Kézilabda: megbűndődött hibáiért a MOL-Pick Szeged a Vardar ellen + FOTÓK

2017. február 18., szombat
pick_vardar24_gs

Megannyi ziccert és három hetest is kihagyott a MOL-Pick Szeged a Vardar Szkopje ellen, a macedón együttes pedig ezt kihasználva nyerni tudott az újszegedi sportcsarnokban.

Strahinja Milic

kapus nélkül érkezett Szegedre a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának listavezetője, a macedón Vardar Szkopje: az immáron

Thiagus Petrussal

felálló MOL-Pick Szeged arra törekedett, hogy letaszítsa erről a posztról ellenfelét, és 2004 után újra legyőzze a Vardart.

Igor Karacic

gólja nyitotta a meccset, majd felváltva estek a gólok: a negyedik percben emberelőnybe került , azonban ezt a két percet 1-0-ra a macedónok vitték el. Bár rendre sikerült egyenlítenie a Picknek, de az előny mindig ott volt a Szkopjénál, 6-6-nál

Balogh Zsolt

hetesét megfogta

Sterbik Árpád

, ami után gyors két góllal megléptek a vendégek, majd

Mario Sostaric

is kihagyott egy büntetőt. Akadozott a Szeged támadójátéka, ám ennek ellenére is sikerült egyenlíteni 6-9-ről

Sergei Gorbok

betörése után. Egálról azonban megint a Vardar fele billent el a meccs, zsinórban három gólt is lőttek a macedónok, miközben a Pick közel tíz percen keresztül nem tudta bevenni Sterbik kapuját - ezt a peródiust Balogh Zsolt zárta le egy bedobott hetessel. (10-12) A félidő utolsó gólja is a szegedi átlövőé volt, így csupán egyetlen gól volt a különbség - a játékot látva pedig joggal reménykedhetett a győzelemben a Pick, hiszen több ziccert is elrontottak Alen Blazevicék. A fordulás után

Jonas Källman

egy kínaival nyitott, és gyakorlatilag ugyanabban a mederben folyt tovább a meccs: a Szeged rendre utolérte az egy-két góllal meglépő Vardart, de a vezetést nem tudta átvenni - egészen a harminckilencedik percig, ekkor ismét Balogh talált be, így a meccsen először, 15-14-re vezetett

Juan Carlos Pastor

együttese. Ekkor ugyan a Pick is vezetett két góllal, de ennél nagyobb különbséget nem tudtak kiépíteni a Tisza-partiak, az egész meccsen remekül játszó irányító,

Stas Skube

eladott labdája után

Igor Dibirov

visszahozta egyre csapatát. (18-17) A háromgólos előny helyett Dibirov kiegyenlített a szélről, (19-19) és egy új meccs kezdődhetett az utolsó tíz percre. A Szkopje megint vezetést szerzett, de Bánhidi Bence emberhátrányban is betalált, majd iksznél a meccsbe jól beszálló

José Manuel Sierra

is megfogott egy büntetőt, azonban másfél perccel a vége előtt megint Dibirov lépett elő főszereplővé: az orosz játékos rendkívül határozott labdaszerzésénél továbbot intettek honfitársai, a ziccer után pedig nehéz helyzetbe került a Pick: az utolsó támadást nem sikerült megoldani, így ez a labdaszerzés kulcsfontosságúvá lépett elő, így végül 23-21-re nyertek a macedónok. Ugyanakkor ha a MOL-Pick Szeged ziccereit jobb hatékonysággal értékesíti, akkor ha nem is simán, de megnyerhette volna a meccset, így viszont a Vardar rendkívül fontos két pontot szerzett, és maradt a tabella élén, míg a szegediekre egy igen erőltetett hajrá vár a csoportkörben, tekintve, hogy a hátralévő három fordulóban a Kielcéhez és a Löwenhez is mennek még Zubai Szabolcsék.

