Kézilabda: Békésen is átrobogott az algyői henger

2015. november 3., kedd
algyo_pick47_gs

Újabb fontos derbit nyert, ezúttal Békésen a Levendula Hotel FKSE Algyő, amely így továbbra is veretlenül vezeti az NB I/B Keleti csoportot.

A meccset alighanem a szövetség is rangadónak minősítette, hisz az ország első számú játékvezetői párosát delegálta a találkozóra. Az algyőiek esélyeit növelte, hogy a hazaiak leggólerősebb játékosa,

Cifra Tibor

nem állt edzője rendelkezésére. Statisztikai érdekesség, hogy mezőny a legjobb védelme találkozott a leggólerősebb csapattal. Az első félidőben a 13. és a 20. perc között 8-8-ról elléptek a vendégek 12-8-ra, de ezt a szünetig kiegyenlítették a hazaiak. A 10. percben az addig jól védő

Kiss Olivért

kilőtték, így

Deák Tamás

állt a helyére, a második félidőre azonban ismét harcképes állapotba kerül az Algyő első számú hálóőre. A fordulás után azonnal magunkhoz ragadták a kezdeményezést

Dankó Ervin

tanítványai, és gyakorlatilag végig vezettek is a játékrész során. A hazaiak azonban csak a végére törtek meg. Az 55. percre lett öt gól a különbség (28-33), s bár

Laluska Balázs

a végére kipontozódott, a győzelmet már nem fenyegette veszély. Az FKSE számára két hét szünet következik a bajnokságban, legközelebb november 14-én lép parkettre a csapat, amikor a Nyírbátor látogat az algyői Fehér Ignác Általános Iskolába.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 8. forduló:

Békés Drén KC - Levendula Hotel FKSE Algyő 31-36 (15-15)

Békés. Vezette: Dobrovits, Tájok.

FKSE Algyő:

Kiss O. - Teimel 4, LALUSKA 6 VADKERTI 5/4, GAZSÓ 5, SIMON 9, Kardos 3.

Deák (kapus), Raffai 1, Kocsis 3, Molnár, Ambrus.

Dankó Ervin.

10 perc, ill. 14 perc.

4/3, ill. 5/4. Dankó Ervin:

"Az előzetes taktikánk az volt, hogy törjük fel a Békés stabil védekezését. A srácok maximálisan teljesítették az elvárásaimat, mindent beleadtak a meccsbe. Taktikailag tudtunk az ellenfél fölé nőni. Azt mondtam a helyi tévéseknek, hogy nem sok csapat tud itt 36 gólt lőni. Ezzel a hazaiakat, de azt gondolom, a mieinket is dicsértem. Ez a meccs a gólokról szólt."

A juniorok mérkőzésén:

Békés Drén KC - Levendula Hotel FKSE Algyő 24-25 (14-15)

Békés. Vezette: Szécsi, Szőke.

FKSE Algyő:

Stavri - Miklós 2, Pál Á. 6, Miksi 3, Teimel 1, Magyar 9/3, Szécsi 1.

Bakai (kapus), Wolfram 1, Kocsárdi 1/1, Molnár 1, Csóti, Pál V., Tóth, Piros, Kovács.

Prislinger Tibor

2 perc, ill. 14 perc.

3/3, ill. 5/4.

Továbbra is megállíthatatlanul száguld a bajnokságban az FKSE Algyő - ezúttal Békésen nyertek Dankó Ervin tanítványai. KLIKK: http://szegedma.hu/?p=585750

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 3.