Kosárlabda: gigantikus küzdelemben győzött a Szedeák Kaposváron

2015. november 21., szombat
kaposvar_szedeak_kosarsport

Egy végletekig kiélezett mérkőzésen tudott három ponttal diadalmaskodni a Naturtex-SZTE-Szedeák a Kaposvár otthonában.

Mindkét gárda magas intenzitáson kezdte a mérkőzést, az első negyed derekán pedig a vendégek tudtak egy erősebb periódust produkálni. A 6. percben

Chip Armelin

már hétre növelte csapata előnyét (13-20), a folytatásban azonban leállt az addig hangosan zakatoló Szedeák-henger. Az utolsó négy percben a hazaiak az összesen a játékrész során 14 pontig jutó

Marko Spica

vezetésével összehoztak egy 13-2-es etapot (26-22), sőt, a második felvonásban sem álltak meg eleinte. A 15. minutumban már tucatnyira nőtt a differencia (36-24), ami nagyban múlott azon, hogy

Juhos Levente

zsákolásától eltekintve nem jutott a gyűrűbe szegedi próbálkozás. Szerencsére

Andrija Ciric

még időben fújt ébresztőt két gyors egymásutánban elért triplával (36-30), így az egyébként igen pontszegényre sikerült második negyed végére tisztességes közelségbe tudtak kerülni a Lazic-tanítványok riválisukhoz. (38-33) Fordulás után aztán jött a hidegzuhany a Somogy megyeiek számára, hiszen Armelin után

Branko Jereminov

is szerzett egy hárompontost, így egycsapásra megfordult az állás. (38-39) Bár erre a két triplát dobó

Baki Gergely

vezetésével még érkezett érdemi válasz (45-39), a következő percben Armelin büntetőjével és Juhos trojkájával mégis egyenlíteni tudtak a látogatók. (45-45) A 28. percig fej-fej mellett haladtak a felek, akkor azonban Armelin és

Révész Ádám

révén meglépett a Tisza-parti alakulat, ami ki is tartott a negyed végéig. (58-62) Az utolsó játékrész elején

Hrvoje Puljko

hármasával felzárkóztak a vendéglátók, öt perccel a vége előtt pedig már ismét egált mutatott a helyi eredményjelző. (68-68)

Molnár András

duplájával és Jereminov büntetőjével háromra lépett el a Szedeák, de Spica egy közeli kosárral ismét a legszűkebbre csökkentette a különbséget. (70-71) Egészen a 39. minutumig ez az egy pont maradt a két együttes között, mígnem Ciric dobott a lehető legjobbkor egy triplát. (77-81) Az utolsó 60 másodperc elején

Hendlein Roland

talált be, amire újfent Cirictől érkezett a válasz. (79-83) Spica kosara révén még felvillant az esély a hazaiak előtt, Armelin azonban egy jó büntetővel ismét háromra taszította a kaposváriakat. (81-84) Mivel pedig a legvégén

Emanuel Ubilla

trojkája nem talált utat a gyűrűbe, a szegedi együttes örülhetett győzelemnek. Kiss Zsolték ezzel már a negyedik sikerüket gyűjtötték be a bajnokságban. A csapat számára most egy kis szünet következik, egészen december 6-ig, amikor a Pécs látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Ami a statisztikát illeti:

A két gárda minden tekintetben szoros meccset játszott egymással. A kaposváriak 51,6%-49,2%-ra nyertek a sikeres dobások arányát tekintve, és 34-30-ra a lepattanóknál. Utóbbiban a 14 lepattanót gyűjtő Hendlein adta meg az alapot, a szegedieknél

Jozo Brkic

bizonyult a legaktívabbnak e téren 11 ily módon megszerzett labdával. Az asszisztversenyt - kivételesen - nem Jereminov nyerte, hiszen 10 gólpasszával szemben Ubilla 14-et tud felmutatni. Az egyéni teljesítmények kapcsán mindenképpen érdemes kiemelni a mind a 40 percet a pályán töltő Ciricet, aki 4 triplája mellé 8 lepattanót és 8 kiharcolt faultot ért el. Érdekesség, hogy a Somogy megyeiek alig hét játékossal tudták le a mérkőzést, míg

Nikola Lazic

kilenc embernek adott lehetőséget. A legkevesebb időt a maga 8 percével a fiatal

Moravcsik Áron

kapta.

