Labdarúgás: értékes vásárhelyi pont a Pécs ellen + FOTÓK

2017. február 19., vasárnap
hfc_pecs37_gs

Döntetlent játszott a Péccsel a tavaszi nyitófordulóban a Hódmezővásárhelyi FC.

Több hiányzóval várhatta a tavaszi kezdetet a bajnokság egyik meghatározó együttese, a Pécs ellen a Hódmezővásárhelyi FC. A meccs elején főleg a pécsiek jobb oldala volt aktív:

Kónya Dávid

többször is megfutotta a vásárhelyi védelmet, beadásai pedig rendre veszélyt jelentettek - ez negyed óra elteltével gólban is realizálódott, mikor egy ilyen szituáció után a menteni igyekvő

Tóth Imre

lábáról úgy pattant a labda, hogy ahhoz már

Bordás Dániel

sem tudott hozzáérni, így megszerezte a vezetést a Pécs. A gólt követően tovább szaporodtak

Major László

gondjai, hiszen a télen igazolt

Babolek Zoltán

megsérült, így kényszerűségből változtatnia kellett, beállt a HFC-hez a második csapattól felhozott

Szarvas József

. A Vásárhely legkomolyabb lehetősége egy szöglet után alakult ki, de nem sikerült megtornáztatni a pécsi kapust - ami pedig még nehezebb folytatást ígért, hogy

Tóth Imre

sem tudta vállalni a játékot a szünet után, így második cserelehetőségét is ki kellett használnia a HFC mesterének. A fordulást követően aztán élénkebb lett a hazaiak támadójátéka: előbb Szarvas húzhatta volna el a labdát Gábor mellett, de még éppen odaért a kapus, majd egy szöglet után ugyan be is talált a HFC, de les miatt maradt a 0-1. A félidő derekán aztán egy szabadrúgás után mégis sikerült az egyenlítés Végh Arielék számára: a felívelt labdát

Kökény Tamás

fejelte vissza, ezzel pedig

Pataki Zsolt

kapura tudott fordulni, és közelről be is lőtte azt, így kiegyenlített. Nem sokkal később megint egy szabadrúgás után szerezhetett volna újabb gólt a HFC, de

Huszár Gergő

fejese kevéssel ment mellé. A végét még megnyomta a Vásárhely, de újabb gól már nem született: a Pécs jóval visszafogottabb játékot mutatott, mint az első 45 perc során, a HFC pedig húzóembereit nélkülözve is győzhetett volna. A Hódmezővásárhelyi FC ezzel másodjára játszott döntetlent a bajnokságban, így a tabellán maradt ötödik. Major László tanítványai a következő héten a tizenötödik helyen álló FC Dabas vendégei lesznek.

LAbdarúgó NB III Közép csoport, 19. forduló

Hódmezővásárhelyi FC - Pécsi MFC 1 - 1 (0-1)

Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezette: Csonka Bence (Viczián Mátyás, Flinta Zoltán).

HFC:

Bordás - Kormányos, Tóth I. (Pataki - a szünetben), Huszár, Tóth J., Máté, Horváth B., Orovecz (Marton, 86'), Végh, Babolek (Szarvas, 23'), Kökény.

Major László.

Pécs:

Gábor - Bodor (Bata, 66'), Erőss, Károly, Kónya D., Kónya K., Krapecz, Rácz (Takács, 86'), Turi (Frank, 42'), Varga T., Koller.

Márton Gábor.

Pataki (67') ill. Tóth J. (15', öngól).

Kökény (70') ill. Turi (13'), Kónya D. (55'), Frank (90+3'). Major László:

"Sikerként könyvelem el a döntetlent, annak fényében, hogy hét sérültünk volt, Szarvas József pedig reggel még lázas volt. A második félidőben akár nyerhettünk is volna, két nagyszerű fejesünk is volt, ami kevéssel ment mellé. Rúgtunk egy gólt, amit nem adtak meg, kaptunk egy olyat, amit úgy gondolok, lesről indult. Hármat rúgtunk, és 1-1 lett a vége, ez kicsit bosszantó. A második félidőben a Pécsnek nem volt nagy helyzete. Nagyon elfáradt a csapatom, de végig bírtuk erővel, úgy gondolom, a Pécs is örült az egy pontnak."

