Kosárlabda: Sopron elleni sikerével életben tartotta play-off reményeit a Szedeák + FOTÓK

2017. április 19., szerda
szedeak-sopron021kf

Gyakorlatilag végig vezetve, hazai pályán is legyőzte a Sopront a Naturtex-SZTE-Szedeák.

Hirtelen új játékosokat is véltek felfedezni a szurkolók a szerda esti Szedeák-Sopron meccsen a hazaiaknál, a négy légiós egyaránt beszőkítette a haját, így végül a bombameglepetés elmaradt, ugyanazok futottak ki a pályára a Naturtexnél, akik eddig játszottak - és Wirth Ádám betegsége sem jött rendbe. Nenad Sulovic majd Juhos Levente szerzett egy-egy kosarat, a vendégektől Ruják András egy triplával nyitotta a meccset. Agresszívabban kezdett a Szedeák, amely hamar tízpontos előnyt épített ki Sulovic újabb pontjai után - a negyed második felében azonban a Sopron változtatni tudott, és gyors kosarakkal négy pontra megközelítette a Tisza-partiakat. Ugyan a szegediek centerének kettő plusz egyes akciójával kezdődött a második negyed, viszont ekkor lefagyott a Szedeák, és a Sopron egy 10-0-s futással először vezetett a meccsen, így időt kellett kérnie Nikola Lazicnak. (26-27) Nem tudta meglovagolni ezt a szituációt a Sopron, Andrija Ciric tripláival vissza tudta venni a vezetést a Szedeák, és a nagyszünetre is hat ponttal vezetett. A fordulás után hamar kialakult ismét a tízpontos különbség, Spica többször is hibázott, amit okosan használt ki a Szedeák, így a harmadik negyed felénél már 13 ponttal vezetett a hazai együttes, ekkor időt kért Dragan Aleksic. (55-42) Dobópárbaj kezdődött ezt követően, sorra jöttek a triplák mindkét oldalon, ebből sem jött ki jól a Hűség városának csapata, így magabiztos előnnyel várhatták az utolsó tíz percet Juhos Leventéék. A vendégek ugyan egy pillanatra sem adták fel, de igazán közel nem engedte magához a Szedeák ellenfelét - egészen az utolsó percig, amikor Mills triplájával csak két pont lett a csapatok között, ám mivel Ivan Lilov mindkét büntetőjét bedobta, nem maradt sok izgalom a legvégére - a Sopron ugyan még el tudott dobni egy hármast, de Mills ezúttal nem volt pontos, így ha nem is túl szép meccsen, de fontos sikert aratott a Naturtex-SZTE-Szedeák, amelynek ezzel tovább élnek a rájátszást illető álmai. Ez irányba minden bizonnyal rengeteget fog nyomni a latban a következő, szombaton esedékes Kecskemét elleni idegenbeli mérkőzés, hiszen azonos mérleggel várhatják ezt a meccset a felek, így aki nyer, nagy lépést tesz majd a nyolc közé jutáshoz.

Ami a statisztikát illeti

Nagyjából hasonló százalékkal célzott mindkét csapat a mezőnyből, a büntetőket illetően azonban komoly különbség mutatkozott, hiszen a Szedeák csak egy, míg a Sopron összesen öt alkalommal is hibázott a vonalról. A lepattanócsata is szoros volt, egy támadólepattanóval többet szedett a Sopronnál a szegedi együttes, így nyerte a pattanókat 30-29-re, ráadásul a vendégek még ha kettővel is, de többször adták el a labdát a Szedeákhoz képest. Az egyéni teljesítményekre rátérve, a szegediek és a mezőny legjobbja Nenad Sulovic volt: a center 17 pontot szerzett mintegy 30 perce alatt, egyetlen dobása maradt ki a 11 kísérletből, volt öt lepattanója, három szerzett labdája, két gólpassza és négy kiharcolt faultja, valamint csak egyszer adta el a labdát. Nem sokkal maradt el mögötte a 10 pontos, 13 gólpasszos dupla-duplát szállító Marko Boltic: az irányító végigjátszotta a meccset, volt még három lepattanója és ugyanennyi szerzett labdája - igaz, hétszer el is adta a játékszert, de hét faultot is kiharcolt. Ivan Lilov két percet pihent, a szintén szőke hajjal játszó bolgár légiós 16 pontot dobott, két-két lepattanója és szerzett labdája mellett ugyanennyi asszisztot is írhatunk fel nála - egyúttal nyolc alkalommal is csak szabálytalanul tudták őt megállítani, ami a legtöbb volt a mezőny tagjai közül. Andrija Ciric a legponterősebb játékos volt: a pályán 36 percet töltött csapatkapitány 5 triplával is megbüntette a Sopront, hat lepattanója és egy szerzett labdája is volt, e mellett háromszor adta el azt. Juhos Levente 27 percet kapott, ami alatt 6 pontot és hét lepattanót és két gólpasszt szerzett, igaz, volt öt eladott labdája is. A cserék közül mindenki két pontot szerzett: Bán Tibor 10, Révész Ádám 8, Filipovics Márkó majd 9, míg Vágvölgyi Ákos bő másfél percet kapott Nikola Lazictól. A Sopronból igazán Mills emelkedett ki, aki egy tízpontos, tíz lepattanós dupla-duplát ért el.

