Kézilabda: a hajrában bukott el a címvédő otthonában a MOL-Pick Szeged

2017. február 26., vasárnap
pick-kielce023kf

Hiába vezetett még a vége előtt tizenöt perccel a MOL-Pick Szeged a Bajnokok Ligája címvédőjének otthonában, a Kielce a végén megrázta magát, és megfordította a meccset.

Először volt tagja a MOL-Pick Szeged Bajnokok Ligájában szerepelt keretének a fiatal kapus,

Nagy Martin

, hiszen a héten igazolt

Uhr Kastelic

nem szerepelhet a Bajnokok Ligájában, a sérült

Marin Sego

pedig várhatóan hosszabb időre harcképtelenné vált.

Manuel Strlek

gólja nyitotta a találkozót, amire

Balogh Zsolt

hétméteresből válaszolt. 5-4 után mintegy négy percen keresztül egyik csapat sem tudott betalálni, végül hiába volt több labdája is az ikszhez a Szegednek,

Mateusz Jachlewski

lerohanásból lőtt gólja után kettővel vezetett a Kielce. (6-4) Majd húsz perc elteltével vezetett először a meccsen a Pick, miután

Stas Skube

labdaszerzése után befejezte a ziccert. (9-10) A BL címvédőjének játéka kicsit akadozott az első félidő utolsó harmadában,

José Manuel Sierra

is fontos védésekkel járult hozzá ahhoz, hogy végül

Sandro Obranovic

gólja után vezetett a szünetben a MOL-Pick Szeged. A fordulás után a szegediek spanyol kapusa előbb egy hetest, majd egy ziccert is megfogott: ennek, és Balogh Zsolt újabb bedobott hetesének köszönhetően ismét vezetett a Szeged, sőt, az átlövő akcióból is betalált, így kétgólos volt

Juan Carlos Pastor

csapatának előnye öt perc után. (14-16) Ezt követően felváltva estek a gólok, de a lengyelek egyenlítése rendre elmaradt, a Picknek mindig volt egy válasza, így negyed órával a vége előtt is előnyben volt. 18-20 után azonban robbantott a Kielce, amely négy gólt is szerzett zsinórban, így a tizenhetedik perc után volt újra előnyben

Talant Dujshebaev

együttese. Mintegy hat perces szegedi gólcsendet zárt le Balogh Zsolt hetese, de a spanyol beálló,

Julen Aguinagaldét

nehezen tartotta a szegedi védelem, így újabb góljával visszaállt a kétgólos hazai előny, amivel nekifuthattak a csapatok az utolsó tíz percnek.

Michal Jureckit

jól tartotta a Szeged, azonban első góljával először volt háromgólos különbség a meccsen. (24-21)

Krszytof Lijewski

átlövése után már öttel vezetett a Bajnokok Ligája tavalyi aranyérmese öt perccel a vége előtt, a legvégén pedig már nem volt visszaút a Szeged számára, amely végül néggyel, 28-24-re kapott ki Lengyelországban. A MOL-Pick Szeged ezzel a negyedik helyen áll a csoportban két körrel a vége előtt, a Bajnokok Ligájában legközelebb jövő szombaton 17.30-tól az újszegedi sportcsarnokban a Zágrábot fogadja, de előtte kedden a Vácot fogadja a bajnokságban.

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 13. forduló

KS Vive Tauron Kielce-MOL-Pick Szeged 28 - 24 (13-14)

Kielce Aréna. Vezette: Mirza Kurgatic, Mattias Wetterwik (svédek).

Kielce:

Szmal - Djukic 2, K. Lijewski 3, Bombac 1, Aguinagalde 8, M. Jurecki 2, Strlek 4. Csere: Chrapkowski, Kus 2/2. Bielecki 2, Jachlewski 1, Paczkowski, Zorman 3.

Talant Dujshebaev.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Pedro 1, Buntic 2, Blazevic, Petrus, Skube 3, Källman 2. Csere: Balogh 4/3, Gorbok 6, Bánhidi 1, Obranovic 3, Sostaric, Gaber 2, Zubai.

Juan Carlos Pastor.

Kiállítások:

6 perc ill. 6 perc.

3/2 ill. 4/3.

A forduló többi mérkőzésén

Rhein-Neckar Löwen - Meshkov Breszt 25-24 Vardar Szkopje - RK Celje 35-30 HC Zagreb - IFK Kristianstad 26-23