Kézilabda: Ózdon biztosította be bajnoki címét az FKSE Algyő

Magabiztos, nyolcgólos sikert aratott Ózdon, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a táblázat élén a Levendula Hotel FKSE Algyő csapata.

Fél óra csúszással kezdődött a meccs, amelyen

Laluska

Béleczki

sem tudott pályára lépni sérülés miatt, míg

Simon

iskolai feladatai okán csak később érkezett meg a helyszínre. A vendégek ugyanakkor - elsősorban

Molnár

kiváló játékának és

Kiss

bravúrjainak köszönhetően - így is uralták az összecsapást, és a szünetre már hatgólos előnyre tettek szert. A második félidőben immár Simon Bence is játékra jelentkezett, vele pedig még inkább flottul futott a csapat szekere. Kiss Olivér ihletetten védett, 19 perc alatt csupán négy gólt kapott,

Vadkerti

pedig ragyogóan vezényelte a társakat. Az Algyőnél végül mindenki pályára léphetett.

Dankó Ervin

tanítványai győzelmükkel bebiztosították első helyüket a táblázaton, két fordulóval a zárás előtt megnyerve ezáltal a bajnokságot. A gárda feljutása az élvonalba

még ugyan kérdéses

, mindenesetre az FKSE immár bajnokként fogadhatja május 7-én 16 órától a jelenleg harmadik Nyíregyházát.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 24. forduló:

ÓAM-Ózdi KC - Levendula Hotel FKSE Algyő 26-34 (13-19)

Ózd, 400 néző. Vezette: Bócz László, Wiedemann Viktor.

FKSE Algyő:

KISS O. - TEIMEL 6, VADKERTI 3, Valaczkai, MOLNÁR 5, RAFFAI 1, KARDOS 4.

Deák (kapus), Gazsó 1, KOCSIS 7/4, AMBRUS 2, Simon 2, Szepesi 1, Varga B., Pál Á. 1, Tóth 1.

Dankó Ervin.

2 perc, ill. 10 perc.

5/4, ill. 4/4. Dankó Ervin:

"Nagyon boldog vagyok, ez eddigi edzői pályám legszebb napja!"

A juniorok mérkőzésén:

ÓAM-Ózdi KC - Levendula Hotel FKSE Algyő 29-40 (15-18)

Algyői gólszerzők:

Magyar 15/2, Kocsárdi 6/1, Varga D. 5, Pál Á. és Pál V. 4-4, Wolfram és Teimel D. 2-2, Kovács 1, Molnár 1/1.