Kerékpár: megismételné tavalyi sikereit a MugenRace Team Prolog

2016. május 9., hétfő
mugenrace_photo

Remek eredményekkel zárta a tavalyi évet a MugenRace Team Prolog: a szegedi csapat két bajnoki címet szerzett 2015-ben, a kicsit átalakult csapat nem néz könnyű idény elé, de megpróbál hasonló évet produkálni.

Elindult az idei kerékpáros szezon: miközben már az idei első háromhetes körversenyen, a Giro D’Italián tekernek a sportág legjobbjai, addig hazánkban most indul be igazán a szezon. A szegedi MugenRace Team Prolog remek 2015-ös évet zárt, hiszen Varga Péter U23-ban, míg elite-ben Molnár István is bajnoki címet szerzett. Az idei évben is saját márkás kerékpárral tekernek a MugenRace versenyzői, akik egy montenegrói, Sutomore-ban elvégzett edzőtábort követően csaptak bele az idei versenyszezonba. „Folyamatosan felkészülő versenyeken veszünk részt, ott voltunk most az összes UCI európai-edzésű versenyen, így a Carpathian Tour-on, a V4-es versenyeken veszünk részt, az Adria GP-n is ott voltunk, ahol Európa krémje versenyez, persze nem a Pro Touros csapatok, akik például a Giro D’Italián indulnak, hanem a kontinentális csapatok. Ezeken az a cél, hogy teljesítsük a távot és gyűjtsük a kilométereket, májusban jönnek azok a versenyek, amikor szeretnénk már az eredményről is beszámolni, ahol már van esélyünk esetleg a dobogóra is kerülni” – mondta el portálunknak Veres Csaba,a MugenRace Team Prolog csapatvezetője. Nem ígérkezik ugyanakkor könnyűnek túlszárnyalni a tavalyi teljesítményt: bár a gárda minden évben szeretne egy picit jobb lenni, mint az előző évben, de ahogy Veres Csaba hozzátette, szakmailag ez az év, az olimpia miatt nem a legjobb ebből a szempontból. „Ilyenkor szabadjára vannak engedve az energiák, nincsenek kontrollok. Ugyanazokon a versenyeken veszünk részt, ahol ugyanaz a pálya, eddig mondjuk egy 170 kilométeres szakaszt 40-42-es átlaggal teljesítette a mezőny, most pedig 47-el. Jóval magasabbak a szintek, mi nem ilyen irányba készülünk. Nekünk ez által kicsit visszább esnek az eredmények, nemzetközi szinten nem várunk annyit, mint tavaly. Hazai szinten pedig azért nem lesz jobb eredményünk, mert mind a két felnőtt címben bajnokok lettünk, ennél jobbat pedig nem lehet csinálni. Azon leszünk, hogy idén is ott legyünk a dobogón, a csapatunk egy picit fiatalodott, a felnőtt bajnokunk, Molnár István idén is köztünk van” – válaszolta a SZEGEDma.hu-nak a MugenRace csapatvezetője. A csapat dolgát leginkább az anyagi különbségek nehezítik meg a riválisokhoz képest: miképp arra Veres Csaba is kitért, minden nehézségük anyagi természetű. „Azt tudni kell, hogy válogatott szintű versenyen olyan csapatokkal versenyzünk, ahol 500 milliós költségvetéssel rendelkeznek a csapatok, nekünk meg 4 milliós van. Molnár Pistinek 12 ezer kilométere van már, ő leteszi a munkát, csak nem tudunk mellé rendelni egy olyan orvosi hátteret, ami szükséges lenne. Ez nem a doppingról szól, egy kerékpáros nem a vajas kenyértől meg a paradicsomtól teljesít ekkora távot, hanem igen nívós és költséges táplálék-kiegészítőkből, ami havi szinten 100 ezer forintos kategória. Annak a versenyzőnek, akinek nincs erre pénze, az lemerül, vagy nem tud ennyit edzeni. Itt nincsenek csodák, csak munka van. Ugyanolyan, mint az autónál: ha jó minőségű üzemanyagot tankolunk bele, akkor jól halad, ha nem, akkor pedig nem fog úgy menni. Ezzel küzdünk sajnos, ez kimondott pénzkérdés” – tért ki a nehézségekre Veres Csaba. Mindezek ellenére bravúrosnak mondható mindaz, amit a szegedi csapat véghez vitt tavaly, hiszen a jóval tehetősebb együttesekkel szemben hozta el a bajnoki címeket. „Mentálisan nagyon jó volt a csapat időzítése, ami egyértelműen azt bizonyította, hogy egységben van az erő nálunk, de persze ez jóval többről szól. Jó taktikai felépítés volt minden versenyen, jól össze tudott dolgozni a csapat, Molnár Pisti a tavalyi ob-n például vízhordó volt, a srácok dolgoztak, majd ügyesen, ahogy kell, végül megnyerte a versenyt. Ez lehet a siker kulcsa idén is” – mondta Veres Csaba. A MugenRace most a V4-es versenyek utolsó két, cseh és lengyel szakaszára készül, miközben az U23-asok most tértek vissza a Carpathian Tourról, ahol négy emberrel vettek részt, és az érettségik is megnehezítették a csapat dolgát, e mellett a szerencse sem pártolt a kerekesek mellé. A folytatásban a Bihor körverseny, majd a Gemenc kupa vár a csapatra, ezt követően egy szerb és egy boszniai verseny, majd a magyar országos bajnokság színesíti a programot, amit az idén is megrendezett a Tour de Hongrie követ.