Női labdarúgás: Szalai Ágnes döntött a Monor elleni rangadón + FOTÓK

2016. november 20., vasárnap
szent_mihaly-monor016kf

Már csak egy lépés az őszi ezüstig: küzdelmes meccsen verte a Monort a Szent Mihály az NB II-ben, és ha pénteken Zalaegerszegen érvényesíti a papírformát, riválisa elé vághat.

Szent Mihály - Monor SE 1-0 (0-0).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 50 néző, vezette: Barta Norbert István (Dobó Zoltán, Bánáthy János).

Szent Mihály:

Schildkraut - Lipták D. (Szántó 51'), Vass, Temesváry, Harcel, Szalai, Guth, Lévai (Horváth O. 81'), Zimányi Kovács, Papp, Sávai (Koncz 81'). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs.

Monor:

Bakó - Kókai, Teleki (Linke 63'), Répás (Tenczel 25'), Deák, Manev, Pirót, Pünkösd (Békési 90'), Gólik, Nagy, Schermann. Vezetőedző: Fehér Tamás.

Gólszerző:

Szalai Á. (68')

VÉGE!
92'
Két perc hosszabbítás után harsan a hármas sípszó, győzött a Szeged, így reális esélye maradt a nagyon fontos téli második hely elérésére. Ehhez pénteken nyerni kell még persze az utolsó előtti pozícióban tanyázó Zalaegerszeg vendégeként.
90'
Békési érkezett még a vendégeknél az utolsó percben, Pünkösd jött le.
90'
Monori támadás futott a bal oldalon, megúsztuk.
86'
Zimányi Kovács Anikó távolról gyönyörűen ívelt a léc alá, elképesztő bravúrral védett a monori kapus, megnyúlt, maga elé ütötte, és másodjára gyűjtötte be. Cserejátékosainknak egyébként sikerült stabilabbá tenniük a csapatot, elsősorban védekezésben.
82'
Guth Renáta küzdött meg sikeresen a labdáért, de nem jutott helyzetig.
81'
Lévai Nikolett és Sávai Vivien helyére Horváth Orsolya és Koncz Bernadett érkezett a hajrára hazai oldalon, miközben fáradni látszik a Monor, kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés.
76'
Támad, támad a Monor, de most nem szorongat annyira, mint közvetlenül a gól után. Nem véletlenül állnak a második helyen a vendégek, gyorsak, erőszakosak, technikásak.
72'
Nagy erőket mozgósít most a Monor, egyre fokozódnak az izgalmak, beszorult a Szeged.
68'
GÓÓÓL 1-0! Megvan a vezetés! Szalai Ágnes kapott nagyszerű labdát, lerázta védőit, akik csak loholtak a nyomában, majd a kifutó Bakó kapus mellett kilőtte a bal alsót! Mestermunka volt! No, vajon erre most mit lép az eddig szervezetten, de defenzíven focizó Monor?
67'
Némi fölényben most a szegediek, de nem nagyon bírnak egymással a lányok a rangadón.
63'
A vendégeknél Teleki jött le, Linke állt be.
62'
Gólik kavarta meg a szentmihályi védelmet, a beadását szerencsére sikerült tisztázni.
61'
Szalai Ágnes és Papp Dorina ügyesen kombináltak, de 30 méterre a kaputól Kókai Krisztina lefülelte végül a lasztit.
60'
Elkeseredett harc folyik minden labdáért a középpályán, helyzet így nehezen tud kialakulni.
56'
Zimányi Kovács gyönyörűen fordult le a tizenhatos bal oldalánál, majd alig tekert mellé. Odaát Pirót vitt végig egy kontrát, majd pontosan centerezett, óriási ziccerben érkeztek többen is, de elpuskázták a lehetőséget, ki tudja, hogyan...
51'
Lipták Dórát Szántó Adrienn váltotta a szegedieknél.
50'
Mint az első félidőben, ezúttal is a vendégek kezdtek jobban, Schildkrautnak többször is kifutva kell tisztáznia.
46'
Megkezdődött a második felvonás, melynek nagy kérdése, bírnak-e egymással a csapatok a rangadón.
SZÜNET!
45'
Két monori szöglet után véget ért a hatalmas küzdelmet, de igen kevés helyzetet hozó első félidő.
44'
30 méterről végeztünk el szabadrúgást, Zimányi Kovács ívelte befelé a lasztit, a rendkívül magabiztos Kókai Krisztina mellre vette, majd felszabadított.
43'
Papp Dorina rengeteget dolgozik előretolt ékként, birkózik, küzd, harcol a monori védőkkel, váltakozó sikerrel.
38'
Sok helyzet és sok gól nem várható a rangadón, pozíciós játékot figyelhetünk. Stabil védekezésből igyekszik kontrákat vezetni a Monor, mikor ezt írjuk, épp Sávai Vivien törne be a tizenhatoson belülre, de fennakad a védőkön.
32'
Mezőnyfölényben a szegediek, de óriási a küzdelem. E pillanatban Papp Dorina a tizenhatos vonalán kiszabadult embere szorításából, célba vette a kapu jobb oldalát, a jól helyezett, de nem túl erős löketet Bakó Dóra hárította.
26'
Tenczel azonnal lőtt is egyet, Schildkraut hárított, majd indult az ellenakció, melyet Lévai Nikolett fejezett be lövéssel. A kapus már verve volt, a felső léc segítette ki a monoriakat.
25'
Tenczel Csilla állt be a sérült Répás Enikő helyére a vendégeknél.
21'
A szegediek átvették az irányítást, és a vendégek térfelén tartják a labdát, a Monor stabilan védekezik.
17'
Bal oldalról élesen tekert kapura egy szögletet Pirót, Schildkrautnak minden tudására szüksége volt, hogy mentsen. A túloldalon Zimányi Kovács előtt adódott lehetőség, de kiszorították a védők.
8'
Tapogatózás nélkül lendültek bele a csapatok, az első percekben inkább a vendégek próbálkoznak, megpróbálnak gyorsan betalálni. Látszik, pontért, pontokért érkeztek.
1'
Köszöntjük Önöket a Felső Tisza parti stadionból, ahol a műfüves pályán elkezdődött a női NB II őszi második helyéről döntő rangadó! Másodszor találkoznak ebben a félévben a felek, a kupában augusztusban 5-0-ra nyert a Szeged, de ez más kávéház. Piros mezben a Szent Mihály, fehér-kékben a Monor.
A mérkőzés és az élő közvetítés 15 órakor kezdődik Barta Norbert István sporttárs sípjelére.