A csoport másik mai meccsén:

HC Meshkov Breszt - HC Zágráb 21-21

Vasárnap:

IFK Kristianstad - Rhein-Neckar Löwen RK Celje - Vive Tauron Kielce

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló

MOL-Pick Szeged - HC Vardar Szkopje 21 - 23 (11-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Evgeny Zotin, Nikolay Volodkov (oroszok).

MOL-Pick Szeged:

Sego - Pedro, Buntic, Blazevic, Thiagus Petrus, SKUBE 6, Källman 4. Csere: SIERRA (kapus), Gorbok 3, Bánhidi 2, Sostaric 1, Obranovic, Balogh 4/1, Bodó 1.

Juan Carlos Pastor.

Vardar Szkopje:

STERBIK - Cupic 3, Canellas 2, Stoilov, KARACIC 5/2, Dushebaev 3, DIBIROV 6. Csere: Abutovic, Cindric 3, Borozan, Maqueda 1, Marsenic, Moraes.

Raul Gonzalez.

1/4 ill. 2/4.

8 perc ill. 6 perc. Juan Carlos Pastor:

"Gratulálok a Vardarnak, de úgy érzem, ma többet érdemeltünk volna. Dibirov labdaszerzésénél dőlt el, és Sterbik védései is sokat nyomtak a latban, ahogy az eladott labdáink is. Az utolsó előtti támadásunknál csak a bírók nem látták, hogy mi történt, két perc és hetes helyett mehetett tovább a játék, és a Vardar gólt lőtt. Ezt nem tudjuk megváltoztatni, fel kell emelni a fejünket, mert nehéz így kikapni. Ki kell javítani a hibáinkat, még ha most sokat is javultunk a breszti meccshez képest. Nem itt fejeződik be számunkra a BL, fontos meccs volt a mai, hiszen ha nyerünk, elsők lettünk volna a tabellán. Tovább kell dolgoznunk, és meg kell próbálnunk minél jobb helyen végezni a csoportkörben, és minél jobban felkészülni a nyolcaddöntőre, mert ott már valakinek véget ér a sorozat. Sego sérülésével is gondjaink akadtak, holnap többet tudunk az állapotáról."

Thiagus Petrus:

"Szomorú vagyok, de ilyen a sport: egyszer nyersz, egyszer veszítesz. Remélem, a Kielce elleni meccsen többet segíthetek majd a csapatnak, még egy hét terápiára szükségem van. Ha úgy játszunk mint ma, akkor lesz esélyünk Kielcében is a győzelemre."

Raul Gonzalez:

"Gratulálok a Szegednek, az első 15 percben nagyon jól játszottak, de a védekezéssel gondjuk akadt. A második félidő hajrájában jobban védekeztünk, folyamatosan változtattuk a védekezést Skube ellen, de a végét jobban bírtuk, ez döntött."

Sterbik Árpád:

"Jó érzés, hogy megtapsol a közönség, a veszprémi éveim után is szeretettel fogadtak Szegeden, ahol mondhatni, otthon érzem magam. Mindig ugyanilyen meccset játszottunk a Pick-el, a végén az nyert, akinek több szerencséje volt. Eddig mi állunk pozitívan, de ma ki is kaphattunk volna, a Szeged megléphetett volna három gólra, ahonnan nem tudom, hogy jöttünk volna vissza."

