Nyögvenyelős győzelmet aratott a MOL-Pick Veszprémben

2020. december 6., vasárnap

A házigazdák végig méltó ellenfelei voltak a Bajnokok Ligája-szereplő szegedi együttesnek, a 46. percben még öt góllal vezettek, sőt, az 56. percben is még 23-22 állt az eredményjelzőn, ezt követően azonban már nem tudtak gólt dobni - elsősorban Mikler Roland védéseinek köszönhetően.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevic volt, aki kilenc lövésből nyolcszor talált be.

Tombor Csaba: – Tisztában voltunk vele, hogy a Szeged nem a legoptimálisabb összeállításban érkezik hozzánk. Szerettünk volna meglepetést okozni, közel álltunk hozzá. A Szeged, ha nincs ez a helyzet, final fourra is esélyes alakulat. Nagyon nehéz meccs volt, hiszen a 3. percben elvesztettük Tóth Attilát, így mindössze három belső emberrel kellett végigküzdenünk. Érezhetően 21 gólnál elfogyott a tudományunk, Fazekas Gergőt kivették a játékból. A rutin döntött a mai napon.
Juan Carlos Pastor: – Nem egyszerű a VKKFT ellen játszani, ez a mérkőzés sokkal nehezebb volt, mint a szegedi találkozó. A veszprémiek mindig hosszan támadnak, és passzív szituációban is képesek gólhelyzetet kialakítani, s ez a ritmus láthatóan nem fekszik nekünk. Az első félidőben hiába vezettünk két-három góllal is, hibáztunk a játékban, ezt kihasználta ellenfelünk. Mínusz öt gólnál viszont képesek voltunk felemelni a fejünket.

Kézilabda NB I, 16. forduló

Veszprémi KKFTMOL-Pick Szeged 23–25 (14–11)
Veszprém, zárt kapuk mögött. Vezette: Fekete T., Tóth D.
VESZPRÉM: BORBÉLY – Szmetán 2, Tóth A., Bugyáki, VAJDA 5, FAZEKAS G. 3, Hári 4Csere: Ágoston (kapus), Kristóf M. 4, Tóth M. 2, Szeitl 2, Füleki, Seregi 1 (1)Edző: Tombor Csaba
SZEGED:
 Alilovic – B. RADIVOJEVICS 8 (3), Kaspárek, BOMBAC 5, Bánhidi 4, Bodó 2, Mackovsek 1Csere: MIKLER (kapus), Henigman 1, Canellas 3, Gaber 1Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 4. perc:
 1–4. 12. p.: 4–6. 15. p.: 4–7. 17. p.: 7–7. 20. p.: 9–7. 23. p.: 11–9. 29. p.: 14–11. 36. p.: 15–13. 46. p.: 21–16. 49. p.: 21–19. 51. p.: 21–20. 57. p.: 23–23. 59. p.: 23–24