Közélet

Letették az új szegedi kézilabdacsarnok alapkövét

Letették az új szegedi kézilabdacsarnok alapkövét

2019. november 29., péntek
Letették az új szegedi kézilabdacsarnok alapkövét

Letették a szegedi kézilabdacsarnok alapkövét. Az új, 8300 férőhelyes létesítmény nemcsak az élsportot, hanem az utánpótlásnevelést is szolgálni fogja.

Ünnepélyes esemény keretében pénteken letették

az új szegedi kézilabdacsarnok

alapkövét a beruházás helyszínéül szolgáló Felső Tisza-parti Stadionban.

Akomplexum

a 2022-es férfi kézilabda-Ebhelyszínéül is szolgáló kézilabdacsarnokot, valamint egy kétpályás edzőcsarnokot is magában foglal.Mellette egy legalább 80 fős konferenciaterem, négy edzőterem, két bemelegítőterem, valamint egy 30 férőhelyes kollégium is megépül.

A létesítmény anemzetközi előírásoknak megfelelő lelátószerkesztéssel legalább 5500 nézőhely kiszolgálását biztosítja majd a fő kerengő szintről (első emelet). Ezért itt alakítják ki a büféket, a vizesblokkokat és a ruhatárakat. Szintén itt alakítják ki a televíziósközvetítést biztosítókamerahelyeket. A fennmaradó 2800 nézőhely megközelítése egy felső kerengőről lesz megoldva. A két szint között közvetlen lépcsős kapcsolatok létesülnek.

A felső, 2800 nézőhelyes szint a csarnoktértől vizuálisan is leválasztható lesz (sportelválasztó függönyözés technológiával). Ezen területek gépészetileg is leválaszthatók lesznek. A beruházás egy edzőcsarnok létrehozását is tartalmazza, amelynek saját bejárata, lelátója és előcsarnoka lesz. A csarnok elvárt befogadóképessége legalább 1500 néző, további elvárás, hogy alkalmas legyen magyar bajnoki kézilabda-mérkőzések lebonyolítására. A csarnokban keresztben két edzőpálya lesz kialakítva. Aközbeszerzési eljárás nyertese a West Hungária Bau Kft., a szerződés értéke nettó 27,4 milliárd forint. Az alapkőletételen Szabó Tünde sportért felelős államtitkár felidézte, hogy Szegeden az idei év folyamán teljes körűen

felújították és korszerűsítették

a Maty-éri versenypályát, ahol világbajnokságot is

rendeztek

.

"Szeged másik sikeres sportága egyértelműen a kézilabda, amely nemcsak hazai viszonylatban az egyik legeredményesebb és legerősebb klub, de a nemzetközi színtéren is folyamatosan jól szerepel, így tehát nem meglepő, hogy Szeged is bekerült a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokság rendező városai közé.

A magyar kormány sportpolitikájának egyik meghatározó eleme, hogy minél több hazai rendezésű, kiemelt világversenyt tudjunk megrendezni, hiszen ez számos előnnyel jár az egyes sportágak és egész ország számára"

- fogalmazott Szabó Tünde, hozzátéve, a kormány célja, hogy sportnemzetből sportoló nemzetté is váljunk. Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke szerint a MOL-Pick Szeged kinőtte saját csarnokát. "Ahhoz, hogy a Szeged BL-meccseit minden Szeged-szurkoló láthassa, egy mérkőzést legalább háromszor kellene lejátszani, de mivel a sportban erre nincsen lehetőség - szemben a zeneiparral -, ezért sok szurkoló marad rendszeresen távol attól, hogy lássa kedvenc csapatát a nemzetközi megmérettetéseken" - mondta, utalva arra, hogy ennél a csarnoknál még annak esélye sem áll fenn, hogy a szegedi csapat ne tudná megtölteni.

"Manapság divatos a sportberuházásokkal szemben állást foglalni, de a szegedi kézilabdázók támogatottsága, illetve a szegedi kézilabda eddig eredményei ezeket az érveket is lesöpörték mindvégig az asztalról"

- fogalmazott, majd hozzátette, ő az idei szezonban a Final Fourba várja a MOL-Pick Szegedet. "Jó úton halad Szeged, hogy Magyarország egyik sportfővárosa legyen" - kezdte beszédét Bartók Csaba, a szegedi Fidesz elnöke, a Modern Városok Program szegedi biztosa, utalva arra, hogy megépült a Szent Gellért Fórum és épül az új sportuszoda is.

Bartók Csaba hozzátette, atlétikai centrumok is épülnek Szegeden. A SZVSE-pályán 550 millió forintból, a Szegedi Tudományegyetem atlétikai centrumában pedig 1,6 milliárd forintból nemzetközi szabványoknak megfelelő körülményeket alakítanak ki.

"Új fejlesztéseket hoz a városba a kormány, ami nemcsak a sportbarátoknak, hanem az összes szegedi lakosnak és az itt élő több ezer egyetemistának is jó hír. Ez azt jelzi, hogy kormánynak fontos az egyetem, az atlétika és a fiatalok sportolásai lehetősége"

- fogalmazott.

Az új kézilabdacsarnok építését indokolja Bartók szerint, hogy az Újszegedi Sportcsarnok már nagyon messze áll attól, hogy 21. századi körülményeket biztosítson a sportolóknak és a közönségnek. "Tiszteletet érdemelnek a játékosok, hogy a versenytársaktól elmaradó infrastruktúrát használva is ilyen eredményesek tudnak lenni" - hangsúlyozta. Az új kézilabdacsarnok átadása egy szép jubileum kapcsán valósul majd meg, ugyanis a szegedi kézilabdázás két év múlva lesz 60 éves, és akkor mondhatja majd el magáról a férfiegyüttes, hogy megszakítás nélkül 45 éve a magyar élvonalban szerepel. (fotók: Kovács Ferenc)

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.