Különleges acélszobrászati alkotásokkal nyitja újra kapuit a járványhelyzet után a REÖK. Az „Acélos történetek” című tárlaton – a K-ARTS Művészeti Alapítványnak köszönhetően – az érdeklődők csaknem félszáz különleges, acélból és egyéb fémötvözetből készült művet láthatnak a palota összes kiállítótermében.
A KÉSZ Csoportnál a művészetek felkarolása több évtizedes múltra tekint vissza, e mecenatúra-program részeként hozták létre az elsősorban képző- és iparművészetre összpontosító K-ARTS Művészeti Alapítványt. Képzőművészeti gyűjteményük legunikálisabb része az acélszobrokat és az egyéb indusztriális alapanyagból készült műalkotásokat felvonultató kollekció.
A szobrok jelentős része az alapítvány által szervezett Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozionon készült, ahol a művészek hosszú évek óta alkothatnak a különleges atmoszférájú közegben.
A tárlaton bemutatott majdnem félszáz alkotást különböző fémötvözetek, egyedi megmunkálási technikák, valamint sokszínű tematika és méret jellemzi. A művek között akadnak olyanok is, amelyek súlya meghaladja a negyed tonnát. Hazai és nemzetközi művészek is bemutatkoznak – mások mellett Barabás Márton, Bukta Imre, Demcsák Dóra Vanda, Collin Hope vagy Meghan Salgaonkar munkái is láthatók.
Dr. Nátyi Róbert, a REÖK vezető kurátora elmondta: a mostani kiállítás a magyar képzőművészet rendkívül érdekes szegmensét mutatja be, hiszen a nagyközönség számára nem szokványos matériáról van szó. Sokáig elképzelhetetlennek tűnt, hogy az acél – ami inkább ipari- és építőanyag – akár nemes szobrok alapanyagául is szolgálhat, ám a mostani tárlat is jól mutatja, hogy művészi fantáziával és kreativitással milyen elképesztő alkotások születhetnek.
Az „Acélos történetek” című nem mindennapi tárlat július 10-én, pénteken nyílik és egészen szeptember 27-ig látható.
Fotó: Sándor Judit