Labdarúgás: nem először duplázott csereként beszállva Szabó Dávid

2016. március 30., szerda
SZS20160306_hfc_ujbuda_025

Alig tizenöt perc alatt óriásit változott a Hódmezővásárhelyi FC-Budapest Honvéd II. mérkőzésen: az 54. percben még a kispestiek vezettek, azonban negyed órával később a padról beálló Szabó Dávid megfordította a meccset gyorsan szerzett két góljával. A támadó ezzel fontos pontokhoz juttatta csapatát, a harmadosztályú tagságáért küzdő együttes csatárával beszélgettünk.

Ha napra pontosan nem is két éve, de igencsak közeli időpontban ismételte meg korábbi teljesítményét

Szabó Dávid

a mögöttünk hagyott hétvégén: a Hódmezővásárhelyi FC csatára

2014 márciusának végén Tápén szerzett két góljával

döntött el a meccset, miután csereként küldték be, most pedig a

Budapest Honvéd II. elleni NB III-as bajnokin

15 perccel beállását követően már a második gólját szerezte, így hiába szerezte meg másodjára is vezetést a kispesti fakó, a pontok Hódmezővásárhelyen maradtak. „Pont emlékeztem én is erre, hogy Tápén sikerült két gólt lőnöm a Tisza Volánban. Úgy volt, hamarabb beszállok, de inkább maradt egy kicsit a pályán

Galló Gergő

, aztán pont akkor cseréltek be, amikor a Honvéd újra vezetett. Az első gólnál szerencsém volt, mert a fejesem a vállamon megpattant pont úgy, hogy már a kapus nem tudott hozzáérni, a másodiknál pedig kaptam egy nagyon jó centerezést, azt nehezebb volt kihagyni, mint befejelni” – fogalmazott portálunknak Szabó Dávid, a Hódmezővásárhelyi FC támadója. A HFC-nek a támadások befejezésével akadnak problémái a szezonban, így a csereként beállva duplázó csatár teljesítménye külön jó jel is lehet a folytatásra. „Nem árul zsákbamacskát az edzőnk, a szombati edzésen elmondta, hogy valószínű fél órám, 35 percem lesz, ami alatt gólt kell rúgnom, mert reményei szerint akkor még nyílt lesz a meccs – ez teljesen bejött neki, ahogy nekem is, ez is eredményezte azt, hogy győzni tudtunk” – válaszolta Szabó Dávid. A HFC számára létfontosságú volt ez a győzelem, hiszen azzal, hogy az előző fordulóban

Major László

együttese hazai pályán

kikapott a Bölcskétől

, lépéshátrányba került a riválisokkal szemben, ezzel a sikerrel viszont „Tudja mindenki, hogy milyen helyzetben vagyunk, a győzelem többet ér három pontnál, ez most hatványozottan igaz volt, hogy heten is hiányoztak a keretből. Ez a három pont csak akkor ér valamit, ha tudunk hozzá tenni, mert a Szekszárd ott van a nyomunkban, de annyiból szerencsésebb helyzetben vagyunk, hogy tudunk előrefele is tekingetni, akik előttünk vannak, azoknak ránk is figyelniük kell” – összegzett a HFC csatára.

fk-hfc25kf

A vásárhelyiekre két kemény mérkőzés vár a folytatásban, majd a huszonhetedik fordulóban szabadnapos lesz a HFC – addig azonban a negyedik helyen álló Pénzügyőrrel, valamint a második SZEOL SC-vel játszik két bajnokit a Hódmezővásárhelyi FC. „Azt mondom, a két meccsen ha két pontot szerzünk, akkor az jó, viszont nem elég. Legalább három kellene, valamelyiket meg kell, hogy fogjuk. Őszintén mondva, jobban örülnék, ha ez a Pénzügyőr lenne, mert a Szegednek idén összejön minden. Amikor a hátvéd

