Kosárlabda: száztízzel száguldott át a Szedeák a Jászberényen + FOTÓK

2016. március 26., szombat
szedeak_jaszbereny40_gs

Az utolsó harmad kivételével végig dominálva verte 110-104-re a Naturtex-SZTE-Szedeák a vendég Jászberényt a középszakasz első körében. Jelentős előnyben a Szeged és a MAFC a riválisokkal szemben!

Nikola Lazic

tanítványai már a mérkőzés elején elkezdtek elhúzni, de 13-4 után vissza tudtak kapaszkodni a vendégek

Miljan Rakic

vezetésével. (13-11) A szegediek mestere ekkor látta úgy, hogy időt kell kérnie, a folytatás pedig őt is igazolta, lévén, hogy

Clayton Vette

,

Juhos Levente

Andrija Ciric

révén zsinórban három hazai kosár következett. (19-13)

Garrick Sherman

Anthony Tucker

kosárváltása után Ciric triplázott, majd megtette ugyanezt Juhos is

Horváth Ákos

büntetőire válaszul. (27-17) A második negyedben sem változott érdemben a játék képe: a Szedeák ötletesebb, szellemesebb támadóprodukcióval növelte előnyét a félidő során mindösszesen egyetlen hárompontost szerző Jászberénnyel szemben. Az utolsó percnek 15 pontos hazai vezetéssel futottak neki a felek, amit aztán

Travis Cohn

kosara ellenében Vette két duplája tett hangsúlyosabbá. (55-38) A harmadik játékrészben aztán beindult az igazi nagyüzem. A 22. percben már húsz fölé nőtt a Tisza-partiak fórja Ciric újabb trojkájával (62-41), sőt, a 27. minutumban már huszonöt is volt közte. (78-53) Bár a hajrában a jászberényiek tudtak faragni a hátrányukból, az utolsó felvonás így is formalitásnak ígérkezett. (88-69) Miközben azonban a Szedeák századik pontját várta a publikum, a kék mezesek elkezdték a felzárkózást. Az utolsó percre már alig tizenegy pont volt a távolság a felek között (109-98), majd Rakic és Cohn faragott az eredményen. (109-102) Ekkor már alig hat másodperc volt vissza, de még így is belefért a meccsbe egy sikeres büntető Tuckertől, valamint egy gyors kosár Cohntól. (110-104) Győzelmével a Szedeák öt körrel a középszakasz vége előtt immár négy győzelemmel számlál többet, mint a Jászberény és a fordulóban a MAFC ellen vereséget szenvedő Nyíregyháza, azaz Molnár Andrásék jó eséllyel pályáznak arra, hogy elkerüljék a play-outot.

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz alsóház, 1. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - JP-TOP COP Jászberény 110-104 (27-17, 28-21, 33-31, 22-35)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Hegedüs Tibor, Gál János, Pozsonyi László.

Szedeák:

TUCKER 19/6, Moravcsik 5/3, CIRIC 16/9, Juhos 12/6, VETTE 24/3.

Kiss, Molnár 14/6, Révész 2, ARMELIN 18/9, Vágvölgyi.

Nikola Lazic.

Jászberény:

CAFFEY 17/6, Horváth 19/9, Rakic 13/6, Dramicanin 11/3, Sherman 15.

Cohn 19, Cseh 2, Soós, Szögi 8.

Srecko Sekulovic.

Rakic (39'). Nikola Lazic:

"Fontos győzelmet arattunk. Az első három negyedben jól kosárlabdáztunk, az utolsó tíz perc játéka azonban nem tetszett."

Srecko Sekulovic:

"Rossz ritmusban játszottunk, ráadásul gyengén védekeztünk. Túl későn kezdtünk ébredezni."

