Győzelemmel zárta menetelését a kupában a szegedi vízilabdacsapat

2020. augusztus 9., vasárnap

A Szeged, a Pécs és az UVSE a negyedik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda Magyar Kupa harmadik fordulójában, amely az alsóházi meccsekkel vasárnap zárult a Margitszigeten.

A játéknap legjobbja az UVSE játékosa, Molnár Erik volt, aki csapat 11 góljából ötöt szerzett a Kaposvár ellen. A sorozat első és második körös csoportmérkőzései után alakult ki a felső- (I. csoport) és az alsóház (II. csoport). Az utóbbiban hétvégi remek játékával a harmadik helyen végzett a Szeged, míg a Szentes a negyedik pozíciót foglalhatta el.

BENU férfi Magyar Kupa, 3. forduló (Margitsziget):

II. csoport (Margitsziget):

PVSK-Mecsek Füszért - Debrecen 12-8 (3-1, 3-2, 4-2, 2-3) UVSE-Kaposvári VK Metalcom-Szentes - Tatabánya 11-7 (3-2, 3-0, 3-2, 2-3)

Szeged-KSI SE 10-7 (3-3, 4-2, 1-1, 2-1)

Metalcom-Szentes - Tatabánya 11-7 (3-2, 2-1, 4-3, 2-1)

A csoport végeredménye:

1. UVSE 12 (49-28), 2. Pécs 12 pont (52-38),

3. Szeged 12 (51-38), 4. Szentes 9

, 5. Kaposvár 3, 6. KSI SE 0 (36-52), 7. Debrecen 0 (35-52), 8. Tatabánya 0 (31-51)