Jégkorong: megküzdött a sikerért az első bronzmeccsen a Volán + FOTÓK

2016. március 6., vasárnap
tisza_volan-ns_stars011kf

Megnyerte a bronzért vívott csata első meccsét a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC: Egyed Mátéék fordulatos meccsen verték az újvidéki HK NS Starst.

A szezon során már kétszer legyőzött HK NS Stars ellen játszik a harmadik helyért egy két nyert meccsig tartó párharcot a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC, amelynek első felvonását vasárnap a szegedi műjégpályán rendezték. A szegediek közül hárman szombaton a Magyar Kupában játszottak, míg

Kukucska

,

Omi

Komáromi

hiányzott az együttesből. Jól is kezdett a Szeged, már az első percekben komoly lehetőségeket dolgozott ki

Kalocsa László

együttese, a nyomásnak pedig a hatodik percben lett meg az eredménye, amikor egy újvidéki védelmi hibát kihasználva

Annus

lépett ki két védő között, és

Aranicki

mellett a szerbek kapujába lőtt, 1-0. A folytatásban sem lassított a Volán, és újabb ziccerek adódtak előtte, azonban ezeket rendre elhibázta a gárda, ahogy pedig ez lenni szokott,

Damjanovic

büntetett, így tíz perc után 1-1-re állt a meccs. Nem szegte kedvét azonban ez a szegedieknek, akik továbbra is támadóbban léptek fel riválisukhoz képest, majd egy szépen kidolgozott akció után

Győri

vette vissza a vezetést a hazaiaknak, 2-1. A harmad utolsó négy percét emberhátrányban játszotta a Volán, de jól zárt a szegedi védelem, amely megőrizte megszerzett előnyét húsz percnyi játék után. A második harmad viszont borzasztóan indult a Szeged számára: negyvenegy másodperc alatt két gólt is ütött a Stars, így nagyon hamar fordítani tudott az újvidéki együttes, (2-3) ezt követően pedig Szőke bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy ne lépjen meg több góllal a szerb együttes. Kis idő elteltével a Volán talpra állt,

Revák

kontrája jelezte, hogy nem vesztette teljesen hitét a Szeged, majd

Lencsés

egy nagyon okosan, emberelőnyben szerzett góllal egalizált - lapos lövése mindenki, így Aranicki mellett is elsuhant, 3-3. A második harmad hajrájában másfél percig három emberrel maradt a jégen a Szeged, de ezt átvészelte az együttes, majd

Farkas

remek ütemben lőtt kapura egy kapu előtti lecsorgót követően, így már ismét a szegedieknél volt az előny. (4-3) A meccs kulcspillanata a záró harmad elején következett: emberhátrányban Revák megint le tudott fülelni egy újvidéki passzt, amivel meg sem állt a kapuig, és értékesítette a ziccert, hátrányban tudta növelni az előnyét a Szeged. (5-3) A továbbiakban is megvoltak a helyzetei a szegedieknek, majd végül kilenc perccel a zárás előtt a sorozatosan a kapu előtt belőtt korongokat követően Farkas már jó ütemben érkezett, és megszerezte a szegediek hatodik gólját, ezzel pedig eldöntötte a meccset. Bár a Stars még szépíteni tudott, és a végén még a kapusukat is lehozták a szerbek, de már nem tudtak visszajönni a meccsbe - a korábbiakhoz képest jóval nehezebben, de ismét le tudta győzni a HK NS Starst a Tisza Volán, amelynek nagyot kellett küzdenie ezen a meccsén a sikerért. Ezzel a harmadik helyért vívott párharcban 1-0-ra vezet a szegedi együttes: a második meccsre várhatóan két hét múlva, Újvidéken kerül sor.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság, 3. helyért, 1. meccs

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK NS Stars 6 - 4 (2-1, 2-2, 2-1)

Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas Djordje, David Perduv, Darko Popovic.

Szőke - Bontovics, Győri, Bosnyák, Borbás, Ambrus - Szalai (kapus), Lencsés, Fülöp, Farkas, Ódry, Revák - Víg, Szabó D., Maslac, Egyed, Annus.

Kalocsa László.

NS Stars:

Aranicki - Tumbas, Mirkovic, D. Pajic, S. Pajic, Radosavljevic - Jespersen (kapus) - Vasic, Mirkovic, Babic, Ducharme, Le Sieur - Plavsic, Damjanovic.