Férfi kosárlabda NB I/A, 9. forduló:

Kaposvári KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 81-84 (26-22, 12-11, 20-29, 23-22)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok. Vezette: Benczur Tamás, Boros Tamás, Balog György (Várhalmi Zsolt).

Kaposvár:

UBILLA 12/6, Benke 1, Puljko 19/15, HENDLEIN 14, SPICA 27.

Horváth 2, Baki 6/6.

Srecko Sekulic.

Szedeák:

Jereminov 6/3, CIRIC 20/12, Molnár 9/3, ARMELIN 24/6, BRKIC 14.

Kiss, Juhos 7/3, Moravcsik, Révész 4.

Nikola Lazic.

Molnár (37'). Srecko Sekulovic:

"A jobb csapat nyert. Párszor ugyan vezettünk, de nem tudtuk győzelemmel befejezni a találkozót. Nem lehet így játszani. Ez volt az utolsó meccsem a kispadon, mert lemondok."

Nikola Lazic:

"Megérdemelten nyertünk, mert nagyot küzdött csapatom. A második negyed kivételével jó ritmusban játszottunk. Akkor előnyt szerzett a Kaposvár, de nem akkorát, amit ne tudtunk volna ledolgozni."

IV. negyed 81-84 (26-22, 12-11, 20-29, 23-22)

40' Ubilla 13. asszisztját Hendlein értékesíti, 79-81. Ciric tör be agilisan, 79-83! Így kell ezt! Ubilla most Spicát szolgája ki, 81-83. Fogy az idő, a kaposváriak faultolják Armelint, aki a második büntetőjét bedobja, 81-84! Ubilla hárompontossal mentené a helyzetet, de nem jár sikerrel, és ezzel vége is! Parádés hajrá után szerzi meg a győzelmet a Szedeák Kaposváron! Ez volt így a negyedik sikere Nikola Lazic tanítványainak a bajnokságban! Szép volt fiúk! 39' Ubilla és Armelin hármasa sem megy be, Spica viszont eredményes közelről, 77-78. CIRIC! Hárompontossal válaszol! 77-81! 38' Puljko trojkával próbálkozik, nem jön össze neki azonban. Ciricet faultolja Hendlein, a szerb pedig kötélidegekről tesz tanúbizonyságot, amint mindkét lehetőségét beszórja, 75-78! 37' Ubilla látja meg Spicát a palánk alatt, a gólpassz is stimmel sajnos, 70-71. Armelin triplázik, de megteszi ugyanezt Ubilla is, 73-74! Spica most az előkészítő szerepében tűnik fel, Hendleint hozta helyzetbe, 75-74. Hendlein Roland még büntetőt is dobhat, de az már kimarad! Molnár viszont kipontozódott. Spica szabálytalansága után Armelin is állított helyzetből céloz: egy bent, meg még egy, 75-76! 36' Puljko közelről nem talál be, Brkicnél köt ki a lepattanó. A másik palánknál Jereminov találja meg egy remek átadással Molnárt, aki nem is hibázik, 68-70! Puljko faultolja Jereminovot, büntetőzhet az irányító: csak a második megy be, 68-71! 35' Brkic harcol ki faultot, és ezáltal büntetőket Hendleinnel szemben: mindkettőt bevágja, 65-68! Spica középtávolija nem ül, de Ubilla összeszedi a lepattanót, aztán Puljkóhoz játszik ki, aki jól engedi el a hármast, 68-68. Lazic mester is időt kér. 34' Baki passzából Spica eredményes, 65-62. Nagyon kellene már a szegedi pont! és ott is van! Armelin tör be ellenállhatatlanul, 65-64! Ubilla középtávolija, majd SPica közelije sem megy be, a túloldalon viszont Armelin fordítani tud! 65-66! Srecko Sekulic időt kér. 33' Érkezik vissza a pályára Molnár és Brkic, Juhos és Révész ül vissza a padra. 32' Hendlein távolról kísérletezik, de nem jár sikerrel. Jereminov eladott labdája után Hendlein szedi össze Puljko rossz közelijét, majd ugyanő kapja a gólpasszt Ubillától, 63-62. 31' Ubilla és Juhos is kihagy egy-egy triplát, végül Puljko szakítja meg a negatív sorozatot, 61-62.

