Tovább menetel a Szeged a Bajnokok Ligájában

2018. október 6., szombat

A Szeged keretéből ezúttal a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez maradt ki. A szlovénok a Telekom Veszprémtől kölcsönvett olimpiai és háromszoros világbajnok francia William Accambray-t nem nevezték.

A meccs elején sorozatban négy gólt dobott a házigazda, így a Celje múlt héten kinevezett edzője, Tomaz Ocvirk már tíz perc után időt kért. A folytatásban sem változott a játék képe, Marin Sego kapus remek teljesítményére alapozva növelte a különbséget a hatékonyan támadó magyar bajnok. A vendégeknek több mint hat perccel a szünet előtt ismét időt kellett kérniük, mert kilencgólos hátrányba kerültek (15-6), amely a dudaszó előtt Joan Canellas találatával tízre nőtt

(18-8).

A második félidőben nyolc és fél perc után szerezte első akciógólját a Szeged, amely múlt vasárnap az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában is fölényesen vezetett, végül azonban csak némi szerencsével tudott nyerni egy góllal. Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, mert a szlovénok elkezdték apránként ledolgozni tetemes hátrányukat

(22-15).

A tendencia nem változott, a Celje 5-0-s sorozatot produkált, ekkor a spanyol mester visszaküldte a pályára a kezdőcsapat tagjait. Ennek hatására ismét összeállt a hazaiak támadása és védekezése, így sikerült ismét növelniük a különbséget és biztosítaniuk negyedik csoportmeccsükön a negyedik győzelmüket

(33-24).

MOL-PICK Szeged - RK Celje Pivovarna Lasko 33-24 (18-8)

Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldávok).

MOL-PICK Szeged:

Sego - Sostaric 4, Maqueda 5, Blazevic, Källman 4, Gaber, Bombac.

Alilovic (kapus), Balogh 3, Bodó 1, Bánhidi 5, Sigurmannsson 4/3, Canellas 3, Kaspárek 2, Henigman, Zsitnyikov 2.

Juan Carlos Pastor.

Celje:

Ferlin - Gal Marguc, B. Vujovics 2, D. Nenadics, Beciri 2, Malus 4, Kodrin 2.

Panjtar (kapus), Groselj, D. Razgor 3/2, Anic 3, Ovnicek 6/1, Jurecic 2.

Tomaz Ocvirk.

3/3, ill. 4/3.

12, ill. 8 perc. https://www.facebook.com/szegedma/videos/694619000921494/ A Szeged jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja a BL-ben, kedden a Komlóval játszik bajnokit hazai pályán. A Montpellier négy vereséggel kezdte az új idényt, ilyen rosszul korábban egyetlen címvédő sem rajtolt a BL-ben. A Szeged mellett továbbra is százszázalékos a francia Paris Saint-Germain és a tavalyi győztes macedón Vardar Szkopje.