Kajak-kenu: Suba Róbert újabb ezüstje, a sérült Kopasz Bálint nem jutott döntőbe (FRISSÍTVE)

2017. augusztus 25., péntek

Újabb ezüstérmet nyert a Démász Szeged VE parasportolója, Suba Róbert a Racicében zajló kajak-kenu világbajnokságon: az algyői Kopasz Bálint ujjsérülést szenvedett, és kérdésessé vált, tudja-e folytatni a vb-t.

A 37 éves, paralimpiai második magyar versenyzőt csak az olasz Esteban Gabriel Farias előzte meg a fináléban, amelyben 200 métert teljesítettek a résztvevők. A döntő másik magyarja, Juhász Tamás hetedik lett.

Suba Róbertnek

ez a második ezüstérme a mostani vb-n, szerdán parakenuban, a VL1-es kategóriában lett második. A Démász Szeged VE másik, pénteki döntőben érintett versenyzője,

Varga Katalin

hatodikként ért célba a KL2-es sérültségi kategória fináléjában. Az Algyő SK színeiben versenyző

Kopasz Bálint

szerencsétlen balesetet szenvedett: a hajója leesett a bakról, miután utána nyúlt, megzúzódott jobb kezének hüvelykujja. A sérülés ellenére rajthoz állt a K1 500 méteren, ahol negyedikként ért célba, így a B döntőben kap szerepet, szombaton a királytávon, K1 1000 méteren indul az A döntőben. A csehországi világbajnokságon mellette a szegediek az alábbi időpontokban futnak döntőket szombaton: 11:23 Birkás Balázs-Balaska Márk (Bp. Honvéd) - K2 Férfi 200 méter A Döntő 11:41 Nádas Bence-Tótka Sándor (UTE) - K2 Férfi 500 méter A Döntő 12:01 Medveczky Erika-Farkasdi Ramóna (Bp. Honvéd) - K2 Női 1000 méter A Döntő

Kopasz Bálint nem jutott döntőbe

A sérülten versenyző Kopasz Bálint negyedik lett középfutamában K-1 500 méteren a csehországi Racicében zajló kajak-kenu világbajnokságon, így nem jutott a szám vasárnapi döntőjébe. A 20 éves, Európa-bajnoki bronzérmes Kopasz pénteken délután sérült meg, amikor a hajója leesett a bakról, ő pedig úgy nyúlt utána, hogy zúzódott a jobb kezének hüvelykujja. Kérdéses volt, hogy egyáltalán el tud-e indulni a középfutamban, de végül rajthoz állt, az első három közé azonban nem sikerült bekerülnie, pedig csak ez a három hely ért finálét. Egyelőre kérdéses, hogy Kopasz a K-1 1000 méter szombat délelőtti döntőjében - ahova már csütörtökön kvalifikálta magát - vízre tud-e szállni. "Nem tudom hajlítani az ujjamat, ezért az első pár húzásnál nem tudok erőt kifejteni. Ez hátráltatott a rajtban" - mondta Kopasz Bálint, aki hozzátette, az orvosok szerint hetekig tart majd, amíg teljesen meggyógyul. Elárulta, hogy fájdalomcsillapítót kapott a futam előtt, és szombaton is azt kap majd, mivel vállalja az indulást a K-1 1000 méter döntőjében, ahova már csütörtökön kvalifikálta magát. "A rajtom valószínűleg megint nem lesz jó, de ezer méteren ez nem is olyan fontos. Ott az állóképesség és tűrőképesség számít" - tette hozzá. A versenyző azt is elmondta, hogy Hüttner Csaba szövetségi kapitány és édesanyja, egyben edzője,