Női vízilabda: állva hagyta a Szentest a második félidőben a Szeged + FOTÓK

2017. január 28., szombat
szeged-szentes022kf

A harmadik negyed döntött a Csongrád megyei rangadón, a nagyszünet után felőrölte ellenfelét a Szeged.

Beragadt a kezdésnél a hazai csapat, több hiba is csúszott a szegedi játékba, főleg támadásoknál, így az első negyed a Szentes szája íze szerint alakult.

Tóth Csenge

rögtön az első vendég támadást góllal fejezte be, majd hosszú gólcsend következett, amit a nagyon harcos

Bujka Barbara

tört meg. A vendégek azonban az első játékrész utolsó percében

Szabó Krisztina

Farkas Tamara

góljaival kétgólosra növelték előnyüket, így vághattak neki a második játékrésznek a felek.

Molnár Péter

lányai a kezdeti bizonytalanság után kicsit megnyugodtak, elkezdett összeállni a védekezés és

Gémes Alexa

, valamint a szintén remek napot kifogó

Lengyel Dominika

góljaival kiegyenlítettek a második negyed közepén. Erre még gyorsan jött a szentesi válasz

Hevesi Anita

révén, így még a félidőben is a vendégeknél volt az előny. A harmadik negyedben aztán szépen apránként elkezdte felőrölni a Szentest a hazai csapat, a vendégek kevés támadást tudtak lövéssel befejezni,

Tóth Eszter

pedig ihletett formában védett. Bujka Barbara ötméteresével először szerezte meg a vezetést a Szeged és innentől kezdve már ki sem engedte azt a kezéből. Molnár Péter lányai egyre magabiztosabban játszottak, Bujka újabb góljával pedig kettővel vezettek a harmadik játékrész végén. A negyedik negyedben aztán Gémes Alexáé volt a főszerep, aki két fantasztikus góllal el is döntötte a találkozó sorsát. A Szentes az utolsó másodpercig képtelen volt betalálni a második félidőben Tóth Eszter kapujába, így megérdemelt győzelmet aratott a Szeged.

Női vízilabda OB I, felsőház, 8. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash SZTE – Hungerit Szentes 8–5 (1-3, 2-1, 3-0, 2-1)

Szeged, SZUE, 100 néző. Vezeti: Füzesi Zsolt, Nóvé Gyula

Tóth E. - Lengyel A., Miklós D., Gémes 3, Kádár, Pengő, Bujka 3. Csere: Lengyel Dom. 2.

Szentes:

Lekrinszki - Hevesi 1, Brávik 1, Farkas 1, Tóth Cs. 1, Kövér-Kis, Pantovic. Csere: Szabó K. 1, Urvári.

Tóth Gyula

Emberelőny:

0/6 ill. 0/10

Ötméteres:

1/1 ill. 0/0

Bujka, Miklós ill. Pantovic Molnár Péter:

"Az elején pontatlanok voltunk, de az első negyed után megnyugtattam a lányokat, szoros emberfogást kértem tőlük, illetve azt, hogy pontosabban, türelmesebben játszanak. Ez párosult egy jó kapusteljesítménnyel, valamint a védekezésünk is összeállt, különösen az emberhátrányos szituációkban és ezek után már jöttek azok a gólok, amiket edzésen viszontlátok. Szerencsére Gémes Alexa kitűnő lövőteljesítménnyel rukkolt előt, de nem csak őt kell kiemelni, hiszen a csapat fantasztikusan küzdött és ez kellett ahhoz hogy győzelmet arassunk."

