Ramsey duplájával Wales legyőzte Magyarországot – marad a pótselejtező

A magyar labdarúgó-válogatott kétgólos vereséget szenvedett Cardiffban az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójában, így márciusban pótselejtezőre kényszerül.

Eb-selejtező, E csoport, 10. forduló
Wales-Magyarország 2-0 (1-0)
Cardiff, Cardiff City Stadion, 31 762 néző. Vezette: Ovidiu Hategan (román).
Wales: Wayne Hennessey – Connor Roberts, Tom Lockyer, Chris Mepham, Ben Davies – Joe Morrell (Ethan Ampadu, 50.), Joe Allen – Aaron Ramsey, Gareth Bale (Harry Wilson, 88.), Daniel James – Kieffer Moore. Szövetségi kapitány: Ryan Giggs.
Magyarország: Gulácsi Péter – Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Lang Ádám, Nagy Zsolt – Pátkai Máté, Nagy Ádám (Kovács István, 60.) – Dzsudzsák Balázs (Varga Roland, 72.), Szoboszlai Dominik, Sallai Roland (Holender Filip, 83.) – Szalai Ádám. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Gól: Ramsey (15., 47.)
Sárga lap: Lockyer (72.), James (88.), illetve Pátkai (66.), Kovács I. (71.)

A magyarok ellen két gólt szerző Juventus játékos, Aaron Ramsey is értékelte a Wales-Magyarország Eb selejtezőt a SzegedMa kamerája előtt.

A mérkőzés összefoglalója:

22:35: Itt a vége a találkozónak és az egyeneságon való kijutásról szőtt magyar álmoknak. A hármas sípszót kitörő ovációval fogadta a Cardiff City Stadion közönsége. Egy remek hangulatú mérkőzésen összességében megérdemelten nyert a nemzetközileg jegyzettebb játékosokat felvonultató Wales, amely a két gólján kívül több helyzetet is kialakított. Sajnos a magyar csapat összeszokatlan védelme korán megingott, a hazaiak pedig a vezetés birtokában higgadtan játszhatták saját játékukat.

22:12: A 72. percben járunk, továbbra is 2-0-ra vezet Wales Ramsey duplájának köszönhetően. A walsiek lendületes támadásokat vezetve többször is helyzetbe kerültek, újabb gólt azonban nem szereztek. A magyar oldalon történt egy újabb változtatás: a 70. percben elhagyta a pályát a 108. válogatottságát ünneplő, ezzel Király Gábor rekordját beállító Dzsudzsák Balázs, a helyére Varga Roland érkezett.

21: 58: Egyelőre a második felvonás is a hazaiak kedve szerint alakul. Bale szabadrúgásánál sokan már gólt kiáltottak, de a labda pár centivel a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az 55. percben Moore kapott egy hosszú indítást, Baráth mellett viszont nem tudott elmenni. Magyar válogatott sajnos nagyon kevés időt tölti a walesi térfélen. Marco Rossi talán ezért is szánta el magát cserére: lehozta Nagy Ádámot és Kovács Istvánt küldte be a helyére a 60. percben.

21:46: Nagy a baj, walesi-góllal kezdődik a második félidő. Egy szabadrúgás utáni kavarodást követően Ramsey elé került a labda, aki teljesen üresen, kissé kiszorított szögből bevette a balfelső sarkot. Tombol a cardiffi aréna, a vendég táborra sokkszerűen hatott az újabb találat.

21:32: Véget ért az első játékrész, sajnos a szünetben Ramsey góljával 1-0-ra vezet Wales a sorsdöntő eb-selejtezőn. A magyar csapatnak két nagy lehetősége is volt egymás után, ám sem Szoboszlai, sem Sallai nem tudta bevenni Hennessey kapuját. A csoport másik mérkőzése egyelőre papírforma szerint alakul: Bozenik góljával Szlovákia vezet hazai pályán Azerbajdzsán ellen. Ha minden így marad, Magyarország a csoport negyedik helyén fejezi be a selejtezősorozatot.

Gareth Bale és Nagy Zsolt párharca. Egyelőre a walesi klasszis örülhet (Fotó: MTI)

21:20: Te jó ég, mi maradt ki! Komoly egyenlítési lehetőséget puskázott el a magyar csapat a 34.percben: Szalai kapott egy jó indítást, vissza csúsztatta lövésre Szoboszlainak, aki a tizenhatosról a kapu közepét vette célba, Hennessey azonban leért a lövésre. A kipattanónál Sallai is egyenlíthetett volna, de közvetlen közelről a kapusba lőtte a labdát.