, Babic)

12 perc ill. 12 perc. Kalocsa László:

"Az egyetlen pozitívum, amit el lehet mondani a meccsről, hogy megnyertük. Nayon enerváltan, pontatlanul, még azt is mondom, szívtelenül játszottunk, ennek nem szabad megismétlődnie. A meccs elején rengeteg helyzetet kidolgoztunk, nagyobbnál-nagyobb ziccereket hagytunk ki, ez pedig, mint minden sportban, megbosszulta magát. A második harmad elején óriási szerencsénk is volt, sokat köszönhetünk a kapusunknak is, hogy nem szaladtunk bele egy nagyobb zakóba. Reméljük, sokkal higgadtabban és fegyelmezettebben fogunk játszani Újvidéken. Hárman játszottak tegnap a Magyar Kupában, de nem hinném, hogy a fáradtságra kellene fogni, a többi játékos sem úgy játszott, ahogy elvárható lenne. Óva intettük a játékosokat, hogy úgy menjünk ki, hogy ezt a meccset már megnyertük, de sajnos jó pár játékos zsebben érezte a meccset."

VÉGEIII. harmad 6-4 (2-1, 2-2, 2-1)60'Lehozza a kapusát a Stars, hatan a mezőnyben a vendégek: nem tud viszont eljutni lövésig a Szeged, de nem is kell: örül a szegedi publikum, hiszen a Volán óriásit küzdve győzni tud a bronzért vívott csata első meccsén! 59' Két perc van még vissza, innen azért nehezen lehetne elrontani. Ó, Aranicki mekkora bravúrt mutat be, remekül olvast a játékot Borbás, és lefülelte a hazaiak keresztpasszát a saját harmadukban, de a ziccert nem tudta belőni. 58' Most ott tudja tartani a korongot a Stars harmadában a Szeged, nem engedi riválisát a saját kapuja elé a Volán. 56'A vendégek ettől a góltól nyilván vérszemet kapnak - utolsó sanszukat ragadhatják meg, viszont a Volán a villámgyors kontrákkal okozott már gondot az újvidéki védelemnek. 54'Szőke mutat be egy szép védést Dejan Pajic középről ellőtt korongja után. Ez viszont már bent van, visszajön kettőre a Stars, a kapu mögül vissza tudta tenni Babic kissé kitekert mozdulattal, majd a bal vasnál érkezett Ducharme, és bekotorta, 6-4! Izgalmas lesz a vége? 53'Lejár a Stars hátránya, ezzel most nem tudott élni a Volán - persze nagy baj így sincs, hiszen három góllal vezetnek a szegediek. 52'Egy óriási testre való bottal ütés a szerbektől - fel is hördül a közönség, jön is a kiállítás, Dejan Pajic volt az elkövető, ismét emberelőnyben a Volán. 51' Jó a bepassz Bosnyáktól, de Borbás hajszállal lemarad erről, érik most a Szeged gólja. Jönnek a korongok sorban a kapu elé - EZ PEDIG MÁR BENT VAN!!! Egy távoli lövésnél Farkas a legélelmesebb, és egy csel után fonákkal üti Aranicki kapujába a korongot, 6-3! Időt kér az NS Stars! 50'Kétszer marad le csupán centikkel Farkas a lecsorgótól, nem sok hiányzott most a hatodik szegedi gólhoz. Kiállítás a Starsból, Radosavljevic megy ki - fórból is jó a hatodik! 49' Ambrust most elég csúnyán felkentét könyökkel a palánkra, de nincs kiállítás - hát, maradjunk annyiban, a sporik az egészséges hazai pályát nem fújják meg a harmadban. 48' Még egy perc a hátrányból, egyelőre ezzel a fórral sem tudott mit kezdeni a Stars. Egy távoli lövés Mirkovictól, de ezt Szőke fogja, majd kapásból lő ismét Mirkovic - megint eredménytelen, és kiegészül a Volán. 47'Egy magasan előreívelt korongot tesznek vissza Farkasnak, aki csinál is egy szép cselt a kapu előtt, de nem tudja laposan elpasszolni Aranicki mellett, kár ezért. 46'Óriási ütközés a palánknál, Bosnyákot keni fel Mirkovic - a nagyobb baj, hogy viszont Ambrust kiállítják a játékvezetők, megint hátrányban a Volán. Persze, ha úgy sül el, mint az előbb, hát ki bánja... 