VÉGE60' Bő fél perc van hátra, és a Vardarnál a labda: kijön egész pályára a Pick. Dushebaev eldönti, pattintott átlövésével kettővel vezet a Vardar, 21-23. Ez a vége, a Pick már nem tudja végigvinni a támadást: most lehet csak igazán sajnálni azt a temérdek ziccert, amit kihagyott a Szeged, mert ez a Vardar nem sokkal, vagy talán semmivel sem volt jobb, mint a Pick. 60' Óriási fütty a csarnokban a bírók felé, meg persze a Vardart sem túlzottan szeretik a nézők. "Ruszkik, haza!" - zeng a csarnokban. Balogh passza nem jó a szélre Skubénak - ezzel lehet, hogy eldőlt. 59' Bodó kap egyet Abutovictól, nem fújnak kiállítást az oroszok. Dibirov súrolja a szabálytalanság határát labdaszerzésénél, de végigmehet vele, és be is dobja, 21-22. Juan Carlos Pastor időt kér, még 1 perc 24 másodperc a meccsből. 58' Karacicnak befújnak egy hetest, Blazevic próbálta nem bántani, de befújják az oroszok! SIERRA! MEGFOGJA KARACIC HETESÉT! DE FONTOS VÉDÉS! 57' Megint egy kimaradt ziccer... Az utolsó három perc egálról kezdődik. 56' Megint a vezetésért lehet támadni: Bodó lövését most blokkolják, Sterbik elindul az ellenkező irányba, de most lekacsintottak rá fentről, mert elkerüli a kaput a labda. 55' Dushebaev válaszol betörése után, 20-21. Bánhidi elterül, estében sikerül is bedobnia, még emberhátrányban, különösen értékes gól, 21-21 - kiegészül a Pick. 54' Canellas mit húzott le, te jó ég - szerencsére a kapufára lövi, Sierra közreműködésével. BODÓ! Ez szép volt tőle kintről, pontosan a bal felsőbe, 20-20! 53' Cindric elindul, de Buntic lerántja őt ziccerben - kár érte, mert ezért kiállítják két percre, ez most kulcspillanata lehet a meccsnek, ebből hogy jön ki a Pick. 52' Balogh eldobja test mellől, de ezzel most nem tudja meglepni Sterbiket. A kétgólos előnyért támadhat a Vardar. 51' Eladott labda után Dibirov bevág egy könnyed ziccert - zsinórban három gól a Vardartól, amely így már vezet, időt is kér Juan Carlos Pastor. 50' Támadófault mindkét oldalon, gyors csere támadásban. Skubénak már nem volt sem sok helye, sem sok ideje lőni - Sterbik könnyedén fogta ezt. Dibirov elterül ugyan, de Maquedához pattan Sierra védése után a labda, aki már nem ront a szélről, ezzel egyenlít, 19-19. 49' Moraes is bent a Vardarnál, ahogy Cindric labdája is kintről, ez most egy nagyon jó átlövés volt, 19-18. 48' Gorbok is ellövi kintről, de pont Sterbikbe lő. Közel húsz eprc alatt mindössze öt gólt lőtt a Vardar, ez egészen jó védekezés a Picktől. Beáll Bodó a Szegedbe. 47' Borozan a kapufára lő a kilencesről, de megint közbefújnak az oroszok. Törlés után folytatódik a játék, Borozan kiszorított helyzetből ellövi, ezt Sierra megfogja. 46' SKUBE! Micsoda napja van! Cindricnél ez belemenés, most lehet higgadtan támadni, először vezethet három góllal a Pick, ha most betalál. Gorbok bejátszása nem jut el Gaberhez, de még maradhat nálunk - Skube ezt most Dibirov kezébe dobja, aki végigrobog vele, plusz három helyett csak egy a különbség. Balogh azonban megint megoldja test mellől, 19-17. 45' Cindric bontja meg a védelmet, és lő Sierra mellett a hosszúba, 17-16. 44' GORBOK! Micsoda bomba kintről az orosztól, ez igen! Sterbik tehetetlen volt, 17-15. 