III. negyed 58-62 (26-22, 12-11, 20-29)

30' Nagy a rohanás mostanra a pályán, Juhos és Ubilla kosárváltása után Jereminov is eredményes, 58-62! Itt a vége, 9 ponttal nyerik a vnedégek a harmadik negyedet! 29' Horváth középtávolival zárkóztatja az övéit, de Armelintől szinte azonnal érkezik a válasz, 53-58! Ubilla átadását Puljko szórja be távolról, 56-58. 28' Armelin középtávolija a helyén, már hárommal megy a Szedeák! 51-54! Juhos triplája nem talál a gyűrűbe, de Révész javít a lepattanóval, 51-56! 27' Ciric tör be bátran, 51-51! Sőt, egy büntető is jár a légiósnak, amit el is süllyeszt, 51-52! 26' Armelin egalizál, nem hagyja a Szedeák, hogy ismét meglépjen a Kaposvár, 49-49! Révész labdaszerzés után pontot is szerezne, de Hendleintől kap egy blokkot, majd Ubilla eredményes, 51-49. 25' Hendlein és Révész kosárváltása után ismét döntetlen az állás, 47-47. Baki hármasa pontatlan, Spica viszont begyűjti a lepattanót és szerez vele egy duplát, 49-47. 24' Érkezik a fiatal Révész Ádám Jozo Brkic helyére. A csere után Armelin harcol ki faultot, hogy aztán legalább egy büntetőt bedobjon, 45-42. JUHOS LEVENTE! Az egyik palánknál blokkolja Puljkót, majd a másiknál beszór egy triplát, 45-45! 23' Ciric triplája nem jó, Bakié viszont igen, 45-39. Jereminov osztja ki már a nyolcadik (!) asszisztját, Brkic él is a lehetőséggel, 45-41. 22' Sajnos nem sokáig marad viszont a vezetés a vendégeknél, mert Baki egy hármassal visszaszerzi azt a Kaposvárnak. 41-39. Brkic faultját követően Spica büntetőzhet: egy bent, egy kimarad, 42-39. 21' Folytatódik az összecsapás, és máris itt egy szegedi tripla! Armelin az elkövető, neki ma ez az első! 38-36! Jereminov szerez labdát, megint Armelin próbálkozik távolról, de ez most nem megy be. Marad viszont a labda a Szedeáknál, ezúttal Jereminov dobna egy trojkát... és bent van! 38-39! Fordít a Lazic-legénység!

II. negyed 38-33 (26-22, 12-11)

20' Benke tör be, és bár az ő dobása még nem megy be, Spica a lepattanóból eredményes, 38-32. Benke aztán Ciriccsel szemben szabálytalan, büntetőzhet a szegedi: az első kimarad, a második már nem, 38-33! Ubilla eladott labdáját még Jereminov ereszti rá távolról, de nincs szerencséje. Ezzel vége is a második negyednek, amely során lassan indult be a Szedeák szekere, de aztán sikerült menteni a menthetőt. Így összességében továbbra is nyílt a mérkőzés. 19' Jereminov először próbálkozik hárompontossal, kár, hogy nem jön össze neki, de a túloldalon Spica is hibázik egy kicsivel közelebbről. 18' Moravcsik kiosztja az első gólpasszát a meccsen, Brkic a kedvezményezett, 36-32! 17' Moravcsik szerez labdát, aztán távolról dob, de nem jól. Ubilla középtávolija sem talál be. Nem úgy Andrija CIRIC! Rövid időn belül a második trojkáját mutatja be, 36-30! 16' Ciric elveszíti a labdát, szerencséjére Puljko hármasa újfent rossz. Ciric középtávolija lepattan, Brkic gyűjti be, aki kétszer is megpróbálná bedobni közelről, de egyik esetben sem jár szerencsével. CIRIC! Ez viszont végre bent van! A rutinos szerb honfitársa, Jereminov átadását zúdítja be a vonalon kívülről, 36-27! 15' Puljko triplája most nem olyan pontos, mint az imént, viszont Kissnek a harmadik kísérlete sem vezet sikerre. Ubilla aztán Hendleint hozza helyzetbe, 36-24. 14' Puljko viszont pontosan céloz távolról, 34-24. Kiss trojkája nem akad be sajnos, a túloldalon pedig a Horváth közelije utáni lepattanót begyűjtő Puljkót Juhos faultolja. Lazic mester elérkezettnek látja az időt egy időkérésre. 13' Juhos közelről nem tud betalálni, majd Ciric blokkolja a 203 centis Horváthot. Armelin megnéz egy hármast, de nem elég jól. 12' Kiss Zsolt próbálkozik a sarokból, sajnos eredménytelenül. JUHOS! Ez igen! Labdaszerzés után meg sem áll zsákolásig, 28-24! Sajnos Puljko hamar visszahozza a hazai szurkolók hangját egy triplával, 31-24. Jereminov helyén Moravcsik is a pályán, közben pedig a vendéglátók is megejtik első cseréjüket, Horváth Márton száll be Spicát váltva. 11' Hendlein közelije nyitja a második játékrészt, 28-22.

