A Paks ellen is nyert a Szedeák

2021. március 13., szombat

A koronavírus miatt öt játékosát nélkülöző paksiak ellen jól kezdett a Szedeák, a félidőben 11 pont volt az előnyük. Már-már megszokott forgatókönyv szerint a második féidőben az ellenfél vissza tudott jönni a meccsbe, sőt a záró negyed elejéna vezetést is átvették a szívósan küzdő vendégek. Dzeletovics és Keller azonban a legjobb időben volt pontos a hármas vonalon kívülről, így végül a szegediek megnyerték utolsó hazai alapszakasz meccsüket.

A Szedeák második helyen áll a tabellán, jövő héten az alapszakasz zárásaként a listavezető Szolnok otthonába látogatnak. A szegediek már biztosan nem zárják a negyedik helynél rosszabb pozícióban a bajnokság első részét, azaz a rájátszás első körében pályaelőnnyel kezdenek.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–Atomerőmű SE 101–92 (29–20, 26–24, 22–30, 24–18)
Szeged,
zárt kapuk mögött. V: Praksch, Frányó, Győrfy R.
SZEGED: GOVENS 14/6, Kerpel-Fronius G. 8, BROWN 27/9, DZELETOVICS 26/12, Dickey 11. Csere: Bognár 5/3, KELLER I. 10/6, Balogh Sz., Kerpel-Fronius B. Edző: Szrecsko Szekulovics
ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 14/6, Paige 12/3, Pupp 5/3, LÓRÁNT 29/3, JACKSON 16/3. Csere: Kis R. 5/3, Pajor, Shepard 9, Velkey 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 7. p.: 18–16. 12. p.: 31–22. 18. p.: 44–32. 27. p.: 76–72. 33. p.: 80–81. 35. p.: 87–85. 37. p.: 94–85