Íjászat: a szegedi Banda Árpád negyedik lett Szófiában

2016. április 19., kedd
banda_arpad

Az elmúlt időszakban két versenyen is megmérettette magát Banda Árpád, az Ujszegedi TC íjásza.

Tápiószentmártonon rendezték a pályaíjászok évadnyitó versenyét. Banda Árpád a hűvös, néha esős idő ellenére 671 (340, 331) pontot teljesített, meglőtte 32. országos csúcsát, és mintegy 40 körrel megelőzve a második helyezettet megnyerte a versenyt. A szegedi versenyző múlt héten a szófiai Európa Grand Prix első fordulójában képviselte hazánkat. A reflexesek férfi kategóriájában 34 ország 92 versenyzője indult. A rangsorolóban az UTC kiválósága a hatodik helyre küzdötte fel magát, míg egy visszaengedett lövésnél az ideg kicsúszott a kezéből és az elrepült vessző miatt a 25. helyen zárta az első félidőt. A második szakaszban egyenletes teljesítménnyel a 20. helyre zárkózott fel. A kiesős küzdelmek napján viharos erősségű, folyamatosan változó irányú szél, alkalmanként eső nehezítette a versenyzést. Első ellenfelét, a bolgár

Pendovot

7-3-ra, a másodikat, a török

Gunerit

6-0-ra verte. A norvég

Hagen

ellen szoros meccset vívott Banda, 0-2, 2-2, majd 3-3 volt az állás. A következő körben a szegedi íjász 5-3-as vezetést szerzett, de a norvég 5-5-re egyenlített, így következett az egyvesszős döntő lövés. Az UTC íjásza magabiztosan 10-est lőtt, szemben Hagen 8-asával, ezzel 6-5-re hozta a szettet. Ezután következett az azeriak versenyzője,

Senyuk

, aki kicsit fáradtan kezdte a szettet, így 6-0-ra verte őt is Banda. A folytatásban az elő helyen rangsorolt török

Gazoz

volt az ellenfél, aki megállíthatatlan formában 6-0-ra verte a magyar versenyzőt. A harmadik helyért az ukránok kiváló és nagyon tapasztalt, 2008-as olimpiai aranyérmes versenyzőjével,

Ruban Viktorral

állt lővonalba Banda. Az első szett 2 pontját 26-29-re az ukrán versenyző szerezte. A második szett 29-26-ra Bandáé lett, 2-2. A harmadik szett 26-28-ra az ukráné, a negyedik 28-27-re a magyar versenyzőé, 4-4. Az utolsó szettben az első két vessző után még 19-19 volt az állás. Ruban 10-est lőtt ekkor, Banda vesszője pedig három milliméterre csapódott be a tizes körtől, így 6-4-re győzött az ukrán fiú. Banda Árpád ezzel a 4. helyen végzett.