Megizzadt és pontot vesztett a MOL-Pick Szeged Tatabányán

2019. március 9., szombat

Az elmúlt évek “hagyományának” megfelelően ismét szenvedett a Szeged a Tatabánya ellen.

A kilencedik percben időt kellett kérniük a szegedieknek, mert a hazaiak már 5-1-re vezettek. A folytatásban sikerült némileg felzárkózniuk, de mivel nem tudták huzamos ideig megakadályozni a Tatabánya gyors játékát, az egyenlítésre eleinte nem volt esélyük. A címvédő az első félidő második felében pontosabban lőtt és keményebben védekezett, így a szünet előtt egy 4-0-s sorozattal döntetlenre alakították az állást. A második felvonást sokkal jobban kezdték a szegediek, a mérkőzés során először átvették a vezetést, sőt egy 7-2-es szériával elléptek ellenfelüktől (16-20). A Tatabányának - Milos Vujovic és Rosta Miklós vezérletével - a folytatásban sikerült döntetlenre alakítania az állást, sőt másfél perccel a vége előtt ismét egy találattal jobban állt. A Szeged elhibázta a támadását, majd a házigazdák is rontottak, Bánhidi Bence egyenlített, végül Ilyés Ferenc az üres kapu mellé lőtt, így alakult ki a 25-25-os végeredmény.

K&H férfi kézilabda liga, 18. forduló

Grundfos Tatabánya-MOL-PICK Szeged 25-25 (14-13)

Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.

Tatabánya:

Bartucz - Vrankovic 1, Grigoras 5, Vujovics 6/2, Juhász 2, Bozovic 5, Rosta 4.

Székely (kapus), Ilyés 1, Sipos 1, Borzas,

Pásztor, Dénes, Nagy.

Vladan Matics.

MOL-PICK Szeged:

Sego - Sostaric 4, Maqueda 1, Gaber, Bánhidi 3, Sigurmannsson 3/2, Bombac 1.

Alilovic (kapus), Zsitnyikov 2, Bodó 4, Canellas 2, Balogh 4, Blazevic, Sunajko 1.