ONLINE
Szedeák - Sopron
78 : 74
(23-17, 18-18, 26-20, 11-19)

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, középszakasz, középház, 6. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák - Sopron KC 78-74 (23-17, 18-18, 26-20, 11-19)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Csaba, Török Róbert, Gorka Szabolcs (Hartyáni Zsolt).

Szedeák:

BOLTIC 10, LILOV 16/3, CIRIC 21/15, Juhos 6, SULOVIC 17. Csere: Filipovics 2, Révész 2, Vágvölgyi 2, Bán 2.

Nikola Lazic.

Sopron:

MILLS 10/3, Dénes 3, Ruják 10/6, Takács 9/3, Spica 11. Csere: Dufault 5/3, Johnson 12/6, Myles 8, Tóth G. 6.

Dragan Aleksic. Nikola Lazic:

"Mindkét csapatnak fontos meccs volt. Harcos találkozón az első félidőben gondjaink akadtak a támadólepattanókkal, de a szünet után feljavult a védekezésünk. Fontos győzelmet arattunk, a következő két mérkőzésen mindent megteszünk azért, hogy nyerjünk."

Vágvölgyi Ákos:

"Nagyon jól kezdtünk, fontos meccs volt nekünk. A kecskeméti lesz talán az év meccse számunkra. Próbáltam produktív lenni, amíg a pályán voltam, szerencsére ez most jól sikerült."

Dragan Aleksic:

"Gratulálok a Szegednek! Az egész évet hasonló ritmusban játszák, ugyanazt a támadójátékot hozták, mi pedig rosszul kezdtünk, védekezésben sokat hibáztunk, mínusz tízről kellett visszajönnünk. Talán túl nagy volt a nyomás rajtunk, ez is vezetett ahhoz, hogy majdnem húsz eladott labdánk volt, és sok büntetőt is elrontottunk, egy idegenbeli győzelemhez ennél több kell. Sok szerencsét a Szegednek!"

Takács Norbert:

"A Szeged agresszívabb volt, mi sajnos puhák voltunk az elején, ebből tízpontos hátrány kerekedett. Próbáltuk felvenni ezt a ritmust, de a végére kicsit el is fáradtunk. Nem az első olyan meccsünk, ahol mínusz tízről indulunk, gratulálok a Szegednek!"