A 19. forduló eredményei:

Pénzügyőr SE - Dabas-Gyón FC 2-1 (0-1)

Gól: Luczek D., Buzás V. ill. Nagy A.

Sport36 Komlói Bányász - Szekszárdi UFC 1-3 (0-1)

Gól: Habi B. ill. Lékó R., Havasi D., Fejes P.

Dunaújváros - Mórahalom VSE 2-1 (1-0)

Gól: Dobos Á., Szepessy R. ill. Crkvenjakov D.

Dunaharaszti MTK - FC Dabas 2-1 (0-0)

Gól: Bozsik V., Márton D. ill. Csordás S.

Méhkeréki SE - Békéscsaba 1912 Előre II. 0-2

(0-0) Gól: Ilyés T., Beszterczei A.

Ferencvárosi TC II. - Budafoki MTE 1-4 (0-1)

Gól: Adamcsek M. ill. Veselinov V., Oláh L. (2), Nagy T.

Szentlőrinc SE - Várfürdő Gyulai Termál FC 3-0 (1-0)

Gól: Tóth A., Horváth P., Turi T. A Szigetszentmiklós - Paksi FC II. mérkőzés elmaradt.

18. Komlói Bányász 19 0 1 18 9 48 -39 1

90+4'
Ez a vége, értékes pontot szerepel a sérülésektől sújtott HFC a Pécs ellen.
90+3'
Frank addig reklamál egy faultot, amíg lapot kap.
90'
Négy percet hosszabbít Csonka a meccs végén.
86'
Mindkét csapat cserél: a HFC-be Orovecz helyét Marton foglalja el, míg a túloldalon Rácz helyett Takács a pályán.
80'
Megkezdődik az utolsó tíz perc: a látottak alapján úgy tűnik, egyik csapat sem elégedne meg az egy ponttal.
73'
Körülbelül harminc centin múlt, hogy nem vezet a HFC! Végh lágyan beívelt szabadrúgását Huszár csúsztatta meg, alig ment el a bal kapufa mellett! A Pécs visszaesett az első félidőben mutatott játékához képest.
70'
Kökényé az első hazai lap, aki a felezőnél koccintotta össze ellenfele bokáját.
67'
GÓÓÓÓL! Egyenlít a HFC! Egy felívelt szabadrúgást Kökény fejel be az ötösre, Pataki át tudja venni, befordul vele, és a kapuba lő közelről, ezzel egyenlít, 1-1!
66'
Cserél a PMFC: Bodor helyére Bata áll be.
65'
Megint a jobbról visszagurított labda a vendégeknél: a csereként beállt Frank azonban kapásból ellövi laposan, de ezt blokkolja Huszár.
61'
Visszaesett kicsit a meccs irama - vagy azt is mondhatnánk, mindkét csapat stabilizálta a védekezését, az utóbbi percekkel ellentétben most keveset van a labda a tizenhatosok előterében.
55'
Kónya Dávid kap sárgát a vendégektől: egyre csapongóbb és agresszívabb a meccs, bár a HFC élénkebb támadásban.
48'
Góóó.. mégsem, nem adja meg Csonka! Paprikássá válik a hangulat a HFC meg nem adott, szöglet utáni gólja után, a reklamáló Major Lászlót pedig felküldi a lelátóra a játékvezető. Jobban kezd a második félidőben a Vásárhely!
47'
Rögtön az eddigi legnagyobb hazai helyzet marad ki: egy felívelt labdára Szarvas startolt el, és lendületből lefutotta a védőjét, azonban nem tudta elrúgni a kifutó Gábor mellett.
46'
Pataki áll be a megsérülő Tóth Imre helyére.
46'
Folytatódik a meccs, ahogy azt várni lehetett, Tóth Imre nem jön ki a második félidőre.
45+1'
Véget ér az első félidő: közben Tóth Imre is a lábához kap, úgy tűnik, ő sem tudja folytatni a játékot. Sajnálhatja az elejét a HFC, mert tulajdonképpen ziccereket nem dolgozott ki a Pécs, de a baranyaiak így is vezetnek 45 percet követően.