Grünvald Attila

mellett

Gajág Gergő

is gólokat tudni lőni hétről-hétre, akkor minden elsül. Ezt a Pénzügyőrt most meg kell fognunk hétvégén, ezáltal úgy tudnánk nekimenni a SZEOL-nak, hogy nekünk az egy pont is aranyat ér. Otthon játszunk, ebben a bajnokságban a Kozármisleny kivételével mindenkit meg lehet verni, így nekünk az a célunk, hogy minél több pontot szerezzünk addig, amíg jön a szabadnap” – tekintett a közeljövő feladataira Szabó Dávid. A HFC tavasza jól indult, a

Paks II. elleni győzelmet

követően ponttal tért haza a gárda

Monorról

, ezt viszont három vereség követte, amelyből a Komló és a Bölcske elleni mérkőzés alakulhatott volna teljesen másképp is a vásárhelyiek számára. „Az Újbuda elleni meccs volt az, amikor azt mondhattuk, hogy ettől a csapattól ki lehetett kapni, viszont a többi meg fájó vereség. Komlón is volt három nagy helyzetünk, két kapufánk, egyszer nagyot védett a kapusuk, ők pedig gyakorlatilag az egyetlen helyzetüket a meccsen berúgták. A Bölcske nem akart támadni itt, majd a kilencvenharmadik percben egy les gyanús góllal maradtunk alul, ha ezek csak 1-1 pontok lettek volna, akkor is előrébb lennénk, ezért nagyon fájóak ezek a meccsek. Ráadásul a Bölcske közvetlen előttünk volt, a Komló pedig hiába volt elöl, ott is nyerhettünk volna” – tért ki a tavaszi szezonra Szabó Dávid.

mako_hfc_mj-17_szabo_david

A csatár hozzátette, ahogy mindegyik győzelemnek, így ennek is erőt kell adnia számukra, és a csapattársai nevében is elmondhatja, csak úgy gondolkodunk, hogy bent maradnak az NB III-ban. „Aki nem erre gondol, az szerintem nem való futballpályára, de nálunk ilyen nincs. Tíz meccsünk van még, abból legalább 4-5-öt meg kell nyerni. Játszunk még erős csapatokkal, de nekünk minden meccs nehéz, hiszen hátul vagyunk” – mondta Szabó Dávid. A vásárhelyiek sikerének erejét nem csak az növeli, hogy a Honvédban az NB I-es keretnél is számításba vett labdarúgók, így

Prosser Dániel

és a gólt is szerző

Vernes Richárd

is pályára lépett, hanem az is, hogy mindezt a HFC több sebből vérezve tette, hiszen az elmúlt fordulók rossz eredményeit követően több játékosát nélkülözve tudta legyőzni a kispestieket. „Budapesten nagyon simán kaptunk ki, ezért is fájt a fejünk, hogy alapembereink hiányoznak, mint például a belső védő kettősünk, akik a gerincét adják a csapatnak. Nem vagyunk szerencsés helyzetben, mert az eltiltottak mellett sérültjeink is vannak, de például

Tóth Imrének

meg van az a rutinja, amivel jó teljesítményt tud produkálni rögtön a visszatérése után.

Komáromi Andris

hiányát is érezzük, nagyon tehetséges labdarúgó. Ha teljes kerettel ki tudnánk állni, amihez nagy szerencse kell, mert a sérültjeink nem könnyű dolgokkal bajlódnak, akkor egy nagy halat is ki tudnánk fogni” – fejtette ki Szabó Dávid azzal kapcsolatban, hogy a hátralévő fordulókban a tabellán előkelő helyet elfoglaló ellenfelek sora, így a Kozármisleny mellett a SZEOL, a Pénzügyőr, a Dunaharaszti és a Dabas is jön még Vásárhelyre a bajnokság hátralévő fordulóiban.

Két góljával oroszlánrészt vállalt Szabó Dávid a HFC hétvégi diadalából - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=622531

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 30.