45'Ez fontos blokk volt a kapu előtt Babic lehetőségénél, majd Ducharme kísérlete is egy szegedi védőben hal el. Remek védekezés, ráadásul ki is egészülünk! 44' Kiállítás a Volánból, Győri megy ki két percre, viszont Revák mesterien szerez korongot, és BEÜTIIIII! GÓÓÓÓÓL! 5-3! Emberhátrányban növeli az előnyét a Volán, elképesztően fontos gól volt ezt! 43'Nem tudja bepréselni a kapu előterében tartózkodó Ambrus, majd a kapu mögül visszatett korongot majdnem a kékről lövi el Tumbas, eredetileg nem is neki szánták volna a passzt, de középen nem tudtak beleérni. 43'Leesik Aranicki sisakja egy párharc után - megáll a játék, a kapusnak öltöznie kell, ez meg ugye nem egyszerű művelet. 42'Megint egy közeli lövés, a lecsorgót Babic ütötte volna fonákkal a kapuba, de Szőke jól zárta a szöget. Kisebb dulakodás alakul ki a kapu mögött, de végül megnyugodnak a kedélyek. 41'Majdnem megint úgy kezdődik ez a harmad is, mint a középső - de a bepasszt Sinisa Pajic nem tudja a kapuba lőni közelről. II. harmad 4-3 (2-1, 2-2)40'Ez viszont veszélyes volt Tumbastól, de éles lövése elmegy a kapu fölött. Úh, most a jobb oldalt el tudott menni a Stars, a centerezésről pedig kevéssel marad le Ducharme, de vége a második húsz percnek is - horribilisan indult ez a harmad a Volánnak, de végül nagy melóval sikerült fordítani a végére. 39'Jó lenne ezt az előnyt megtartani a harmad végéig - egyelőre ezt nem is fenyegeti semmi, a Stars picit leült a harmad végére. 37'Visszajöhet Bosnyák is, nem jött ki rosszul végül ebből a kiállítás-cunamiből a Volán. SŐT, OTT A GÓÓÓÓÓL! MÁR VEZET A SZEGED, 4-3! Egy kapu előtti kavarodás után Farkas eszmél a leghamarabb, és közelről bekotorja, fordít a Szeged! 36' Ott egy kontra, Revák mehet egy az egyben Aranickire, de beéri őt a védője, és elakad a blokkban a kísérlete - az azért nagy szó lett volna, ha három játékossal gólt tud ütni a Volán. Bontovics már visszajöhet - és Radosavljevic kiállítása is lejár - innentől még fél perc a hátrányból. 35'Aranicki már a földön, de nem tudja visszahúzni a korongot Bosnyák a kapu mögül. Hajaj, ez viszont butaság volt, Bosnyák üt testre kissé feleslegesen, ő is kiáll két percre - 55 másodpercig hárman maradnak a szegediek! 34'Ismét emberhátrányban a Volán, Bontovicsnál a szabálytalanság ismét. Csupán eddig - kiáll két percre Radosavljevic is bottal lökésért, harminc másodperc a különbség a két órán, másfél percig 4 a 4 ellen a csapatok, 33'Radosavljevic lő a kék vonalról, Szőke ezt fogja. Mehet a kontra, amit Ambrus vállal magára, majd ő is ellövi a kékről, de ez középre tart, Aranicki rajta volt. 32'Most kell nagyon figyelni, megvan az egyenlítés, hátul nem fér bele több hiba. Jó a blokk Plavsic lövésénél, hasonló védekezés kell. 31'Beszorítja ellenfelét a Volán előnyben - és ott is a GÓÓÓÓÓL! Lencsés nagyon okosan csinálta, nem erőből lőtt, hanem laposan, takarásból, az emberek között - ez meg is viccelte Aranickit, 3-3! 30' Hárman vihették volna egyetlen újvidékire, ez ellen mindent bevetett Dejan Pajic, aki a botját is eldobva lökte-ütötte Revákot - ki is áll két percre. Na, ez egy sanszot jelenthet az egyenlítésre! 29'Ez veszélyesen jött keresztbe a szegedi kapu előtt, de Babic egy ütemmel lemaradt a passzról. Most nem tud kijönni a saját harmadából a Volán, nem jön össze a felszabadítás sem, végül ha nehezen is, de feltöri a Stars védelmét a Szeged annyira, hogy kijöjjön a szorításból. 