43' Karacic lövi, a kapuban marad Sierra: bepattintja Karacic, 16-15. 42' Visszajön Cindric irányítani a Vardarnál. Borozan kap egy faultot, de egészen jól zár most a szegedi fal, végül egy hetest összehoz Cindric. 41' Most összeállt a Pick védekezése, megint megvan a labda, Thiagus Petrus ismét megoldja. Gorbok átlövését most megfogja Sterbik, marad a kettő közte. Időt kér a Vardar. 40' Canellas leüti, de megvan a labda Thiagus Petrusnak, nincs belőle kontra, de nem is kell rohanni, meglehet a kétgólos vezetés. SKUBE! De jól játszik ma az irányító, nehezen tudják tartani a jól mozgó szegedit, most is megtalálja a rést a macedón óriások között, 16-14. 39' Sierra kiszedi Dushebaev újabb átlövését. Üres a kapunk most, Balogh Zsolt viszont lő egy remek gólt kintről talpról, na most már megvan az előny, 15-14. 38' Két perc Blazevicnek, ez mondjuk érdekes ítélet, de az oroszok így látták. 49 másodpercig egyenlő létszámban a csapatok, inkább így, mint két percig kevesebb szegedivel a pályán. 37' Maradhat azonban nálunk, Alex Dushebaev lerántja a levegőből Gabert, ezért örülhet, hogy csak két percet kapott. Előnyben folytathatjuk, ebből gól kell. Skube elvállalja meglepetésből, csak ez Sterbik számára nem volt az - maradhat még nálunk, de Sostaric elrontja a ziccert a szélről!!! Hanyadik ilyen helyzet.. 36' Balogh harcol ki egy hetest: STERBIK EZT IS MEGFOGJA LÁBBAL! A harmadik hetes marad ki, továbbra sem volt előnyben a Szeged! 35' Megvan a labda, és megint lehet támadni a vezetésért: az egész meccsen nem volt még előnyben a Pick. Skubénál támadóhiba, most sem vezet a Szeged. Sierra megfogja Karacic átlövését, majd indítja Källmant, de figyeltek a svédre. 34' Dibirov okosan akarta, de a pattintása a felső lécről vágódik ki. Sostaricé ugyanonnan már bent van, megint iksz, 14-14. 33' Skube egyelőre a legjobb szegedi támadásban, 13-14. 32' Megint egy rossz támadás - egyelőre semmi különöset nem csinál a Vardar, csak ezeket a hibákat kihasználja. Szabálytalanság a falban, majd Karacic indul el pokoli sebességgel, és lő a bal alsóba ziccerből, 12-14. 31' Jajj de szép gól, Sostaric teszi fel kínaiara Källmannak, ezzel egál - Juan Carlos Pastor pedig a közönséget hergeli! Dibirov a szélről lő Sierra mellett a rövidbe, 12-13. 31' A Pick kezdte a második félidőt. SZÜNET30' Kell egy gól, nem mindegy, hogy egy vagy kettő a különbség. Stoilov volt megint pokróc - Balogh viszont megbünteti egy pattintott átlövéssel, ami kiköt a bal alsóban, 11-12. Még támadhat egyet a Vardar, 10 másodperc: Sierra kitolja a jobb alsó elöl az átlövést, de már nincs idő kontrázni, ez a félidő vége. Támadásban kell összekapnia magát a Picknek a folytatásban, sok a rontott ziccer, ha ezeken tudnak változtatni Skubéék, akkor meglehet a meccs. 29' Hiába van meg a labda, visszafújják az oroszok, támadhat tovább a Vardar. Sierra megfogja Dushebaev kissé előkészítetlen lövését. 28' Skube ziccerét megfogja Sterbik, de erre is hetest fújnak,megint Balogh lövi. Ezt most könnyedén elpattintja Sterbik mellett, 10-12. 27' HETES! Ez belülvédekezés volt, Karacic viszont magabiztosan pattintja be Sierra támaszkodó lába mellett, 9-12. 