Közélet

Gólzáporos győzelemmel avatta stadionját a Szeged

2019. szeptember 15., vasárnap

A Csákvár ellen első győzelmét szerezte meg a szezonban a Szeged-Csanád GA.

Régen volt ekkora foci-láz Szegeden. Délután 5 óra után tömött sorokban érkeztek a nézők az első bajnoki meccsre a Szent Gellért Fórumba. A szegedi szurkolók közösen vonultak át a stadionba az Izabella hídon. Jó volt ezt látni és jó lenne ezt látni a jövőben is.

A Szeged-Csanád GA a legjobb összeállításban léphetett pályára, de a héten igazolt Dragoner Filip még nem volt ott a keretben.

A hazaiak az első perctől kezdve veszélyesebbek voltak kapura, több lövéssel és fejessel veszélyeztették a csákvári kaput. A történelmi gólra sem kellett sokat várni.

A 23. percben Gajdos Zsolt fejelt kapura, de a felső lécet találta el, onnan visszapattant a labda az érkező Germán Tamás elé, aki védhetetlenül lőtte azt a kapuba, megszerezve ezzel a stadionavató gólt. 1-0

A 26. percben újabb veszélyes akciót vezettek a szegediek, aminek a végén Albert István buktatta Gajdos Zsoltot a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Germán Tamás váltotta gólra. 2-0

A csapatkapitány ezzel nem állt meg. A 30. percben egy védőkről lecsorgó labda az ismét jól érkező Germán Tamás elé került, 17 méterről lőtt, a labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki. Mesterhármas 8 perc alatt! 3-0

A félidő utolsó harmadában a vendégek voltak kezdeményezőbbek, de komolyabb veszélyt nem jelentettek a szegedi kapura. Beszédes statisztika az első félidőről: 9 szegedi lövésből 6 eltalálta a kaput és 3 gól született ezekből.

A második játékrész sokkal kiegyenlítettebb játékkal nyitott, a csákváriak érezhetően nagyobb elánnal vetették magukat a küzdelembe. Az 58. percben ennek meg is lett az eredménye. Baracskai Rolandra nem léptek ki a védők, aki kibújt Tóth Gábor és Kárász Krisztián között és kapuba lőtt. 3-1

A 67. percben tovább fogyott a szegedi előny. A csereként beállt Kocsis Bence remek passzt adott Daru Bencének, aki a védők lába között lőtt a kapuba. 3-2

A két gól után összekapta magát a Szeged, 76. percben Kóródi Nándor a leshatárról ugrott ki, egyedül mehetett kapura és nem hibázta el a ziccert. 4-2

A kapott gól láthatóan összezavarta a csákváriakat, a 80. percben a szétesett védelemmel szemben Kóródi Nándor másodszor is a kapuba talált. 5-2

A 90. percben az elalvó szegedi védők közül Mészáros Dávid lépett ki és elfektetve a kapust szépített.

5-3

https://www.facebook.com/szegedma/videos/937082603311541/ A Szeged-Csanád GA ezzel első hivatalos győzelmét szerezte meg az idei bajnokságban (a Balmazújváros kizárásával egyetlen győzelmüket elvették a csapattól), ráadásul nem kis "halat fogott", a Csákvár a dobogó második helyen állt a tabellán a forduló előtt. Labdarúgás pedig ezzel a nagyszerű sikerrel tért haza Szegedre!

SZEGED-CSANÁD G. A.

AQUITAL FC CSÁKVÁR 5–3 (3–0) Szeged,

Szent Gellért Fórum,

4000

néző.

Vezette:

Csonka Bence (Garai Péter, Belicza Bence)

SZEGED:

Takács J. – Kárász, Tóth G., Deák I., Mohl – Oláh, Jovanovic (Zvara, 87.) – Gajdos (Andorka, 66.), Germán T., Varga Sz. – Kóródi (Bitó, 85.).

Joao Janeiro

CSÁKVÁR:

Markek – Csató M. (Pratsler, 61.), Albert I., Tányéros – Mim (Nándori, a szünetben), Mészáros B., Madarász M., Deutsch (Kocsis B., 61.) – Tamás N., Baracskai, Daru.