Az alsóház másik mérkőzésén:

MAFC - Marso Nyíregyháza 91-64

Az alsóház állása:

11. Naturtex-SZTE-Szedeák 27 9 18 2115–2279 0.667 12. MAFC 27 9 18 2199–2403 0.667 13. JP-TOP COP Jászberény 27 5 22 2161–2420 0.593 14. MARSO Nyíregyháza 27 5 22 2048–2357 0.593

VÉGEIV. negyed 110-104 (27-17, 28-21, 33-31, 22-35) 40' Egy perccel a vége előtt már zúg a vastaps a csarnokban. Horváth megy kosárig labdaszerzés után, 109-98. Rakic révén elérik a százat a vendégek is. Időt kér Nikola Lazic. Cohn jól védekezik Tuckerrel szemben, de marad a labda a szegedieknél. Molnár a sarokból próbálkozik, lepattanóját Ciric gyűjti be. Ciric labdavesztése után Cohn eredményes, hét másodperc van vissza, 109-102. Horváth faultolja Tuckert, hat szekundum vissza. Az irányító az első büntetőt bedobja, a másodikat már nem, 110-102! Travis Cohn kosara zárja a mérkőzést, 110-104 a végeredmény! Ezzel egészen nyugodt helyzetbe került a Szedeák a kiesés ellen folytatott harcban, mert - akárcsak a Nyíregyházát verő MAFC - immár négy győzelem az előnye a play-outos helyen állókkal szemben, öt fordulóval a vége előtt... 39' Rakic dobása kimarad. Tucker hiába bolondítja meg Horváth Ákost, a középtávolija nem jó. Rakic elpasszolja magát. 38' Cohn a palánk alól szinte, 109-93. Ha egy üzlet beindul... Horváth a sarokból, 109-96. Juhos középtávolija rövid. 37' Juhos elejti centerben Tucker passzát, Dramicanin távolija pedig nem elég pontos. TUCKER! Ott a trojka, 109-91! 36' Juhos labdaeladása után Cohn talál be, 103-88. Molnár egy gyönyörű triplával, 106-88! Caffeynek is beakad a távoli a sarokból, 106-91. 35' Moravcsik lepattanóját Tucker küldi vissza a kosárba, 99-80! Rakic triplázik, 99-83. Tucker első büntetőjével ott a századik, a másodikkal meg a százegyedik is, 101-83! Caffey ismét egy hármassal, 101-86. Juhos eredményes, 103-86! 34' Ciric egy laza trojkával, 97-77! Kinél lesz meg vajon a száz?! Caffey egy dupla+büntető kombinációval jeleskedik, 97-80. 33' Jó védekezés után támadhat le a Szedeák, Molnár a pontszerző, 92-73! Szögit megtaszajtotta a levegőben Vette, ez így büntető: egy bent, a második is, 92-75. Molnár elküldi egy csellel Rakicot, aztán a középtávolija is jó, de Szögitől csakhamar jön a válasz, 94-77. 32' Rakic erőszakossága kosarat ér ezúttal, 90-73. Ciric labdavesztése után Molnár paskolja meg barátian a meglóduló Horváth fenekét. Ez egyébként szabálytalan, de mielőtt folytatódna a játék, időt kérnek a vendégek. 31' Tucker szemfüles átadását Vette teszi a gyűrűbe, 90-69! Rakic triplája kifelé jön, majd Ciric ejt el egy passzt. Caffey megy végig egyedül, 90-71. III. harmad 88-69 (27-17, 28-21, 33-31) 30' Szögi és Sherman összjátéka végén utóbbi eredményes, 85-67. Tucker nagyon távolrl, szorult helyzetből dob, nem is jár sikerrel. Caffey szépít, de aztán Vette az utolsó másodpercben elsüllyeszt egy hárompontost, 88-69! Innen már egyszerűen nem történhet baj! 29' Armelin rövid hármasa után Cohn eredményes, 83-65. Horváth felborítja Tuckert, ez is büntető így: egy bent, meg még egy, 85-65! Horváth a sarokból próbálkozik, de nem elég pontos a kísérlete. Molnár átadásával Vette lép ki a palánk alatt. 