28'A kezdeti sokkot követően lassan talpra áll a Volán -egészen jó iramú meccs egyébként. Le Sieur körbekorcsolyázza a kaput, majd fonákkal lőne, de ez gyenge volt. 27'EZ IS KIMARAD! Hosszú idő után egy szegedi helyzet, de Revák nem tudja belőni Aranickinek, pedig szépen otthagyta védőjét! 25' Megérezte a "vérszagot" a Stars,most elképesztően jönnek az újvidékiek. Ducharme keresztpassza elsuhan a kapu előtt, majd Babic a sarokból indul el, és próbálná közelről eltenni Szőke mellett, de nagyon kevés helye volt. 24'Takarásból lő egy szegedi kapu előtti bulit követően Palvsic, de elkerüli a korong a kaput. Megint ziccer, Radosvljevicről megfeledkezett a szegedi védelem, de Szőke remek bravúrt mutat be! 23' Ennél csak jobb folytatás lehet, ugyanakkor az látszik, hogy megfogta a két gól a Szegedet. Hát ez hihetetlen, a meccsbe éppen beszálló Babic beugrását követően már viheti is két társával egyetemben Szőkére a pakkot, szerencsére a kapus még a vonal előtt megfogja, pedig már a kezek lendültek a vendégeknél az ünneplésre. 22'Megint a semmiből szerzett gólt az NS Stars, és kezdhet mindent elölről a Szeged. Eladott korong a saját harmadban, majd a kipattanó után érkezik Le Sieur, és bevágja a korongot közelről - 41 másodperc alatt két gólt kap a Szeged, kanadai összjáték után már hátrányban van a Volán, 2-3! 21'Borzasztóan indul a második harmad - Radosavljevic az első támadásból kiegyenlít, megforgatja védőjét, majd közelről felvarrja a léc alá, kilenc másodperc kellett neki a gólhoz, 2-2. I. harmad 2-120' Kiegészül a Volán - az utolsó fél perc pedig már helyzet nélkül telik el. A harmad legvégét picit megnyomta a Stars, persze négy percig emberelőnyben is játszhattak, de főleg az első tíz percben akár több gólt is szerezhetett volna a Szeged. 20' Ez érdekes, lehet, picit túljátszotta most a Stars, mert ketten vihették egy szegedi védőre, de Dejan Pajic még passzolt egyet keresztbe lövés helyett, majd Radosavljevic lövése Szőke lepkésében kötött ki, de a szerbek azt reklamálták, hogy mindezt a vonal mögött tette már Szőke - minden esetre marad a 2-1. 19' Ez azért így majdhogynem négy perc zsinórban hátrányban, most kell összpontosítania a szegedi védelemnek. Egy percet ebből a kiállításból is átvészel a Szeged. 18' Újabb kiállítás a Szegedből, Bontovicsot két percig nélkülözni kell, bottal akasztásért. 18' Ez volt a meccs legnagyobb újvidéki lehetősége, Babic léphetett ki középen, igaz, két védő ott lihegett a nyakában, nem is tudta ellőni Szőke mellett! 18'Kiegészül a Volán, nem tudta tehát kihasználni emberelőnyét a Stars. A kapu mögött próbál társat találni Sinisa Pajic, de jól zár a szegedi védelem. 17'Ez most fontos védés volt Szőkétől Plavsic löketét követően, aki addig vezethette a pakkot, hogy már egészen közel került a szegedi kapuhoz, de nem tudta sarok felé lőni. 16'Először kerül hátrányba a Volán, Egyed megy ki könyöklésért. Egy perc elmegy komolyabb vendég lehetőség nélkül. 15' GÓÓÓÓÓÓL! OTT IS VAN! Szép játék volt, a palánkig levitte Borbás, majd Győrinek visszatette lövésre, aki egy igazítás után lő Aranicki kapujának bal felső sarkába, 2-1! 15'Nézzük, ebből az előnyből lesz-e gól: egy perc játék után még nincs, de folyamatosan ott van a korong a Stars harmadában, az nem létezik, hogy kibírják végig. 14'Kemény ütközés a kapu mögött Bontovics és Mirkovic között, most utóbbi húzta a rövidebbet. Revákot gáncsolja látványosan Damjanovic, mehet ki két percre. 