21:17: Félórányi játékot követően továbbra is vezet Wales. A magyar csapat a 26. percben jutott el először ellenfele kapujáig, Dzsudzsák szabadrúgása után Baráth fejelt jócskán a kapu mellé. Pár perccel később Szoboszlai szlalomozott a walesi védők gyűrűjében, a tizenhatoson belülre érve szerelni tudták, a villámgyors hazai kontra végén Bale – akárcsak a gólnál – betekerte középre, Moore pedig Baráth mögül pár centivel a jobb kapufa mellé fejelt.

Cardiff, 2019. november 19.
Szoboszlai Dominik (k), valamint a walesi Aaron Ramsey (b) és Joe Allen a Wales – Magyarország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezõmérkõzésen a cardiffi városi stadionban 2019. november 19-én.
MTI/Kovács Tamás

21:02: A 15. percben megszerezte a vezetést a walesi válogatott: Bale viharzott el a jobboldalon, majd Lang mellett ballal Ramsey fejére csavarta a labdát, aki az öt és felesről, senkitől sem zavartatva bebólintotta Gulácsi kapujába.

20:44: A magyar-himnusz alatt piros-fehér-zöld sálerdőbe borult a magyar tábor. A walesi szurkolók is kitesznek magukért, a hangulatra nem lehet panasz.

20:32: Negyedórával a kezdés előtt már szinte csordulásig megtelt a magyar szektor, egy-két szék még üres, de ne legyen kétségünk afelől, hogy a kezdősípszóig azokat is elfoglalják a magyar fanatikusok.

20:10 Így vonultak a magyar szurkolók Cardiff utcáin:

19:10 A szurkolók mellett a csapat is megérkezett a stadionhoz. A magyar válogatott tagjai walesi szurkolók gyűrűjében szállt le a buszról. Időközben nyilvánosságra kerültek a kezdőcsapatok:

Marco Rossi a Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Lang, Nagy Zs., Pátkai, Nagy Á., Szoboszlai, Sallai, Dzsudzsák, Szalai összeállításban küldi pályára csapatát Walesben.

18:55 Megérkeztek a szurkolók a Cardiff City Stadionhoz. A néhány kisebb megállással tarkított felvonulás békésen zajlott. Az úton járókelő walesiek a nagy tömeget meglátva telefonjukhoz kaptak és szelifket készítettek, videókat rögzítettek a tekintélyt parancsoló vonulásról. Utoljára talán még a 2016-os eb-n, Marseille-ben láthattak hasonlót a helyiek.

18:15: Elindult a szurkolók vonulása Cardiff központjából a stadionba. A nagyjából 2 kilométeres utat körülbelül 40 perc alatt teszi meg a 3000 magyar. A walesiek sem bosszankodnak a kisebb forgalmi akadály miatt-többen fotózzák a menetet.

18:01
Egy szegedi fiatalembernek fontos feladata van Cardiffban. Szeghalmi Zsolt a walesi válogatott tolmácsa, így a tegnapi sajtótájékoztatón ő tolmácsolt Gareth Bale és Ryan Giggs sajtótájékoztatóján is. Itt tudja megnézni az erről készült videót. Zsolttal hosszabb interjút készítettünk, amit a napokban olvashatnak majd oldalunkon.

17:52 Cardiffban másfél napja nem tud úgy megmozdulni az ember, hogy ne találkozzon magyar szurkolóval. Walesiek és magyarok békésen söröznek egymás mellett és egy dologban maradéktalanul egyetértenek: a döntetlen egy olyan eredmény amit mindenképpen el kell kerülni, ugyanis az Szlovákia továbbjutását eredményezne – feltéve, ha legyőzik hazai pályán a csoportutolsó Azerbajdzsánt.

17:45 Köszöntjük olvasóinkat Cardiffból A magyar labdarúgó-válogatott magyar idő szerint háromnegyed 9-kor sorsdöntő Eb-selejtezőt játszik Wales ellen. A képlet egyszerű: ha nyer a nemzeti csapat, akkor kint van az Eb-n. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a szurkolók közös vonulásával kezdődik a stadionba és reméljük egy fergeteges magyar ünnep beszámolójával zárul.

Elkészült a fitneszpark Zákányszéken

A beruházást továbbiak követik majd, a cél egy rekreációs tér kialakítása.

Tavasszal fokozná a szegedi focilázat a Szeged-Csanád GA

Hazaköltözés, remek pillanatok, sok szurkoló és néhány fájó vereség. Röviden így foglalható össze a Szeged-Csanád GA másodosztályú labdarúgócsapatának őszi szezonja