Labdarúgás: elodázta a bajnokavatást a Szeged-Grosics

2017. május 14., vasárnap
szeged2011_puskasakademia26_gs

Gólnélküli döntetlent játszott a listavezető otthonában a Szeged 2011-Grosics Akadémia, ezzel még nem biztos a Puskás Akadémia bajnoki címe.

Puskás Akadémia FC - Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0

Felcsút, Pancho Aréna. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Kóbor Péter, Kepe Arnold).

Puskás Akadémia:

Hegedüs - Heffler, Tóth B., Nagy Zs., Vanczák, Zsidai, Márkvárt (Szatmári, 77'), Szakály P., Csilus (Spandler, 72'), Prosser, Tischler (Lencse, 54').

Pintér Attila.

Szeged-Grosics:

Szántai - Jagodics, Mészáros M., Povázsai (Horváth A., 67'), Achim, Farkas M., Germán, Zabari, Király (Pászka, 32'), Zádori, Andorka (Balogh, 59').

Klausz László.

Tóth B. (17'), Tischler (45') ill. Mészáros M. (13')

Piros lap:

Germán (91')

90+4'
Itt a vége, nem láthatott gólt a Pancho Aréna közönsége, pontot lopott a listavezetőtől a Szeged-Grosics.
90+1'
Germánt állítja ki Andó-Szabó Sándor a hosszabbítás perceiben.
90'
Vanczák ütközik Szántaival a szegedi tizenhatoson belül, szerencsére azonban nincs sérülés.
87'
Lencse kerül kishíján helyzetbe, de a partjelző emeli a zászlót, lesen állítják meg.
82'
Úgy tűnik, már ma bajnoki címet ünnepelne a Puskás Akadémia, igyekeznek eldönteni a találkozót, Nagy Zsolt veszélyes beadását azonban kivágják a szegedi védők.
80'
Nagy Zsolt kerül helyzetbe, Szakály Péter szolgálja ki, a kísérlet azonban elzúg a jobb kapufa mellett.
77'
Pintér Attila is meghúzza utolsó cseréjét, Márkvárt helyére Szatmári érkezik.
76'
Hosszú idő után jegyezhetünk fel helyzetet, Prosser adja be szélről a labdát, Zsidai lő kapásból, de elzúg a kapufa mellett.
72'
Pintér Attila változtat: Csilus helyett Spandler a pályán az utolsó negyed órára.
67'
Utolsó cserelehetőségét használja ki Klausz László, Povázsait Horváth Attila váltja.
64'
Szakály és Prosser kényszerítőzik, előbbi veszi célba a szegedi kaput, de komoly veszélyt nem jelent a kísérlet Szántai kapujára.
59'
Klausz László is cserél, Andorka Péter helyett jön Balogh Gusztáv.
56'
Pászka Lóránd veszélyeztet, 18 méterről veszi célba Hegedüs kapuját, de nem sokkal a felső sarok mellé száll a lövése.
54'
Először változtat Pintér Attila, Tischler Patrik helyett Lencse László a folytatásban a pályán.
48'
Prosser kapja Zsidaitól a labdát, ő is célba veszi Szántai kapuját, de nem találja el.
47'
A második negyvenöt perc is Puskás Akadémia helyzettel kezdődik, Nagy Zsolt adja be a bal oldalról a labdát, Tischler érkezik a centerezésre, lövését Szántai hárítja.
46'
Folytatódik a találkozó, nem változtattak a mesterek a szünetben.

SZÜNET.

45'
Nem születik gól az első félidőben, Andó-Szabó Sándor lefújja az első játékrészt.
45'
Tischler keménykedik, sárga lap a jutalma.
39'
Nagy Zsolt adja most be a labdát szélről, Csilus érkezne a beívelésre, de Mészáros megelőzi és felszabadít.
36'
Szakály Péter áll bele egy lövésbe nagyjából 20 méterre a szegedi kaputól, azonban Szántainak nem kell játékba avatkoznia, mert a védelem blokkolja a kísérletet.
32'
Cserélnie kell Klausz Lászlónak, Király Patrik ugyanis megsérül. A sérült játékost Pászka Lóránd váltja.
30'
Zabari lódul meg a jobb oldalon, élesen, veszélyesen lövi be középre, de a Puskás védelme felszabadít.
25'
Márkvárt indul meg egyedül középen, Tischler Patrikot játszaná meg, azonban nem jó az indítása, a csatár nem érheti el.
19'
GÓL! De nem adja meg Andó-Szabó Sándor, Andorka lőtt az ötös sarkáról Hegedüs kapujába, de már korábban szabálytalanság miatt kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.
17'
Itt az első hazai sárga lap is, Tóth Bence szabálytalan Zádorival szemben.
13'
Mészáros Márk állítja meg szabálytalanul Márkvártot, a játékvezető sárga lappal jutalmazza tettét.
12'
Szakály Pétert keresik középen a társak, ütközik a szegedi tizenhatoson belül, ám Andó-Szabó sporttárs szabálytalannak látja, szabadrúgás kifelé.
7'
Ismét Andorka veszélyeztet, 17 méterről veszi célba Hegedüs kapuját, ám a hazai kapusnak nem okoz gondot ez a lövés.
5'
Itt az első vendég lehetőség: Andorka marad üresen a jobb szélen, beadná középre a labdát, de az alapvonalon kikanyarodik Hegedüs kapuja mögé.
2'
Máris veszélyeztetnek a hazaiak, Heffler jobb oldalról ível be egy szabadrúgást, amire Vanczák érkezik, de a fejese elkerüli a szegedi kaput.
1'
Elkezdődött a mérkőzés!

17.55

Köszöntjük olvasóinkat, néhány perc múlva kezdődik a Szeged-Grosics és a Puskás Akadémia összecsapása, amennyiben a hazaiak nyerni tudnak, feljutnak az első osztályba.

A mérkőzés 18 órakor kezdődik Andó-Szabó Sándor sípszavára.