A harmadik negyeden múlt a Szedeák-bravúr

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A félidőben még öt ponttal a szegediek vezettek.

Az Oroszlány elleni keddi idegenbeli vereséggel megszakadt a Naturtex-SZTE-Szedeák hosszú, nyolc meccses veretlenségi sorozata, az új sorozat kezdéséhez a Bajnokok Ligájában vitézkedő Falco elleni győzelem kellett.

Az első félidőben úgy tűnt, hogy erre minden esélye megvan a szegedieknek. Az első negyedben hiába szerzett előnyt a Falco, a hazaiak minden esetben minimálisra csökkentették a hátrányukat. A második negyedben összeállt a védekezés és a támadás is a Szedeáknál, a szombathelyiek nem is tudtak ezzel mit kezdeni, így a nagyszünetre ötpontos szegedi előnnyel mehettek a csapatok. (42-37)

A fordulópontot a harmadik negyed jelentette, amikor 45-37-ről pillanatok alatt 45-49-re fordított a Falco, majd 52-54-nél két eladott labda és könnyű kosár után már hat ponttal vezettek a szombathelyiek. Becsülettel küzdött a Szedeák a meccs végégig, de erővel nem bírták a tempót, a vendégek pedig biztosan tudták tartani 10 pontos előnyüket. (71-83)

A Szedeák legközelebb jövő pénteken a Kaposvárt fogadja az Újszegedi Sportcsarnokban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71–83 (24–26, 18–11, 12–25, 17–21)
Vezette: Kapitány G., Frányó P., Nagy V.
Naturtex-SZTE Szedeák: Kerpel-Fronius G. 4, Govens 17/3, Brown 16/6, Dzeletovics 18/3, Dickey 13. Cserék: Keller -, Kerpel-Fronius B. -, Mayer 3/3, Olasz -.
Falco: Váradi 18/6, Doktor 2, Benke 12/3, Bruinsma 9/6, Searcy 17. Cserék: Perl 15/3, Dancsecs 3/3, Barac 3, Lake 4.

Állítólag Novák Katalin és Nemesi Pál is helyet kaphatna az SZTE alapítványi kuratóriumában