VÉGE.IV. negyed 78-74 (23-17, 18-18, 26-20, 11-19)40' Mills kihagyja a hármast, Bolticé a lepattanó - ezzel végleg eldől, idehaza is legyőzi a Sopront a Szedeák! 40' Végül helybenhagyják, marad a hármas, és jöhetnek Lilov büntetői, ha bedobja mindkettőt, eldől a meccs - meg is teszi, 78-74. Az utolsó utáni szalmaszálba kapaszkodik a Sopron, még időt kérnek a vendégek, tíz másodperc van vissza. 40' Odaütnek Lilovnak, be kell dobnia mindkettőt, és akkor nincs kérdés. Előtte még megnézik, hogy Mills kosara tényleg hármas volt-e. 40' Ciric hármasa kiszédül, Spica egy ziccert dob, 76-71. Innen azért nehéz elrontani: Juhos triplája rövid a sarokból, Mills-é viszont pontos, 76-74. 39' Spica egy könnyű közelivel, 73-67. Boltic állhat a vonalra Johnson faultja után: nem ront, bent mindkettő, 75-67. Johson floatere is lejön, aki most már nem ússza meg a technikait - a szövetségi kapitány úgy véli, ezzel eldőlt, elindul haza. Lilov bedobja a büntetőt, 76-67. A bolgár hármasa rövid, a lerohanásból Mills dobhat ziccert, 76-69. 38' Spica teszi arrébb Bolticot, viszont technikait fújnak - szerencésre Johson kihagyja az ajándékot. Spica közelije is lejön. LILOV EGYKEZES ZSÁKOLÁSA! Ez igen, 73-65, na most van időkérés, a Sopronnál! 37' Takács hármasa beszédül - 71-65. Elsőre bemutatják az időkérést, csakhogy senki nem kért, miközben Aleksic a játéktéren parolázik az egyik játékvezetővel, de nincs technikai. 37' Nem jó Dénes triplája a sarokból - fogynak a Sopron reményei. Ciricnél lépéshibát fújnak, kicsit lázad a csarnok. 36' Vágvölgyit küldi be Nikola Lazic Ivan Lilov helyett. Labdaszerzés után rögtön be is ejti a ziccert Vágvölgyi, 71-63. 35' Mills megint lépéshiba, elképesztően dühös a légiós. Johnson egy triplával, 69-63 - még szoros lehet a vége. 34' Spica harcol ki faltot Lilovval szemben, majd Johnson eladja a labdát. Ciricnek ütnek aztán oda, marad a labda a Szedeáknál. 34' Ruják, majd Dénes is elront egy-egy triplát soproni részről, végül Juhos szedi össze a lepattanót, majd Lilov is beleáll egy távoliba a másik oldalon, de nem jó a dobása. 33' Mills büntetőzhet az előző falt következményeként, és be is dobja a vonalról mindkét büntetőt, 67-60. Sulovic válaszol rá két ponttal, 69-60. 33' Boltic ront most hármast, majd Ciric faltolja Millst, Lazic mesternek időt kell kérnie. 33' Dénes közelijével zárkózik a Sopron, 67-57. Filipovics ráadásul oda is üt neki a kísérlet közben, így jöhet a plusz egy is, ami bent van, 67-58. 32' Lilov harcol ki faltot, majd ront el egy trojkát. Boltic Dénest is besapkázza, második blokkja egymás után! Lilov szerzi meg a labdát, de sajnos Filipovics el is adja. 31' Boltic is elszórja a labdát, fordulhat a Sopron, Mills szerzi meg a labdát. Boltic aztán betakarja Rujákot, a blokk után lecsorgó labdát pedig Révész kaparintja meg. 31' Lilov elrontott triplájával indul a záró játékrész, amit egy Takács eladott labda követ soproni oldalon. III. negyed 67-55 (23-17, 18-18, 26-20)30' Takács áll bele egy hármasba, és be is szórja, 65-52. Ciric erre is gyorsan válaszolna szintén egy triplával, de nem megy be, ellenben Rujáké igen a vendégeknél, gyorsan hat pontot elolvaszt hátrányából a Sopron, 65-55. Az utolsó másodpercben azért Boltic dob egy megnyugtató kettest, 67-55, ez a negyed vége. 29' Johnson beleáll még egy távoliba, de ez most nincs bent, ahogy Lilov trojája sem talál utat a gyűrűbe a másik oldalon. 28' Ruják rossz középtávolija után ismét fordulhat a Szedeák, Boltic pedig a palánk alól szerez újabb pontokat, 62-46. Johnson egy sikeres triplával hűtené le a kedélyeket, de Ciric kegyetlenül visszadobja, 65-49. 