VÉGE.IV. negyed 8-5 (1-3, 2-1, 3-0, 2-1)Végül megadták a Szentes utolsó másodperces gólját, így a végeredmény 8-5.32' Kimarad egy szegedi helyzet, a kapufán csattan a labda, de az uszodában már zúg a szép volt csajok a szegedi szurkolóktól. Bujkát még kiállítják a játékvezetők, egy emberelőnyös lehetősége még van a Szentesnek. Sőt, Lengyel Dominikát is kiállítják, kapuba talál a Szentes, de már időn túl, ez a vége, négygólos hazai siker születik a Csongrád megyei derbin. 31' Kapufát lő Lengyel Anett, Bujka harcol a kipattanóért, de Lekrinszki szerzi meg. A túloldalon most Gémes blokkja segít Tóthnak, elképesztő, de nem született szentesi gól a második félidőben. 30' Lengyel Anett bejátszását most lehalásszák a szentesi lányok, jöhetnek a vendégek. Gyönyörűen játsszák ki az akciót, Brávik kerül helyzetbe, de hát Tóth Eszter eszén nem lehet túljárni, újabb bravúrt mutat be a szegedi kapus. 29' Sikerül a Szentesnek megjátszania most középen Brávikot, Pengőt ki is szórják róla, azonban eladja a labdát a vendég csapat. 28' Kádár Ildikó próbálkozik meg egy ejtéssel, lőni kellett, mert nem maradt több idő az órán, a kapufáról kijön a kísérlet, de Gémes összeszedi. Kövér-Kis Rékát kiállítják a játékvezetők, már kiegészül a Szentes, amikor Gémes Alexa bődületesen nagy gólt lő a hosszú felsőbe a bal oldalról, 8-4. Tóth Gyula időt kér. 28' Tóth Eszteren nem jut át labda a második félidőben, most egy nagyon közeli kísérletet hárít bravúrral. 27' Bujkát nem kedvelik a játékvezetők, megint ellene ítélnek támadásban. 27' Tóth Eszter újabb védést mutat be, fordulhatnak a hazaiak, Molnár Péter időt kér. 27' Gémes Alexa újabb szépségdíjas találatot szerez középről, okosan lövi ki a hosszú alsót, 7-4. 26' Bujkát látják megint szabálytalannak, kontrát ítélnek a sporik, válogatott játékos alig hisz a szemének. A Szentes azonban nem találja a szegedi kaput a második félidőben, ezúttal a kapufa segít Tóth Eszternek. 25' Hasonlóan hosszan lóbál a másik oldalon Farkas Tamara, ő nem pattintott lövést választ, de a végeredmény ugyanaz, nem talál kaput. 25' Lengyel Anett lóbál hosszan, majd mivel nem váltanak ki rá el is lövi a labdát, a pattintott lövése azonban nem talál kaput. 25' Kezdődik az utolsó negyed, Gémes Alexa hozza el a labdát, támadhat a hazai csapat. III. negyed 6-4 (1-3, 2-1, 3-0)24' Megint Gémes próbálkozik, Brávik piszkál bele a lövésébe, így a kapu helyett a felsőlécen csattan a labda. A túloldalon Lengyel Anettet állítják ki a játékvezetők, Farkas Tamara rövéséd a rövidnél azonban fogja Tóth. Öt másodperc marad az órán, ez a negyed vége. 23' Lengyel Anett nagyon szemfüles és labdát lop, de elég távol a szentesi kaputól a Szeged. Gémes tüzel távolról három másodperccel a támadóidő lejárta előtt, de Lekrinszki hárít. Marad azonban a labda a hazaiaknál. 22' Megállt támadásban a Szentes, Tóth újabb védést mutat be, ezúttal bravúr sem kellett hozzá. Bujka Barbara megszerzi újabb gólját, ezzel már kettő a szegedi előny, 6-4. 21' Kövér-Kis Réka tüzel takarásból, de Tóth Esztert nem tudja meglepni ezzel a lövéssel. Fordul a Szeged, de ismét Bujka ellen ítélnek kontrát a bírók fogás miatt. 21' Pantociv pattintott lövését hárítja Tóth Eszter. Lengyel Anett úszik meg a jobb oldalon, kapja is a labdát, szabálytalanul állítják meg, ötmétereshez jut a Szeged. Bujka a végrehajtó, és kegyetlenül vágja be, először vezetnek a hazaiak a találkozón, 5-4. 20' Hosszan jár a labda a szegedi kezeken, Lengyel Dominikára jön ki végül a lövés, ám most nem találja el a kaput. A fordulásnál ráadásul ki is állítják, most Tóth Gyula kér időt. 20' Kontrát fújnak a Szentes ellen, Gémes úszik meg a jobb oldalon, de utolérik a vendégek. Bujka Barbara középen próbál pozíciót fogni, de szabálytalan, ám a fordulásnál rúgás miatt megint a Szegedé a labda, Molnár Péter időt kér. 19' Lengyel Dominika távol a kaputól, lóbál egyet, majd iszonyatosan nagy gólt ragaszt a bal felsőbe, ezzel megint iksz, 4-4. 19' Brávikot választják el a labdától a szegedi lányok, le is járt volna a támadóidő ismét, megint lövés nélkül fejezi be a támadást a Szentes. 18' Nem jutnak lövésig a vendégek, lejár a támadóóra. A túloldalon Farkas Tamara jut a kiállítás sorsára, már kiegészülnek a vendégek, amikor Gémes lövését blokkolják. 17' Árkosy Lilla keresné középen Bujka Barbarát, de pontatlan az ő passza is, támad a Szentes. 17' Folytatódik a mérkőzés, Kövér-Kis Réka megint elhozza a ráúszást. Tóth Csenge kezét támasztják meg passz közben, így pontatlan az átadás, fordulhatnak a hazaiak. II. negyed 3-4 (1-3, 2-1)16' Akadozik a gépezet a szegedi támadásoknál, most kontrát fújnak a sporik, 20 másodperc maradt a második negyedből. Hevesi Krisztina válna le emberéről, Pengőt ki is állítják róla három másodperccel a negyed vége előtt, de lövésig már nem jut a Szentes. 