Női labdarúgás: a hétvégén bajnok lehet a Békéscsaba

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

foci_labdarugas_labda_jatek_kf

Elsőszámú kihívója otthonában gyűjtheti be a bajnoki aranyéremhez szükséges győzelmet a Békéscsaba a Csongrád megyei női II. osztályban.

Csongrád megyei I. osztály

Nem hibázott a Nagymágocs, a listavezető ezúttal nyolcig jutott, és magabiztosan futballozva szerezte meg a három pontot Csanytelken, a sikerből Boda Virág mesternégyessel vette ki a részét. Az üldöző Mezőberény a szünet után biztosította be győzelmét Szegeden, míg a Szent Mihály egy szorosabb meccsen győzte le a Pusztaföldvárt, így megerősítette harmadik helyét a tabellán.

Eredmények, 22. forduló

Csanytelek SC – Nagymágocs SE 1-8 (1-5) Gól: Farkas Viktória ill. Boda Virág (4), Fári Bettina, Lakatos Szabina Zsanett (2), Horváth Tímea Ilona.
Szent Mihály – Pusztaföldvári LK 2-1 (1-0) Gól: Dékány Dóra, Sasvári Annabella ill. Lovas Vivien.
Szegedi VSE – Mezőberényi FC 1-6 (0-2) Gól: Szűcs Enikő ill. Molnár Kitti (2), Keresztesi Bernadet Alexandra, Furka Júlia (3).

A bajnokság állása:

# Név MSZ GY D V LG KG GK P
1. Nagymágocs 16 15 0 1 89 10 79 45
2. Mezőberényi FC 16 12 0 4 71 21 50 36
3. Szent Mihály 16 11 0 5 51 29 22 33
4. Csanytelek 16 7 0 9 51 47 4 21
5. Szegedi VSE 16 2 1 13 20 90 -70 6(-1)
6. Pusztaföldvár 16 0 1 15 14 99 -85 1
7. Kaszaper FC 0 0 0 0 0 0 0 0

A 23. forduló programja:

május 7., vasárnap 11.00 Pusztaföldvári LK – Csanytelek SC. 17.00 Nagymágocs SE – Mezőberényi FC.

Csongrád megyei II. osztály

A másodosztály dobogóra pályázó csapatai közül az Újszentiván pontokat vesztett a Baktó ellen hazai pályán, ezt pedig kihasználta a Kistelek, amely hatot lőtt a Maros-menti UFC-nek. A listavezető Békéscsaba kapott gól nélkül nyert Bordányban, míg a Kiskundorozsma egyetlen találattal volt jobb a HFC-nél. A Székkutas megszerezte szezonbeli harmadik sikerét, miután Tapodi Renáta triplájával otthon tartotta mindhárom pontot a SZEAC ellen. A következő körben a Békéscsaba ha nyerni tud Kisteleken, megnyeri a bajnokságot.

Eredmények, 18. forduló

Kisteleki TE – Maros-menti UFC 6-0 (3-0) Gól: Szabó Bernadett (2), Váradi Erzsébet, Elekes Vivien (2), Bitó Tímea.
Kiskundorozsmai ESK – Hódmezővásárhelyi FC 1-0 (0-0) Gól: Sisák Annamária.
Bordány SK – Békéscsabai Wanted SC 0-3 (0-2) Gól: Püski Nóra, Simonka Róza, Horváth Sára Ticiána.
Székkutas TC – L-IT-SZEAC 3-1 (2-1) Gól: Tapodi Renáta (3) ill. Baranyi Katalin (öngól).
Komlósi Trans Baktó SC – Újszentiván SE 0-0