I. negyed 26-22

10' Jereminov próbálkozik, de Benke blokkolja, a túloldalon pedig Spica eredményes Ubilla átadásából. 26-22. A szerb center 14 pontot szór az első negyedben, amelynek ezzel vége is. Hiába vezetett már héttel a Szedeák, végül a Kaposvár nyeri a felvonást. 9' Hendlein szerez labdát Jereminovtól, Benkéhez játszik, aki koszt egy gólpasszt Spicának - egy pontra zárkózik a Kaposvár. 21-22. Érkezik Kiss Zsolt a Szedeákba, de nem, hanem Armelin hagyja ki a következő hárompontos dobást. Szerencsére Benkének sem jön össze a kosár távolról, Spica viszont betalál közelről, 23-22. Brkic helyén Juhos Levente is beszáll a játékba, miközben Kiss faultja nyomán Benke büntetőzhet. Csak az elsőt értékesíti, 24-22. 8' Ciric faultolja Ubillát, ez így büntető. Egy bent, meg még egy, 19-22. 7' A két center, Spica és Brkic pontváltása után 15-22! Eddig nagyon jók a dobószázalékok, 66,8% áll szemben a szegediek 80%-ával. Spica megint közelről eredményes, 17-22. 6' Benke triplája nem megy be, Brkic pedig begyűjti a lepattanót, az elsőt a meccsen a maga részéről. Armelin ismét egy betöréssel, 13-18! Sőt, az amerikai légiós most Molnárt szolgálja ki, 13-20! Eddig nagyon szép! 5' Armelin tör be agilisan, nem tudja megállítani, 11-14! Hendlein kiválóan hozza helyzetbe Spicát a palánk alatt, 13-14. Asszisztban viszont Jereminov a király! Gyönyörű átadással teremtette meg a lehetőséget Molnárnak, 13-16! 4' Molnár András is beszór egy hárompontost! 7-10! Vezet a Szedeák! Brkic és SPica különcsatájából egy fault nyomán ezúttal utóbbi jön ki győztesen. Mindkét büntetőjét be is dobja a hazai center, 9-10. Aztán ugyanaz a szereposztás a túloldalon, a szegedi is hasonló győzelmet arat! A büntetők is jók, 9-12! Puljko elsüllyeszt egy középtávolit, 11-12. 3' CIRIC! Ő is a vonalon túlról eredményes, Jereminov hozta helyzetbe! 5-5! Hendlein révén ismét vezet a Kaposvár, de Brkic kiharcol egy faultot Benkével szemben. Mindkét büntető ül, 7-7! 2' Jereminov szerez ismét labdát, újfent Armelin dob az akció végén, ezúttal azonban triplát hagy ki az amerikai. Nem úgy Ubilla, tehát máris itt az első trojka, 5-2. 1' A hazaiak hozzák el a labdát, utána azonban hiába szerzi azt meg Jereminov Armelin középtávolija nem megy be. Puljko nyitja a pontok sorát a mérkőzésen, 2-0. A túloldalon Brkic nyer csatát a palánk alatt, 2-2!

A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Drámai végjáték után a Szedeák hagyta el győztesen a parkettet Kaposváron! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=590614

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 21.