Női futball: a negyeddöntőben állt meg a SZAK a Magyar Kupában + FOTÓK

2015. október 19., hétfő
szak_gyori_eto005szzs

Háromgólos vereséget szenvedett a vendég Győrtől, és így kiesett a Magyar Kupából a negyeddöntőben a Szegedi AK.

A győriek a PMFC-t, a SZAK a Zalaegerszeget búcsúztatta magabiztos játékkal a Förch Magyar Kupa előző fordulójában. A nyitófordulóban és az osztályozón elszenvedett vereségért is volt mit törlesztenie a szegedi csapatnak. Jól indult a meccs a hazaiak számára, hiszen már az első perctől magukhoz ragadták a kezdeményezést és egyre másra vezették támadásaikat. Az 5. percben

Dékány Dóra

futott el egy indítással a jobb szélen. Mivel nem volt kinek beadnia a labdát, így visszapasszolta azt az érkező

Szalai Ágnesnek

, aki

Papp Dorinához

továbbított. Ő habozás nélkül

Vass Noémihoz

továbbított, aki tolt egyet a játékszeren és 18 méterről ballal célba vette a kaput. Lövése csak centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. Két perccel később Szalai beadását Dékány vette le a tizenhatoson. Mivel szorongatták a védők, visszagurított Vass Noémi elé aki 20 méterről csak kicsivel lőtt fölé. Továbbra is a SZAK irányította a játékot, amikor váratlanul megszerezte a vezetést a vendégcsapat. A 19. percben egy előreívelt labdát

Lipták Lilla

próbált elfejelni, de továbbcsúszott fejéről a labda.

Süle Dóra

csapott le rá és kicselezte a keresztezni igyekvő

Lévai Nikolettet

, majd befelé húzva "cimbalom" szögből a rosszul helyezkedő

Földesi Lilien

mellett kilőtte a rövid sarkot (0-1). Még percekkel később is tartott a hazaiak sokkja, hiszen a 29. percben

Vígh Renáta

indult el a jobb oldalról, becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd több védőt és a kapust is becsapva ballal a hosszú felső sarokba lőtt (0-2). Két perccel később

Németh Loretta

ütötte be a kilépő védők mögé a labdát, amivel

Fleck Nikolett

iramodott meg, de megijedve a lehetőségtől a kifutó kapustól megijedve centiméterekkel mellé gurított. Németh Loretta azonban nem hibázott a következő percben, hiszen egy középpályás labdavesztést követően zavartalanul törhetett kapura a bal oldalról. Kicselezve a behátráló védőt szinte lehetetlen szögből az elmélázó kapus mellett a hosszú sarokba bombázott (0-3). A 34. percben egy jobb oldali akció során Vígh Renáta cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd a védők és a kimozduló kapus mellett középre passzolt, ahol az érkező Fleck Nikolettnek nem okozott gondot a hálóba passzolni (0-4). A félidő vége előtt

Szil Tünde

kozmetikázott az eredményen, hiszen 28 méteres, nagy erővel meglőtt szabadrúgását követően megcsúszott a labda a vizes füvön, megtréfálva így

Mészár Krisztinát

, akinek kezei közül a labda a hálóba pattant (1-4). A második játékrészre egy még motiváltabb SZAK jött ki a pályára. Kihasználva a kiállítás miatti emberelőnyt ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést. Egy balról belőtt labdával Papp Dorina cselezgetett a tizenhatos előterében. Mivel hárman vették körül, visszatálalta a labdát az érkező Szil Tündének, aki ballal 22 méterről bődületes nagy lövést eresztett meg a bal alsó sarok irányába, amit a győri kapus csak üggyel-bajjal tudott hárítani. Három perccel később

Nagy Dzsenifer

szerzett labdát, majd pontos passza Vass Noémit találta meg a középpályán, aki nem teketóriázott, hanem 30 méterről is beleállt a lövésbe, s a löket csak centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett. A 60. percben egy előrevágott labdával Németh Loretta tört be a kapu előterébe és annak ellenére, hogy

Mesterházi Csilla

szorongatta, rálőtte a labdát, azonban Földesi Lilien bravúrral kitenyerelte azt. A kipattanót a győri csatár átemelte a kapuson, azonban az addig visszaérő Lévai Nikolett a gólvonalról kivágta a játékszert. Néhány perccel később ugyancsak Németh Loretta iramodott meg középen, ám a jó ütemben kilépő kapus felett ordító helyzetben a kapu fölé emelt. A 72. percben Nagy Dzsenifer passzolta fel a labdát Szilnek, aki lekészítette azt az érkező Lipták Lillának, aki 25 méterről lőtt, ám a löketben nem volt igazán átütőerő, így Mészár Krisztina fel tudta szedni a labdát. Összességében elmondható, hogy a viszonylag nagy különbségű eredmény ellenére nem a Győr nyerte meg a meccset, hanem a SZAK veszítette el, hiszen negyedórát leszámítva - amikor a négy vendéggól született - kézbe vette az irányítást és jobban is játszott ellenfelénél. Ez a kapushibákkal tarkított rövidzárlat azonban eldöntötte a mérkőzést, hiszen a mélyütésből nem sikerült talpra állniuk a szegedi lányoknak. A mély talajon a győriek - kontráikon túl - inkább kemény belépőikkel vétették észre magukat, aminek köszönhetően már az első félidőben megfogyatkoztak. Ezt azonban nem sikerült kihasználnia a hazai együttesnek, mert hiába támadták végig a második játékrészt, a kapu előtt elfogyott a tudományuk.

Női labdarúgó Magyar Kupa, negyeddöntő:

Szegedi AK - Győri ETO 1-4 (1-4)

Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Csöngető Endre (Bán Imre, Gáleg Ferenc Lajos).

SZAK:

Földesi - Lipták, Mesterházi (Koncz 82'), Lévai, Nagy (Végh 80'), Szalai, Vass, Szil, Dudás, Papp, Dékány (Harcel - a szünetben).

Cserenkó Szabolcs.

Győr:

Mészár - Fleck, Sister, Vígh (Zemlényi 75'), Fél P., Soós, Öreg, Fél A., Németh (Mészáros 65'), Süle (Kovács 24'), Kalmár.

Horváth István Tamás.

Szil (40'), ill. Süle (19'), Vígh (29'), Németh (32'), Fleck (34').

Kovács (70').

Öreg (36'). Cserenkó Szabolcs:

"Gratulálok a győri csapatnak, mert megérdemelten jutottak tovább. Voltak azonban nekünk is jó periódusaink a mérkőzésen, amire lehet alapozni a későbbiekben."

Horváth István Tamás:

"Nehéz mérkőzésre számítottam, ami lényegében be is jött. Az első félidőben rúgott négy gólunkat követően a kiállítás megakadályozott minket abban, hogy újabb gólokat szerezzünk, így az eredmény tartására törekedtünk. Úgy érzem, hogy megérdemelten nyertünk."