16' Lengyel Anett szabálytalankodik, kiállítják a játékvezetők, fórban támad a Szentes, de Tóth Eszter bravúrral hárít. 15' Kissé tanácstalan támadásban a hazai csapat, Lengyel Dominika lövése szegedi kézre pattan vissza a kapufáról, de az ismétlés sincs bent. 14' Most pontatlan a vendégek játéka, Tóth Csenge nagyon messziről lő kapura, ez nem okoz gondot Tóthnak. 14' Pengő Nikoletta kísérletezik távolról, a keresztlécet találja el, fordulhat a Szentes. 13' Távol játszik most a szegedi kaputól a Szentes, Hevesi Anita mutatja be a figurát, majd váratlanul és kicsit erőtlenül is, de kapura lő és Tóth Eszter keze alatt becsúszik a kapuba, 3-4. 13' Szabálytalanság történik a kapu előtt, kontrát fújnak a játékvezetők, fordulhat a Szeged, Molnár Péter űzi-hajtja lányait. Ennek meg is van az eredménye, Lengyel Dominika kiegyenlít egy megúszás után, 3-3. 12' Bujka Barbarát kiállítják, szentesi időkérés. 12' Most nagyon szépen zár össze hátul Kádár Ildikó és Tóth Petra, meg is kaparintják a labdát közös erővel. Kádár a túloldalon újabb lövéssel próbálkozik, azonban meglehetősen gyenge a kísérlet, a blokkban hal el. 11' Bujka Barbara most kijön center pozícióból, de rossz passzt kap, így oda az előny és az egyenlítési lehetőség is. 11' Egyenlíthet a Szeged, Tóth Csengét szórják ki a sporik, Molnár Péter időt is kér. 10' Miklós Dórát másodszor állítják ki a játékvezetők, de nem sikerül kihasználnia a fórt a Szentesnek, Kövér-Kis Réka lő kapu mellé. 10' Bujka harcol középen, Gémes egy pillanatra ránéz, majd amikor látja hogy nem tudja megjátszani, hatalmas gólt ragaszt a rövid felsőbe, 2-3. 9' Lengyel Dominika lő középről, viszonylag távolról, Lekrinszki hárít, de marad a hazaiaknál a labda. 9' Kövér-Kis Réka hozza el a második negyed elején a ráúszást, a Szentesé az első támadás ebben a játékrészben. Lejár a támadóóra, nem jut most lövésig a Szentes, fordulhat a Szeged. I. negyed 1-38' Kövér-Kis Réka szerez labdát hátul, pont egy támadásnyi ideje maradt a Szentesnek a negyedből. Farkas Tamara lóbál-lóbál, majd gyönyörűen lövi ki a hosszút, Tóth beleér, de hárítani nem tud, 1-3, jobban kezdi a vendég csapat a találkozót. 8' Szépen jár most körbe a szentesi kezeken a labda, olyannyira, hogy Szabó Krisztina üresen is marad a bal oldalon, nincs nehéz dolga, a rövid felsőbe lövi a labdát, Tóth Eszter tehetetlen, 1-2. 7' Emberfogásban védekezik a Szeged, Brávik Fruzsina kapja meg középen, a védő szorításában, a kapura tud fordulni, Tóth Eszter azonban hárít. A túloldalon megszületik az első szegedi gól, Bujka Barbara a szerzője, 1-1. 6' Bujka Barbara újabb kiállítást harcol ki, Pantovic a kiállított, neki ez már a második, de eladja a labdát a hazai csapat fórban, megszerzi a Szentes, Tóth Gyula kér most időt. 6' Egy másodperc marad a támadóórán amikor a keresztlécen csattan egy szentesi kísérlet, fordulhat a Szeged. 5' Pengő, Gémes, Kádár a labda útja, a jobb oldalról próbálkozik meg Kádár egy ejtéssel, de a kapu mellé céloz. 5' Nagyon keményen védekezik a Szentes, Molnár Péter kérne időt, azonban nagyon későn veszik észre a játékvezetők, mindenesetre időkérés következik. 4' Pengő tüzel távolról, a keresztlécet találja el, de a visszapattanó labda a hazaiaké. Bujka Barbara nagyot harcol középen, ki is küldik róla Pantovicot. Pengő lövi el az előnyt, de Lekrinszki hárít, viszont az újabb kipattanó is a Szegedé. 4' Kövér-Kis Réka próbálkozik egy ejtéssel, Tóth Eszter feje fölött el is száll a labda, de a kapufán landol. 3' Nem sikerül gólra váltani az első szegedi előnyt, Pengő kezéről szedik le a labdát. 2' Miklós Dórát állítják ki a játékvezetők, fórban támad a Szentes, de nagyon szép a blokk. A fordulásnál Hevesi Anitát állítják ki. 1' A labdával akadnak problémák, kicsit áll a játék, de már vezetheti is a következő támadását a hazai csapat. Kádár keresi középen Bujkát, azonban szépen zárnak össze a vendégek és megszerzik a labdát. 1' A Szentes első támadása viszont góllal zárul, Tóth Csenge jegyzi a találatot, a kapufa segítségével pattan be a labda, 0-1. 1' A hangulatra nem lesz panasz, mindkét csapat szurkolótábora kitesz magáért. Az első támadást a hazaiak vezethetik, Lengyel Anett hozza el a labdát. Az első lövést Kádár ildikó ereszti el, azonban nem találja el a kaput. 17.55 Zajlik a játékosok bemutatása, a vendégek kék sapkában, a hazaiak fehér sapkában szállnak ma medencébe. A mérkőzés egy perces gyászszünettel kezdődik a veronai buszbaleset áldozatainak emlékére. 17.45 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a női vízilabda OB I felsőházának nyolcadik fordulójából a Csongrád megyei derbi, a lányok már melegítenek. A mérkőzés 18 órakor kezdődik

