Futsal: drámai küzdelemben ezüstérmes az Eb-n a cukorbeteg válogatott

2017. július 21., péntek
diabetes_futsal05_gs

Hevesi Tamás együttese zsinórban negyedik ezüstérmét szerezte az Európa-bajnokságon. A horvátok hosszabbítás után nyertek 6-5-re.

A magyar válogatott mindössze három gólt kapott a döntőig vezető úton, ellenben húszat szerzett és minden meccsét megnyerte. A csoportban a portugálokat 2-1-re, a macedónokat 10-0-ra győzte le

Hevesi Tamás

csapata. Ezután következhetett a szlovákok elleni negyeddöntő, amit 5-1-re nyertek meg

Nagy Rolandék

, az elődöntőben pedig Szlovéniát múlta felül 3-1-re a magyar csapat. A fináléban az a horvát válogatott volt az ellenfele, amelyik ugyanúgy húsz rúgott góllal menetelt el a döntőig, ám nekik becsúszott egy döntetlen Románia ellen a csoportban. Remekül kezdte a mérkőzést a magyar csapat, már a második percben sikerült bevenni a horvát kaput, egy kontratámadás végén

Pinczés

és Nagy összjátéka után a centerezett labda

Iskretovic

lábáról pattant be saját hálójába. A kilencedik percben megduplázta előnyét Hevesi Tamás együttese,

Saláta

szemfülesen csapott le egy rosszul megjátszott horvát labdára, 2-0. Mindeközben

Tövisháti

remekelt a kapuban, több bravúrt is bemutatott, ám a 14. percben sikerült a szépítés a horvátoknak,

Marko Markovic

büntetőből talált be. Ettől vérszemet kaptak, Tövishátinak Kocar távoli bombáját kellett kitornáznia, ám egy kontra végén ismét a magyarok kerültek helyzetbe, Nagy ugratta ki

Brondicsot

, aki elhúzta a kapus mellett, de kiszorított szögből nem sikerült bevennie a kaput. Az első húsz perc végén egyenlítettek a horvátok, Markovic 15 méterről talált be, Tövisháti csak beleütni tudott, 2-2. A második félidőben teljesen átvette az irányítást a horvát csapat és Markovic harmadik góljával már náluk volt az előny a 26. percben, sőt egy perccel később tovább nőtt a különbség, Kocar szerzett gólt 13 méterről. Gyorsan jött a magyar válasz,

Jacsmanik

passzát Brondics csúsztatta a kapuba, négy perccel a rendes játékidő vége előtt pedig Hevesi Tamás csapata is büntetőhöz jutott, amit Nagy Roland értékesített, 4-4. Egy perccel a vége előtt ismét megszerezte a vezetést Horvátország, Jacsmanik szabálytalansága után már tízméteressel jöhettek, amit Markovic értékesített. Nem adta fel azonban a magyar csapat, rögtön a következő támadásból egyenlített, így következhetett a kétszer öt perc hosszabbítás. A ráadásban aztán már csak egy gól született és azt sajnos a horvátok jegyezték, így végül drámai csatában, zsinórban negyedik ezüstérmét szerezte meg a magyar cukorbeteg futsalválogatott a DiaEuro bajnokságon.