Jöhet a Veszprém a döntőben, húsz góllal győzte le a Pick a Csurgót

2018. április 14., szombat

Simán, húsz góllal nyerte a Csurgó elleni MK elődöntőt a Pick Szeged.

A Csurgót irányító Bencze József már a 4. percben időt kért (3–0-s hátrányban), de csapata ezután sem volt egy súlycsoportban a Szegeddel. A Tisza-partiak védelme jól működött, ebből sok könnyű gólt tudtak dobni indításból. Ebben a lebonyolításban az esélyesebb csapatok (Szeged, Veszprém) célja az elődöntőben a döntőbe jutáson túl az lehet, hogy minél hamarabb eldöntsék a mérkőzést, ezáltal minél többet pihenhessenek kulcsembereik. Ebből a szempontból is elégedett lehet Juan Carlos Pastor mester, játékosai ugyanis a szünetben már 19–7-re vezettek, így kedvére forgathatta őket. Ráadásul ez nem ment az eredményesség rovására, hiszen ilyen nagy különbségű győzelmet még nem arattak ebben a szezonban. FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, DEBRECEN, FŐNIX CSARNOK ELŐDÖNTŐ Mol-Pick Szeged–Csurgói KK 37–17 (19–7) (nso.hu)