Hírzóna

Új munkavédelmi kézikönyv készült szállodáknak

Új munkavédelmi kézikönyv készült szállodáknak

2018. március 22., csütörtök
Új munkavédelmi kézikönyv készült szállodáknak

Erről konferenciát is tartottak ma délelőtt a szegedi Hunguest Hotel Forrásban, ahol át is adták a munkáltatók számára készített új munkavédelmi kézikönyvet.

A Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) abból az alkalomból várta az ágazat vállalati vezetőit, szállodai és éttermi igazgatóit, munkavédelmi felelőseit, hogy elkészült a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) támogatásával az ágazat munkahelyi egészségről és biztonságról szóló kutatása és elkészült egy új munkavédelmi kézikönyv. Az anyag kitér arra az új kötelezettségre is, hogy a 20 főnél több munkavállalót foglalkoztatóknál kötelező a munkavédelmi képviselő választás. A rendezvényen bemutatják a kutatás eredményeit, kiosztják a munkaadóknak szóló aktualizált munkavédelmi kézikönyvet, valamint elkezdik az egyéb munkavédelmi tudatosságot fejlesztő eszközök terjesztését is. Született a rendelet, hogy már a 20 alkalmazottól kötelező a munkavédelmi képviselő megválasztása. Ennek apropóján kérte a kormányzat az ágazat szociális partnereit, hogy segítsenek ennek tudatosításában.

Nesztinger Péter munkavédelmi főosztályvezető NGM

Elsőként egy felmérést végeztek vállalkozásaik alkalmazottai körében. Ennek fő következtetése, hogy a legnagyobb veszélyt a megkérdezett dolgozók abban látták, hogy nincs mindig elég ember a munkákra, ezért mások helyett is sokat kell dolgozniuk.

A probléma kezelése közös feladat a munkavállalókkal!

Vallják ezt a kutatás és a konferencia szervezői, és már egy megoldást is kidolgoztak arra, hogyan lehet az emberhiányt a jövőben elkerülni a szállodaiparban. A VIMOSZ elnöke összefoglalta, hogyan látják a munkaadók a helyzetet és a kiutat. Az ágazat jövedelmezőségének javítása érdekében a rendszerben ragadt adó rendellenességek rendezését javasolja, ami fontos lépés lehet az akut munkaerő problémák kezelésében is. Gál Pál Zoltán azt is elárulta nekünk, hogy az emberhiányt továbbá azzal is próbálják majd megoldani, hogy a turisztikai és szállodaipart, mint munkahely lehetőséget újra megpróbálják megszerettetni a fiatalokkal. Ezen kívül az áfacsökkentéssel, valamint a munkabérrel kapcsolatos terhelések csökkentésével kívánják azt megoldani, hogy a munkáltatók versenyképes jövedelmet tudjanak kínálni a munkavállalóknak. A VIMOSZ elnöke azt is hozzátette mondandójához, hogy a bérek terhelésének csökkentése, nem ágazat specifikus, hanem az összes munkaterületre vonatkozik.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.