27' Takács újabb kétpontost szerez a vendégeknél, amire Juhos Levente rögtön válaszol, 60-46. 27' Az időkérés után Takács értékesít egy középtávolit, 55-44. A túloldalon Juhos passzol Lilovhoz, aki beleáll egy trojkába és bent is van! 58-44. 26' Boltic találja meg Révészt, aki közelről két pontot szerez, 53-42. A túloldalon Johnson ront középtávolit, Juhos szerez egy védőlepattanót, Ciric pedig kíméletlenül befejezi a támadást, 55-42, soproni időkérés. 26' Lilov harcol ki két büntetőt, amelyeket értékesít is, 51-41. A túloldalon Révész faltja után Tóth dobhat a vonalról, de ő is csak a másodikat értékesíti, ahogy az a legutóbbi két soproni büntetőzőnél is így volt, 51-42. 25' Eladott labda itt is ott is, most támadhat a Szedeák. Egészen addig amíg Boltic újfent el nem szórja a játékszert, ezt Johnson meg is bünteti két soproni ponttal, 49-41. 24' Juhos áll bele egy triplába, de sajnos nincs bent, de Spica is hibázik a másik oldalon. A következő Szedeák támadásnál ismét egy triplakísérlet, ezúttal Boltic az elkövető, de az ő dobása sincs bent. Visszaszerzi azonban Ciric a labdát, majd be is tuszkolja újabb két pontját, 49-39. 23' Ciric harcol ki előbb egy faltot, majd ront el egy középtávolit, fordulhat a Sopron. Johnson áll bele egy kísérletbe, de nem jó, Sulovicé a lepattanó. 23' Sulovic játssza vissza az érkező Juhosnak, aki közelről két pontra váltja az asszisztot, 47-38. A túloldalon Sulovic egymás tán két szabálytalanságot is elkövet, Myles büntetőzhet ezek után. Ismét 1/2 a büntetőzési hatékonyság, 47-39. 22' Sulovic harcol ki újabb soproni faltot, majd Ciric középtávolija jön le a gyűrűről, a lepattanót Myles szedi össze, Juhos pedig begyűjt egy faltot a túloldalon. Mills büntetőzhet, de csak a másodikat dobja be, 45-38. 22' Myles adja el a labdát, Sulovic szedi össze, majd Myles odaüt Ciricnek, marad a labda a Szedeáknál, Ciric büntetőzhet és be is dobja mindkettőt, 45-37. Spica aztán a következő támadásnál rögtön eladja a labdát, megint jöhet a hazai csapat. 21' Spica közelijével kezdődik a harmadik játékrész, amire Sulovic Lilov passzából rögtön válaszol, 43-37. II. negyed 41-35 (23-17, 18-18)20' Labdát szerez a Szedeák, de nincs meg Ciric ötödik hármasa. Ruják egy tempóval, 41-35 - öt másodperc a különbség a két órán, de elveszik Boltictól a labdát a játékvezetők. Johson triplája rövid, Boltic egész pályás kísérlete pedig a palánkról jön le - a kinti dobások egyelőre sokat érnek, így a szünetben hat ponttal, 41-35-re vezet a Szedeák. 19' Szegedi időkérés után Ciric bedobja a negyedik tripláját, 41-33. 18' Támadóhiba, sok a - tenisznyelven szólva - ki nem kényszerített hiba a Soprontól. Lilov triplája nagyon rövid, de már szól a síp, jöhet három büntető a bolgártól. Nem ront, mindhármat bedobja, 38-33. Megint van egy támadópattanója a Sopronnak, de Myles nem tudja bedobni a sarokból, ahogy Dufault sem. 17' Kicsit vontatott akció után, de Tóth bepréseli, ráadásul még faultot is kap: jó a büntetője is, 33-31. Bán is dob egy könnyed tempót a sarokból, éppen a triplán belülről, 35-31 - Myles gyorsan válaszol, 35-33. 16' Spica is odaállhat a vonalra: csak a második jó tőle, 30-28. Boltic hármasa rövid, de Sulovic megküzd a labdáért. CIRIC! A harmadik triplája a kapitánynak, 33-28! 15' Sulovic most pontosabb, 28-27. Johson odapasszolja Bolticnak, végül Sulovicot ziccerben állítják meg: jöhetnek a center büntetői, mindkettő jó, így elsőként a mezőnyből már tíz pont fölött, 30-27. 14' Sulovic keresi a helyet, de nem tudja egykézzel feltenni. Spica kettese is lejön, de megint a Soproné a labda, viszont Takács hármasa rövid. 