Harcos döntetlennel folytatta a BL-t a Pick Szeged

2018. november 18., vasárnap

A MOL-Pick Szeged házigazdaként vasárnap 33-33-as döntetlent játszott a dán Skjern HB csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában.

A szegediek egy héttel ezelőtt 29-26-ra nyertek a dán bajnokcsapat otthonában.A hazaiak keretéből ezúttal a cseh jobbátlövő, Stanislav Kasparek maradt ki taktikai okok miatt. Remek kezdés (4-1) után pontatlanná vált a szegediek támadó játéka, a dánok fordítani tudtak (6-7), Juan Carlos Pastor vezetőedző pedig időt kért. Csapata előbb visszavette a vezetést, de később a védekezése és a kapusteljesítménye is visszaesett, így Kasper Söndergaard vezérletével a Skerjn két góllal ellépett (11-13).A szünetben a dánok ugyanúgy 15-14-re vezettek, mint az egy héttel ezelőtti meccsen. A vendégek rendszerint levitték a kapusukat támadásban, ezzel létszámfölényes helyzetet teremtettek, aminek nem találta ellenszerét a Szeged. A második félidő elején a Skjern egy 6-1-es sorozattal elhúzott (16-21). A magyar együttes Bodó Richárd és Bánhidi Bence jóvoltából elkezdte a felzárkózást, miközben a dánok a harmadik kiállítása miatt elveszítették egyik kulcsemberüket, Benjamin Jakobsent.

A vendégek a lehető legjobban taktikáztak az idővel, hosszú támadásokat vezettek, amelyeket rendre góllal fejeztek be. Az utolsó tíz perc kezdetén a Marin Sego helyére visszacserélt kapus, Mirko Alilovic több fontos védést is bemutatott, ekkor viszont támadásban nem voltak pontosak csapattársai (27-29). Az 55. percben Joan Canellas találatával - 15-15 után ismét - egyenlő volt az állás (29-29), majd 10-9-et követően megint vezetett a Szeged. A Skjern 12 másodperccel a meccs vége előtt egyenlített, Pastor mester azonnal időt kért, majd Jorge Maqueda a dudaszó pillanatában betalált, de a gólt nem adták meg, így a szegediek először játszottak döntetlent a mostani idényben.

MOL-PICK Szeged - Skjern Handbold (dán) 33-33 (14-15)

Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezeti: Brunner, Salah (svájciak).

MOL-PICK Szeged:

Alilovic - Sostaric 4, Maqueda 2, Blazevic, Bánhidi 5, Källman 5, Bombac 2.

Sego (kapus), Zsitnyikov, Sigurmannsson 7/6, Gaber 1, Balogh 2, Bodó 4, Canellas 1/1, P. Rodríguez.

Juan Carlos Pastor.

Skjern:

Nielsen - Augustinussen, Tangen 4, J. Konrádsson 5, Jakobsen 2, Mogensen 4, Christensen 1.

Gústavsson (kapus), Mikkelsen 6, Stenbäcken, Söndergaard 10/5, Grebenc 1.

Ole Nörgaard.

9/7, ill. 6/5.

6, ill. 12 perc.

A csoport állása:

1. Paris Saint-Germain (francia) 16 pont

2. MOL-Pick Szeged 13

3. HBC Nantes (francia) 7 4. Flensburg-Handewitt (német) 6 (216-217) 5. Skjern HB 6 (227-239) 6. RK Celje PL (szlovén) 6 (206-224) 7. Motor Zaporizzsja (ukrán) 5 (237-248) 8. PPD Zagreb (horvát) 5 (198-226) A hat sikerrel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Szeged pedig szombaton az egész BL-ben egyedüliként százszázalékos Paris Saint-Germaint fogadja.