Az utolsó őszi fordulót rendezik a női labdarúgó NB II-ben, és már eldőlt, hogy a Diósgyőr veretlenül, sőt, százszázalékos teljesítménnyel az élen telelhet. A második helyért azonban még kiélezett küzdelem folyik a Monor és a Szent Mihály között. A Pest megyeiek öt pont előnnyel rendelkeznek, ám a szegedieknek van még egy halasztott meccsük, melyet 25-én, pénteken pótolnak az utolsó előtti Zalaegerszegen otthonában - jó eséllyel be is gyűjtik majd ott a győzelmet. A 11. forduló rangadóján tehát a hazaiaknak nyerniük kell, ha majd meg akarják előzni riválisukat, míg a monoriaknak adott esetben egy döntetlen is beleférhet. Persze aki ikszre játszik, könnyen elbukik, így nyílt sisakos, izgalmas, küzdelmes mérkőzésre van kilátás, melyet élőben közvetítünk is! A 11. forduló további mérkőzései: DVTK - Kelen-Budaörs 6-1 Vasas-Femina - SC Sopron 4-5 Airnergy FC - Balatonfüredi FC 8-1 Videoton FC - Atomerőmű SE 5-0 PMFC-Keresztes Lovagok - ZTE FC 7-1 A bajnokság állása: