Kosárlabda: hősies küzdelemben kapott ki a Szedeák Pakson

2015. október 24., szombat
atomeromu_szedeak_kosarsport

Az utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzésen 69-63-ra maradt alul a Naturtex-SZTE-Szedeák az Atomerőmű otthonában.

Lendületesebben kezdtek a hazaiak, a 6. percben már 10-4 állt az eredményjelzőn

Donald Robinson

betörését követően, de a 9. minutumban is még öt volt közte, az első negyed végére pedig három. (14-11) Több mint negyedóra elteltével érkezett az első tripla, mégpedig

Andrija Ciric

révén, aki ezzel felzárkóztatta övéit (22-20), de az egyenlítés továbbra sem jött össze. Arra a 18. percig kellett várni, amikor

Kiss Zsolt

is betalált a vonalon kívülről, majd

Ryan Watkins

volt eredményes a palánk alól. (29-29) Úgy tűnt, a szünetre is egállal vonulhatnak a felek, de

Troy Barnies

a paksiak 11. kísérletéből megszerezte az első hárompontosukat másodpercekkel a negyed vége előtt. (36-33) Fordulás után

Molnár András

tartotta a lelket a szegediekben, hét pontja éppen elég volt ahhoz, hogy a Szedeák tartani tudja a lépést. (44-40) Innentől a társak is becsatlakoztak a pontszerzésbe, amiből a 28. minutumra megszületett a vendégek vezetése is, először a találkozó folyamán! (46-48)

Medve Máté

triplával,

duplával folytatta, végül

Kovács Ákos

büntetőivel az Atomerőmű várhatta - minimális - előnyből az utolsó játékrészt. (51-50) Három perccel a vége előtt még 63-63-ra álltak a felek, ekkor azonban

Eilingsfeld János

értékesített egy lepattanót, majd labdát is szerzett, amiből

Chris Dunnt

szolgálta ki. (67-63)

Nikola Lazic

időt kért, de csapatán már ez sem segített, a 39. percben a Paksban Dunn négyből csak egy bedobott büntetővel is növelni tudta övéi előnyét. (68-63) Lazic mester ismét időt kért, de hiába, a végére még Barnies is elsüllyesztett egy büntetőt, ezzel kialakítva a 69-63-as végeredményt.

Ami a statisztikát illeti:

A dobószázalékok alapján egyik együttes sem teljesített igazán kiemelkedően, hiszen a 38,5%-35,8%-os összesített mutatók mellé érdemes megemlíteni, hogy a hárompontos kísérletek a hazaiaknál 21 esetből 3 alkalommal vezettek célra, míg a szegedieknél 22-ből 5-ször. A legtöbbször Andrija Ciric kísérletezett a vonalon túlról, hét elindított labdájából három hullott a gyűrűbe. Ő az egyetlen a mezőnyben, aki egynél több triplát tud felmutatni a meccsen. A gólpasszok terén - Branko Jereminov hiányában - Molnár Anrdás lépett elő a legeredményesebbé, összesen öt ilyen átadással szolgálta ki a társakat. A lepattanóknál 11-es statisztikájával Barnies bizonyult a legjobbnak, mindannyiszor a saját palánkja alatt. Őt tíz ily' módon begyűjtött labdával az Eilingsfeld, Ciric, Watkins trió követi. A hazaiaknál egyedül Eilingsfeld (39) töltött a pályán 30 percnél többet, a vendégeknél viszont Ciric (40), Molnár (37) és Armelin (33) is a parketten töltötte az összecsapás javarészét.

Férfi kosárlabda NB I/A alapszakasz, 5. forduló

Atomerőmű SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 69-63 (14-11, 22-22, 15-17, 18-13)

Paks. Vezette: Györffy Pál Attila, Söjtöry Tamás, Rácz Zsolt (ellenőr: Faidt Mihály).

ASE:

Barnies 8/3, Kovács 11/3, EILINGSFELD 14, Medve 3/3, Tóth 16.

Robinson 8, Szabó, Dunn 9, Will.

Schmidt Béla.

