Kajak-kenu: Vasbányai nyerte a szétlövést, Vajda Attila lemarad a riói olimpiáról + VIDEÓ

2016. június 13., hétfő
vajda_attila

Hétfőn szétlövést rendeztek C1 1000 méteren a két válogató győztesei között az olimpiai részvételért. A szegedi Vajda Attila végül kikapott Vasbányai Henriktől, így a KSI kiválósága képviselheti hazánkat ezen a távon a nyári ötkarikás játékokon Rióban.

Az EDF Démász Szegedi VE 33 esztendős versenyzője 2004-ben Athénban harmadik, 2008-ban Pekingben első, 2012-ben Londonban pedig a hatodik helyen zárta a számot. Májusban, az idei első válogatón betegsége miatt csupán ötödikként ért célba, múlt pénteken azonban a teljes mezőnyt maga mögé tudta utasítani a Maty-éren, kiharcolva ezáltal a szétlövés lehetőségét. A hétfő délelőtt 10 órakor rendezett futamot viszont