13' Kiegészül a Stars, nem sikerült gólra váltani az előnyt. Nyom a Volán, de egyelőre nem akar jönni a második gól. 12' Ez szép játék volt, a kapu mögül tette vissza Lencsés Ódrynak, aki kapásból, közelről lőtt, de Aranicki fogta ezt is! Ódry megint tüzel, ezt is fogja a kapus - egyelőre ihletett formában a vendégek portása. 11'Bontovics a kék vonalról lövi be a kapu elé egy buli után, de mindenki mellett elsuhan. Itt az első kiállítás, Dejan Pajic megy ki, előnyben a Volán: Lencsés egy óriási bombát küld a kékről kapura, ha kevéssel is, de mellé megy. 10' GÓL! Kissé váratlanul kiegyenlít az NS Stars, ahogy pedig tartják, a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, üresen maradt egy pillanatra Damjanovic, aki a passzt a bal alsóba vágta, 1-1! 9' Szinte megismétlődik a gól előtti szituáció, ezúttal Revák bújhat ki, de a kapu mellé üti a ziccert! A vendégek védelme jóval sebezhetőbbnek tűnik. 7'Most ritmust vált a Stars, egy bal oldali kontra utáni passzt azonban nagyon magasan lő kapura Ducharme, Szőke fejmagasságában meg egy el a pakk. A túloldalon is jó a kontra, de Ódry mögé jön a bepassz. 6' GÓÓÓÓÓL! Ez nagy hiba volt, egy ártalmatlan korongot két szerb védő sem tud lekezelni, közöttük kiugrik Annus, aki teljesen egyedül vezetheti Aranickire, és be is üti, 1-0! 6'Mirkovicot kell ápolni, a bokájával van gondja. 5'Fülöp centerez a kapu elé, és a lecsorgónál ugyan ketten is állnak, de nem sikerül egyik szegedinek sem besodorni a korongot. 4'Szőke is véd egyet Babic kapáslövése után - ez volt talán az első komolyabb lövése az újvidékieknek. Egy saját harmadban elodtt korong után Ducharme is teszteli a szegedi kapust lapos lövésével, de de nem volt igazán veszélyes a bal szélről. 3'A kék vonalról lövi el Víg az Egyed által visszapasszolt pakkot, jó helyre ment, de nem volt benne kellő erő, Aranickin ez nem fogott ki. Egyelőre kezdeményezőbb a Volán. 2' Szépen szerzett korongot Farkas a Stars harmadában, de a lövésre már nem maradt helye - majd máris egy ziccer, Ódry lódult meg középen, óriási terület volt előtte, de Aranicki lepkés kesztyűjében hal el a lövése! 1' Tiszta kékben játszik a Volán, míg a Stars fehérben lép jégre - a vendégeknél végül nem a dán kapus kezd, hanem Aranicki. 17.51 - Az alapszakaszban mindkét mérkőzését megnyerte az NS Stars ellen a Volán: novemberben itt, Szegeden 10-2-re, míg januárban Újvidéken 4-2-re nyertek Ódry Tamásék. 17.43 - A Szeged keretéből ugyanakkor hiányzik ma Kukucska és Komáromi, valamint Omi is, és persze többen tegnap Magyar Kupa mérkőzést játszottak, míg Michael Maslac délelőtt még a Szőreg színeiben játszott egy félidőt a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a Szeged 2011 B. ellen - kérdés tehát, milyen fizikai állapotban lesz ma Kalocsa László legénysége. 17.38 - Az újvidékiek erősítettek, mióta legutóbb a szegediekkel találkoztak, így a mai keretben már ott van a mint a dán U20-as bajnok kapus, Jespersen, vagy a két kanadai, a 25 éves Justin Ducharme, és a 23 éves Maximilien Le Sieur. 17.34 - Köszöntjük olvasóinkat a műjégpályáról! A csapatok az imént vették birtokukba a frissen javított jeget, hamarosan kezdődik a bronzcsata első felvonása! A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Könnyen előfordulhat, hogy a szezonban ma utoljára lép jégre hazai közönség előtt a Tisza Volán - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=615313

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 5.