45'
Egy percet tesz rá Csonka Bence az első félidő végén.
42'
Cserél a Pécs is: Turinak így ér véget a meccs, nem a kiállítással, őt hívja le Márton Gábor, a helyét Frank foglalja el.
36'
Megint Kónya Dávid, hát ez hihetetlen: legalább harmadjára húz el a jobb oldalon, és be is tudja adni, de most sem ér bele senki - igaz, a középen érkező csatárt határozottan szerelte Huszár.
31'
Ez már veszélyesebb volt: egy vásárhelyi szögletről éppen csak lemaradt Kökény. Kezd magára találni Major László együttese, az utóbbi percekben kiegyenlítettebb a meccs.
25'
Továbbra is élénk a Pécs jobb oldala: megint Kónya Dávid tudott beadni, de most elmegy keresztbe a labda a kapu előtt a nélkül, hogy bárki hozzáérne.
23'
Most egészül ki a Vásárhely, Szarvas József áll be Babolek helyére.
21'
Átmenetileg emberhátrányban a HFC, Babolek lejön, nem tudja folytatni. A szögletet kivédekezi a Vásárhely, majd Végh indulna el, de Turi csúnyán odarúg neki, viszont nem kap érte lapot, így a pályán maradhat.
17'
Csőstül jön a baj a HFC-nél, Baboleket kell ápolni, és úgy tűnik, nem is tudja folytatni - el is kezdenek mocorogni a Vásárhely kispadján.
15'
Gól, vezet a Pécs! Megint ki tud lépni a jobb oldalon Kónya Dávid, aki ugyanúgy be tudja adni, Tóth József megint bele tud érni, de most úgy pattan róla, hogy Bordás tehetetlen, a kapus mellett a vásárhelyi kapuba vágódik a labda, ezzel vezet a Pécs. Mondhatni, szerencsés gól, de védekezésben komoly hibát követett el a HFC.
13'
Turié a meccs első sárgája egy, a felezőnél elkövetett fault után. Nem durva a meccs eddig, sőt - igen kevés fault volt az első szűk negyed órában, meg is lepődött Turi, hogy előhúzta a sárgát a játékvezető.
12'
Veszélyesen csapódott Károly jó 30 méteres szabadrúgása is, de végül a keresztléc fölött zúg el a labda.
11'
Ez veszélyes volt, Koller löbbölésével Kónya Dávid lépett ki, beadásába belelépett Tóth József, de úgy pörgött tovább a lábáról a labda, hogy éppen elkerülte a rövid sarkot. A szögletet lehúzza Bordás.
6'
Egyelőre főleg tapogatózó játék a pályán: közben megérkeznek a pécsi ultrák is, akik egy szektort töltenek meg. Talán kezdeményezőbb a Pécs, de ahogy a csapatkapitány, Koller Krisztián is felhívja a többiek figyelmét: gyorsabb futball kellene.
1'
A kék-sárga mezben játszó HFC kezdte a meccset, a Pécs piros mezben, fekete nadrágban lép pályára.
13.55 - Köszöntjük olvasóinkat Hódmezővásárhelyről: bár futballtavasz kezdődik hamarosan, az időjárás azonban még inkább télies, legalábbis ami a hőmérsékletet illeti. A HFC-ből több, meghatározó játékos is hiányzik, a feljutásra pályázó Pécs ellen így nem lesz könnyű dolga ma Major László együttesének. A mérkőzés Csonka Bence sípszavára 14 órakor kezdődik!