Kézilabda: Csurgó elleni győzelemmel hangolt a Pick a Veszprém elleni aranycsatára + FOTÓK

Kézilabda: Csurgó elleni győzelemmel hangolt a Pick  a Veszprém elleni aranycsatára + FOTÓK

2016. május 7., szombat
pick-csurgo020kf

Zsinórban nyolcadik mérkőzését is megnyerte a rájátszásban a MOL-Pick Szeged, amely ezúttal a vendég Csurgót fektette két vállra 11 góllal.

A két együttes az első félidő utolsó harmadáig volt partiban egymással, majd 11-11 után öt hazai találat követte egymást válasz nélkül. A szünetet követően hatgólos differenciával fordultak a felek, amit a vendégek nem tudtak csökkenteni a második játékrész során, sőt, a többek között hét büntetőjéből hetet értékesítő

Dean Bombac

, vagy éppen az ellenfél kapujába is betaláló, egyébként kiválóan védő

Piotr Wyszomirski

vezetésével növelni tudta előnyét a Pastor-legénység a lefújásig. A Pick ezzel lényegében teljesítette, amit a papírforma megkövetelt tőle. A nyolcból nyolc rájátszásbeli összecsapását megnyerő szegedi együttesre még két mérkőzés vár az idei szezonban: május 14-én idegenben, 21-én pedig hazai pályán találkoznak Zubaiék a Veszprémmel.

Férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszás, 8. forduló:

MOL-Pick Szeged - Csurgói KK 37-26 (19-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

Wyszomirski 1 - Curuvija 2, Ilyés 1, Thiagus Petrus 3, Zubai 1, Källman 4, Mindegía 3.

Balogh 1, Bombac 8/7, Robledo 6, Vranjes 3, Ancsin 2, Fekete 1, Hegedüs 1.

Juan Carlos Pastor.

Csurgó:

Székely - Gebhardt 1, Cavor 5, Mota 6/2, Pordán 1, Mikita 1, Nagy 3.

Bartucz 1 (kapus), Hadzimerovic, Gazdag 3/2, Dimitrievski, Faluvégi 2, Döme 2, Hornyák 1.

Sótonyi László.

6 perc, ill. 8 perc.