13' Ruják szed egy támadót és vissza is teszi - ezzel a meccsen először vezet a Sopron, 26-27, időt is kér Nikola Lazic. 12' Myles fut be, és könnyű ziccert dobhat, 26-21. Boltic a sarokból elindul, de kiperdül a közelije. Johsoné nem, 26-23. Szerzett labda után Johson tenné fel alley-oopra, de elrontják - végül Mills befejezi, 26-25. 11' Sulovic kettő plusz egyes akciója nyitja a második negyedet: jó a büntetője is, 26-17. Lilov üt oda Spicának, ez is büntető: Spica bedobja mindkettőt, 26-19. I. negyed 23-1710' Dufault szerez egy szép közelit, 21-17. Egy faultot reklamál Johson, megússza a technikait: Boltic viszont bedobja mindkettőt a vonalról, 23-17. Ciric még eldob egy triplát, de ez picit rövid - jól kezdett a Szedeák, ám a Sopron gyorsan váltani tudott. 9' Cirictől sem jó a hármas, igaz, kissé lehetetlen helyről jött ki. Filipovics dobásába beleblokkolnak, majd visszakerül a labda a Szedeákhoz, pedig ziccerben mehetett volna a Sopron - időt kér a Szedeák. 8' Cirictől sem jó a hármas, igaz, kissé lehetetlen helyről jött ki. Filipovics dobásába beleblokkolnak, majd visszakerül a labda a Szedeákhoz, pedig ziccerben mehetett volna a Sopron - időt kér a Szedeák. 7' Mylestól jó a kettes, ráadásul még fault is van: nem ront a vonalról sem, 18-13. Johson szerzett labdája után Tóth egy könnyű közelivel, 18-15 - kimarad a túloldalt Lilov hármasa. 6' Jön Filipovics és Myles a pályára. Lilov büntetőzhet, csak az egyik jó, 16-5. Johson válaszol egy tempóval, 16-7. Majd labdát is szerez, ami után Dufault dob egy triplát, 16-10 - végül Filipovics egy könnyű ziccerrel, 18-10. 5' Elsőre faultot fújnak a sporik, végül lépéshiba miatt jöhet a Szedeák. Elég szellős a Sopron palánk alatti védekezése, Boltic könnyedén találja meg Sulovicot, akitől jó a horog, 15-5. Kimarad Mills floatere. 4' Dufault és Johson áll be a Sopronhoz. Utóbbi rögtön egy hármast dobna, de rövid, ahogy Ciric tízméteres trojkája is. 4' Ciric szerzi az első szegedi hármast a meccsen, 11-5. Ruják is kintről próbálkozik, de ez nem jó, viszont maradhat a Sopronnál: Lilov azonban megszerzi és egy könnyű ziccert dob, 13-5 - időt kér a Sopron! 3' Rövid Dénes hármasa, azonban Spica szed egy támadót, 6-5. Boltic most egyedül oldja meg, és bekígyózik a palánk alá, 8-5. 2' Ruják egy triplával szerzi a Sopron első pontjait, 4-3. Sulovic egy középtávolival Boltic passza után, 6-3. 1' Labdát szerez Juhos, majd Ciric engedi el kintről, de Juhosé a pattanó, aki ha másodjára is, de visszateszi, 4-0. 1'Elhozza a Sopron a feldobást, az első pont azonban Nenad Sulovicé, 2-0. 17.54 - Zajlik a bemutatás, a Sopronban ott van a korábbi szegedi, Lakosa Zsolt is - míg a lelátón ezúttal is helyet foglal Stojan Ivkovic szövetségi kapitány, aki a kecskeméti vezetőedző, Forray Gábor társaságában nézi meg a mai meccset: valószínűleg nem véletlen, hiszen szombaton éppen Kecskemétre látogat a Szedeák, és várhatóan a két csapat küzd majd meg a nyolcadik helyért, azonban ahhoz, hogy ne szakadjon le a Szedeák, ma mindenképpen le kell győznie a Sopront. 17.37 - Ami pedig a keretet illeti: Juhos Levente ott van a többiekkel, Wirth Ádám azonban csak civilként foglal helyet a kispadon, így rá ma sem számíthat Nikola Lazic, a többiek bevethetőek a Szedeákban. 17.28 - Köszöntjük olvasóinkat, folytatódik a Szedeák harca a rájátszásért, az ellen a Sopron ellen kezdik meg a középszakasz második felét Marko Bolticék, akiket idegenben sikerült legyőzni. Ha már Boltic: nem csak ő, de mind a négy légiós kiszőkített hajjal lép ma pályára, nem csak a szerelés lesz tehát egyforma, hanem a frizura is. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!