28' Gyűlnek a faultok a vendégeknél, ezúttal Tucker büntetőzhet: mindkettő kimarad sajnos, de az irányító a lepattanóhoz odaérve ismét kiharcol egy faultot. A zsinórban harmadik büntetője már bent, ahogy a negyedik is, 81-59! Szögi küzd nagyot Armelinnel, kosár érte a jutalma, 81-61. Ciric ellentmondást nem tűrően tör be Dramicanin mellett, 83-61! Szögi dobhat két büntetőt, miután kiharcolt egy faultot: mindkettő bent, 83-63. 27' Molnár is elsüllyeszt egy triplát, 78-53! Megteszi ugyanezt Horváth is, 78-56. Vette büntetőkből lehet eredményes: az első sajnos kimarad, a második már nem, 79-56! Dramicanin távolijával ismét húsz pontra ér a Jászberény, 79-59. 26' Armeliné viszont igen! 72-49! Horváth büntetőkkel szépít, 72-51. ARMELIN! Parádé! AZ iménti hármasa után beakadt a háló, de most egy másik triplával kifűzte! 75-51! Sherman válaszol, 75-53. 25' Dramicanin középtávolija ül, 69-47. Vette trojkája viszont túl rövid középről. Sherman beleszaladt Molnárba, de marad a labda a vendégeknél. Horváth a sarokból talál be, de nem hárompontos a dobása, 69-49. 24' CLAYTON VETTE! Lefüleli Horváth bedobását, és meg sem áll zsákolásig, 67-43! Dramicanin kosarára Armelin válaszol, 69-45! 23' Egy kicsit rövid a hármas Tuckertől most, Caffeytől pedig pontatlan a sarokból. Armelin harcol ki faultot, hogy aztán legalább az első büntetőjét bedobja, 63-41! Horváth szépít, 63-43. Vette büntetőivel 65-43! 22' Tucker passzából Vette fejez be kosárral egy ellentámadást, 59-41! ANDRIJA CIRIC! Labdaszerzés után ő pedig bemutat egy triplát, 62-41! Horváth távolija nem talál utat a hálóba. 21' Egy triplával adja meg a félidő alaphangját Rakic, 55-41. Armelin megy végig az alapvonalon megállíthatatlanul, 57-41! II. negyed 55-38 (27-17, 28-21) 20' Cohn egy agilis betörés végén eredményes, de Vette igen hamar válaszolni tud, 53-38! Cohn távolija kipattan a gyűrűről, majd Juhos asszisztját Vette szórja be a palánk alól, 55-38! Ez a negyed vége, eddig egészen kiváló produkciót nyújt a Szeged! 19' Ciric, majd Tucker dobása is kimarad, Armeliné viszont már bemegy közelről, 48-33! Cohnt akadályozzák dobás közben: a pontot megkapja, ráadásul a büntetője is bemegy, 48-36. Juhos a sarokból! 51-36! 18' Horváth dob a sarokból, de Tucker zavarórepülése megzavarta. Molnár pöcizi be Armelin kipattanó trojkáját, 46-32! Sherman büntetőzhet Armelin a bírók által látott faultja után: egy bent, a második már nem, 46-33. 17' Vette hármasa nem elég jó, ahogy a túloldalon Rakicé sem. Armelin szór egy nagyon szép középtávolit, 44-32! 16' Révész eladott labdája után időkérés a vendégeknél. Horváth megbolondítja ugyan a cseleivel Tuckert, de a dobása nem jó. Vette kosarára Sherman válaszol, 42-32. 15' Egy szép középtávolival jelentkezik Cohn Horváth átadásából, 35-25. ARMELIN! Ott a tripla az amerikaitól, 38-25! Horváth Ákos szépít, 38-27. Egy szép betöréssel Révész is feliratkozik a pontszerzők közé, 40-27! Horváth a sarokból mutat be egy tökéletes trojkát, 40-30. 14' Cohn hármasa nem jó, de legalább lekapja a levegőből Ciric hosszú indítását. Sőt, Cohn aztán be is talál, 35-23. Ciric nagyon tiszta dobóhelyzetben oldalról, sajnos így sem süllyed el a labdája. 13' Szép összjáték után Cseh eredményes, 32-21. Érkezik Chip Armelin a Szedeákba. Molnár kioszt egy gyönyörű blokkot Shermannek, majd Caffey átadása csúszik ki Soós kezéből. TUCKER! Remek hárompontost szór be, 35-21! 