26' Cindric ezt most fölé lövi, de közben letelik a Vardar kiállítása. Pokolian keményen és jól védekezik a Vardar - de tegyük hozzá, hogyha csak a hetesek és a ziccerek fele bemegy, vezetne a Pick. A ha persze ebben a sportágban sem játszik, most Balogh hiába reklamál, hogy szabálytalankodtak vele a lövésnél, nem kap faultot. 25' Gaber ziccert ront, Sterbik jól zárta a szöget, egyelőre jól fog sajnos, marad a 9-11. Canellas még leüti, de már nem tud vele mit kezdeni, inkább el is dobja, nehogy lépést fújjanak - megint egy technikai hiba támadásban, eladjuk a labdát, így nagyon nehéz lesz. 24' Gaber áll be a Pickbe beállónak. Baloghot visszarántja Marsenic - rögtön ki is küldik ezért két percre pihenni az oroszok. Eddig nem volt előny az emberelőny egyik csapatnak sem, nézzük most. 23' Eladja a labdát Skube, Dibirov mehet vele ziccerig, és a már a szegedi kapuban álló Sierrának lövi be a ziccert, ezzel 9-11, időt kér Juan Carlos Pastor. 22' Át tudja venni a falban Marsenic, aki a bal kapufa tövére lövi, szerencsére ez kimarad. Kiegészül közben a Pick: Marsenic nem kíméli Skubét, majd Gorbok hiába lövi be a szélről, már a vonalra lépett. Megint nincs meg a vezetés, sőt, Cupic beállóból lőtt gólja után ismét a Vardar vezet, 9-10. 21' Gorboknak készítik elő, de jócskán fölé dobja a szaggatottról. Még van is a Vardar emberelőnyéből, némi tanácskozás most a macedón padon, hogy jöjjön-e a plusz ember Sterbik helyett a pályára vagy sem - végül időt kér Raul Gonzalez, még 37 másodperc van Blazevic kiállításából. 20' Megint egy elkapkodott szituáció, Källman teljesen egyedül mehetett volna, de rossz az indítás, hú, de mérges a svéd! Főleg így: Blazevicet kiküldik két percre, egészen másképp is alakulhatott volna ez a szituáció, e helyett emberelőnyben támadhat a Vardar: SEGO! Ez nagy védés volt most tőle, jöhetünk a vezetésért, emberhátrányban. 19' Cindric engedi el a szaggatottról, de ezt most Sego kitolja az alsó elöl. Gyorsan elvégzi Skube a szabaddobást, aki így ziccerig mehet, de Sterbik lábbal megfogja!!! 18' Sego véd egyet, ezek mindenképpen kellenek a folytatásban is. Skube és Dibirov szólalkozik össze, majd Bánhidi ellen is bevet mindent Borozan a falban. Skube most nem tud bemenni, nem úgy Gorbok, aki Sterbik feje mellett lő gólt, 9-9. 18' Hosszan támadhat ismét a Vardar, de nincs passzív: egy fault után pedig időt is kér Raul Gonzalez. Eddig a macedónok pontosabban játszanak. 17' Egy kivédekezett támadás, végre. Gorbok átlövését olvasta Sterbik, de Källman összeszedi a kipattanót, és bevágja, 8-9. 16' Egyelőre támadásban sem tudja azt nyújtani a Pick, ami ahhoz kellene, hogy egy ardar szintű csapatot legyőzzön. Ez kicsit szerencsés gól, Cindricnek éppen bepattan - kicsit kapkodó játék után Källman marad elöl, Skube pedig meglátja és meg is játssza őt, a svéd nem rontja el a ziccert, 7-9. 15' Skube indult el megint, most Sterbik ugyan védeni tudott, de Karacicnál visszafújják a faultot, aki sárgát kap - és hetes a Picknek. Most Sostaric lövi, a kapuban marad Sterbik. EZ IS KIMARAD! Mellépattintja Sostaric! 14' Karacic megint, azért őt jó lenne kikapcsolni a játékból, egyelőre ez nem sikerül, 6-7. Lendületből megcsinálja Canellas is, aki kilövi a bal alsót, 6-8. 