henigman, Mackovsek 3, Bánhidi 2, KÄLLMAN 6, BOMBAC 5. Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov, Bodó 3, M. Stranovsky 1, ifj. Rosta M. 3, Canellas, Sostaric 2 (2), Tóth J. 1, Szilágyi B. 1. Edző: Juan Carlos Pastor
FERENCVÁROS: Zernovic – Bujdosó 1, ÓNODI-JÁNOSKUTI 4, Andjelics 1, Füzi 2, Nagy B. 3, Kovacsics 3. Csere: Győri (kapus), Schuch, Mikita, PORDÁN 3, Prainer 3, Karai 1, Imre B. 2 (1), Turák, Szabados. Edző: Horváth Attila

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 7. p.: 6–3. 13. p.: 10–5. 20. p.: 13–6. 26. p.: 14–7. 33. p.: 17–11. 39. p.: 19–12. 45. p.: 22–16. 50. p.: 26–20. 55. p.: 29–21
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1

Juan Carlos Pastor: – Örültem, hogy hosszú idő után ismét közönség előtt játszhattunk. Az első félidő második fele nem tetszett, mert különösen támadásban hibáztunk sokat. A csapat forgatásánál figyelembe vettük néhány kulcsjátékosunk terhelését.
Horváth Attila: – Az első öt percben eldőlt a mérkőzés, utána csak megközelíteni tudtuk ellenfelünket. Voltak szakaszok, amikor megvalósítottuk, amit elterveztünk. Sokat tanultunk ebből a hatvan percből, a tapasztalatokat a következő hetek erőltetett menete során igyekszünk hasznosítani.