A mérkőzés elé

Van törlesztenivalója a Szentessel szemben Molnár Péter lányainak, ugyanis néhány csatát már megvívtak ebben a szezonban és nem mindig termett babér a szegedi lányoknak. A felsőházban a második fordulóban látogatott Szentesre a Szeged és kapott ki nagyon simán 10-2-re a megyebeli rivális otthonában, igaz, akkor Bujka Barbarát nélkülöznie kellett a vendégeknek. Ami talán fájóbb, hogy a Magyar Kupa négyes döntőjétől is a Szentes ütötte el a Szegedet, a hódmezővásárhelyi minitornán 10-10-es döntetlent játszott egymással a két csapat, mivel azonban Tóth Gyula alakulata nagyobb gólkülönbséggel múlta felül az UVSE második csapatát, ők utazhattak a fináléra. Az SZNVE az BVSC vendége volt az előző körben és elsősorban a kapusposzt okozhatott fejtörést a szegedieknek, ugyanis Tóth Eszter és Fáy Viktória is betegséggel küszködött, így kerülhetett sor Lukits Adrienn játékára Zuglóban. Molnár Péter sem lehetett a csapat mellett a Dunaújváros elleni kiállításának köszönhetően, azonban ezen a találkozón már jól megszokott helyéről irányíthatja csapatát. A Szentesnek szintén a fővárosban volt fellépése az előző fordulóban, ők a listavezető UVSE otthonában szenvedtek vereséget. Azon túl, hogy megyei rangadón szállnak harcba a lányok, az is fokozza a mérkőzés tétjét, hogy a csapatokat mindössze három pont választja el a tabellán, a Szeged a negyedik, a Szentes az ötödik pozícióból vág neki a találkozónak, így mindenképpen parázs mérkőzésre van kilátás.