13' Jön Balogh a büntetőhöz: Sterbik megfogja! Félmagasan lőtte ezt Balogh, kimarad az első szegedi hetes. 12' Karacic a felső lécre lövi most a betörése után, először vezethet a meccsen a Pick. Obranovic most a szélen, majd kétbeállós játékra vált a Pick. Bánhidi meg is kapja a labdát, de lerántják - ez hetes! 11' Skube megint ütemtelenül tudja ellőni, emberhátrányban sikerül egyenlíteni, 6-6. 10' Källman előtt nincs hely - csak most, szépen járatta most a labdát a Pick, és be is pattintja a svéd Sterbik mellett, 5-5. Majd ki is állítják Källmant két percre, vitatható ítélet, de nem változtat a dolgon, emberhátrányba kerülünk, és Cupic lőhet egy hetest: elsőre megvan, de a kipattanó Cupicé, aki másodjára már nem ront, 5-6. 9' Gorbok pattintott átlövését fogja Sterbik, de még maradhat a labda a Szegednél. Bánhidi most szépen zárta ki az emberét, és be is lövi a hatosról, 4-4. Csak eddig egál, Canellas egy könnyű góllal megint vezetéshez jutatta a Vardart, 4-5. 8' Skube indul el a résben, és mattolja Sterbiket is, most szépen megbontotta a falat a Pick, 3-4. Belemenés Canellasnál. 7' Jobban is ki lehetett volna jönni ebből a két percből, amit meg is nyert a Vardar 1-0-ra. Karacic is bepattintja a szélről Sego lába alatt, de ezt már a vonalról tette. 6' Dushebaev takarásból, valahogy áthámozza magát, majd a kezek között még be is tudja lőni a hatosról, emberhátrányból lő gólt a Vardar, 2-4. Bánhidi ziccerét Sterbik megfogja. 5' Pedrónak jó a passz a szélre, de a felső lécet találja telibe. 4' Bunticnak készítik elő, aki lepattintja: majd reklamálja a szándékos lábat Abutovicnál, be is fújják az oroszok, először játszhat emberelőnyben a Pick. 3' Skube is besárgul. Segonak megvan az első védése, de Dibirov még megmenti a vonal előtt, és a földön fekvő Sego mellett elpörgeti, 2-3. 2' Nem kezdenek nagy iramban a felek, inkább taktikusan támadott eddig mindkét csapat, mintsem rohanva. Harmadjára is megkapja a Vardar a labdát, mi több, Blazevic kap sárgát, egész hosszan támadhatnak a macedónok: Cupic előtt nyílik meg a fal, aki ezt ki is használja, és a jobb alsóba lő, 1-2. Skube betörése után válaszol, 2-2. 2' Gorbok lövésébe ugyan bele tud érni Sterbik, de a kezéről a léc alá vágódik, 1-1. 1' Karacic lapos lövése utat talál Sego lábai mellett a bal alsóba, 0-1. 1' A Vardar kezdte a meccset. 17.26 - Túl vagyunk a bemutatáson: egy szektornyi szurkoló elkísérte a Vardart. Gyakorlatilag megtelt a csarnok, minden adott a kezdéshez! 17.16 - Sterbik Árpád beszélgetett el kedélyesen a Pick játékosaival: az kétségtelen, hogy a kapus ma főszerepet játszhat, és fontos lesz, hogy mennyire "lövi be" őt a Szeged, mert ha ő elkapja a fonalat, akkor nem lesz könnyű legyőzni a macedón együttest. 17.10 - Köszöntjük olvasóinak az újszegedi sportcsarnokból az év első hazai Bajnokok Ligája-meccséről - szépen telik a csarnok már a kezdés előtt. A két csapat tulajdonképpen a legerősebb összeállításában futhat ki a pályára: a Vardarnál Strahinja Milic kapus hiányzik, míg a Pickben ott lesz már a brazil Thiagus Petrus, aki korábban sérüléssel bajlódott. A mérkőzés 17.30-kor kezdődik!