Írjon nekünk

Közélet

Novák Katalin: a kormány hozzájárul a szlovákiai magyar közösségek erősítéséhez

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/mti.jpg

Megjelent:

A kormánynak fontos, hogy a határon túli, így a szlovákiai magyar közösségek is megerősödjenek – nyilatkozta Novák Katalin család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkár vasárnap az MTI-nek telefonon, miután látogatást tett a gömöri egyházmegyében.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára elmondta: a gömöri egyházmegye mintegy 40 millió forintnyi támogatást kapott, amelyet 16 egyházközség között osztottak szét. Ebből a pénzből parókiákat, gyülekezeti központokat újítottak fel és javították több templom állapotát is.

“Számunkra az a fontos, hogy most, amikor elég erősek vagyunk, gondoskodjunk a határainkon kívül élő magyar nemzettársainkról is” – hangsúlyozta az államtitkár.

Felidézte, hogy a kormány egymilliárd forinttal támogatja a szlovákiai református keresztény egyház magyar közösségeit. A támogatók céljai között szerepel az egyházközségek megerősítése, a lelkipásztorok munkakörülményeinek javítása, az iskolák fejlesztése és nagyberuházások támogatása.

Közlekedés

A MÁV felkészült a koronavírus-fertőzések terjedésének megelőzésére

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/mti.jpg

Megjelent:

Szerző:

Az Operatív Törzs döntésének megfelelően a MÁV felkészült a koronavírus fertőzések terjedésének megelőzésére. A vasúttársaság állandó kapcsolatot tart a Koronavírus-fertőzés Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzzsel, az egészségügyi hatósággal, és iránymutatásuk alapján jár el az állomásokon és a vonatokon, biztosítja a szükséges feltételeket – olvasható a társaság közleményében.

Tovább olvasom

Hírzóna

A Jobbik debreceni elnöke is kilépett a pártból

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/mti.jpg

Megjelent:

Szerző:

Mert a pártot szerinte „bolsevik típusú leszámolások és a nemzeti értékelvű politizálás teljes feladása” jellemzi.

Tovább olvasom

Közélet

Szelektív kukákat gyújtottak fel a Kereszttöltés utcában

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/mti.jpg

Megjelent:

Szerző:

Komolyabb tragédia is lehetett volna.

Tovább olvasom

Aktuál