12' Molnár trojkája éppen csak egy kevéssel hosszabb a kelleténél. Juhos helyett érkezik Révész a pályára. Soós középtávolija nem megy be oldalról, aztán Ciricé a lepattanó. A túloldalon már faultolják a szerb légióst, aki így elengedhet három büntetőt: az első nagyon simán bemegy, a második egyenesen csont nélkül, ahogy a harmadik is, 30-17! Caffey szépen tör be, de aztán Molnár András is hasonlóan agilis, 32-19! 11' Tucker elvállalja a hármast, de kipattan neki. Juhos labdaszerzése után Molnár mehetne kosárig, de Caffey visszaér és elsodorja a labdát a kezéből. A berényi ellentámadást egy rossz passz zárja le. I. negyed 27-17 10' Ciric faultja után Rakic büntetőzhet: az első kipattan neki a gyűrűről, ahogy a második is, ráadásul Ciricnél landol a labda! ANDRIJA CIRIC! Bevág egy trojkát most, 24-15! Ezúttal Horváth harcol ki faultot: az első büntetője bemegy, majd a második is, 24-17. Juhos a sarokból hét másodperccel a vége előtt! 27-17! Parádé! 9' Ciric fordul le őrzőjéről az alapvonalnál, 19-13! Sherman erőből oldja meg Juhossal szemben a feladatát, 19-15. Tucker középtávolijával 21-15! 8' Juhos nagyon egyedül marad, nem is hibázza el a helyzetét, 17-13! Dramicanin tör be, de a kosár nem jön össze neki. Akad egy kis gond az órával, nagyjából két perce áll a játék. Közben beállt Kiss Zsolt és Molnár András is a hazaiakhoz. 7' Caffey talál be Sherman lepattanójából, 13-9. Gyors lerohanás végén Rakic szolgálja ki mesterien Dramicanint, 13-11. Lazic mester is időt kér. Moravcsik félig-meddig szándékos passzát Vette kíséri a kosárba, 15-11! Sherman talál be, és még egy büntetőt is dobhat - az kimarad, 15-13 az állás. 6' Rakic a kosara mellé egy faultot is kiharcol - bent a büntető is, 13-7. Moravcsik! Kis híján ott a második triplája, de a labda végül kipörög... 5' Dramicanin triplája gyűrűt sem talál, majd Ciric kap tapsot, amiért mesterien szereli Shermant. Időt kérnek a vendégek! Vette ezúttal nem tudja egy az egyben megverni Shermant, Tucker viszont védekezés közben labdát szerez. Moravcsik elsüllyeszt egy hármast, 13-4! 4' Dramicanin és Sherman összjátéka végén utóbbi eredményes, 8-4. Vette szépen lép le Shermanről, a dobása is jó, 10-4! Caffey tör be, de a kísérlete leszédül a gyűrűről. Ciric középtávolija a sarokból nem ül. 3' Labdaszerzés után Tucker mehet egyedül kosárig, 6-0! Dramicanin szépít egy lepattanóval, de Vettétől azonnal jön a válasz, 8-2! 2' Juhos nyitja a pontok sorát, 2-0! Moravcsik jól védekezik Caffeyvel szemben, nem is megy be a berényi trojkája. Vette tör be szépen, 4-0! 1' Horváth dobna rögtön triplát oldalról, de nem megy be neki, ahogy a túloldalon Vette is téveszt. 19.10: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, az imént lezajlott a csapatok bemutatása is, úgyhogy hamarosan kezdünk! Hazai oldalon a régóta sérült Branko Jereminovot leszámítva teljes a keret, teljes paklival meccselhet tehát Nikola Lazic. A mérkőzés 19.15-kor kezdődik!

Ma este elkezdődik az alsóházi középszakasz a Szedeáknál - egy Jászberény elleni siker nyugodtabbá tehetné a folytatást...

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 26.