Szedeák:

Moravcsik 4, CIRIC 19/9, Molnár A. 13/3, Armelin 9, Watkins 10.

Juhos 5, Kiss 3/3, Mike.

Nikola Lazic.

Tóth (38'), ill. Molnár A. (39'), Moravcsik (40'). Schmidt Béla:

"Nehéz mérkőzés volt, de nyerni tudtunk. Több alkalommal, több dobásnál szerencsénk volt, de a játékosok is nagyot küzdöttek ezért a sikerért. Szinte minden játékelemen van még javítanivalónk, azon fogunk dolgozni, hogy kijavítsuk a hibáinkat."

Nikola Lazic:

"Gratulálok a Paksnak, valamint a saját játékosaimnak is, nagyot küzdöttek. Sajnos fontos szituációkban hibáztunk, és a végén másfél percig nem találtunk be, ami nem fért bele. Fontos meccseink jönnek, remélem ott is ilyen akarattal és lendülettel tudunk játszani."

IV. negyed 69-63 (14-11, 22-22, 15-17, 18-13)

40' Moravcsik betörésből nem tud betalálni, Barniesnál a lepattanó, a szegedi irányító pedig odacsap neki. Ő is kipontozódik. Barnies egy büntetőt bedob, 69-63. Juhos kihagyott dobása zárja a meccset, óriási küzdelemben maradt alul a Szedeák Pakson. 39' Eladja a labdát Molnár, de aztán Dunn is. Ciricet leblokkolja Robinson. Robinson aztán egy triplával ugrasztaná a Paksot, de nem jár sikerrel. Molnár faultolja Dunnt, aki egyik büntetőjét sem tudja bedobni! Eilingsfeldé a lepattanó, aztán ismét Molnár szabálytalan Dunn-nal szemben. Ezzel Molnár András is kipontozódik. Chris Dunn most a kettőből egyet bedob, 68-63. A Szedeáknál a labda, Lazic ismét időt kér. 38' Molnár nem tudja átvenni a vezetést, de a lepattanóból Armelin faultot harcol ki, Tóth ki is pontozódott. Armelin egyik büntetőjét sem tudja bedobni... Kovács kimaradt hármasát Eilingsfeld összeszedi és bedobja, 65-63. Sőt, Eilingsfeld labdaszerzéséből Dunn is eredményes, Armelin vesztette el a játékszert. 67-63. Lazic időt kér. 37' Kiss Zsolt átadását Juhos dobja be, 63-63! Eilingsfeld közelről nem tud betalálni, a lepattanó pedig Ciricnél köt ki! 36' Robinson tör be, nem tudják megállítani, 63-59. Ciric triplázna, nem sikerül, de a lepattanót Molnár András értékesíti! 63-61! 35' Molnár kiválóan szolgálja ki Juhost, 58-55! Juhos Levente ráadásul büntetőt is dobhat, az is bent, 58-56! Tóth Ádám passzol, Kovács pedig triplázik belőle, 61-56. Ciric viszont azonnal méltóképp válaszol, 61-59! 34' Armelin közelről hibázik, és bár Juhos összeszedi a lepattanót, Molnár trojkája sem megy be. Kovács is a vonalon kívülről ront, Juhos és Barnies pedig középtávoliból. rendkívül hektikus, kaotikus a játék most. 33' Watkins faultolja Tóth Ádámot, ez már neki a negyedik hibája, érkezik is helyette Juhos. Tóth jól büntetőzik, 57-53. Kiss Zsolt zárkóztatná övéit egy triplával, sajnos kimarad. Ciric szabálytalankodik Kováccsal szemben, aki csak a második büntetőjét dobja be (58-53), de Lazic mester így is magához hívja tanítványait egy időkérés erejéig. 32' Watkins hiába csen labdát Barniestól, Kiss is kihagy egy hármast, Kovács pedig betalál egy középtávolival, 55-53. 31' Ciric trojkával nyit! 51-53! Ciric aztán faultolja Eilingsfeldet, a hazaiak játékosa pedig két büjntetővel egyenlít, 53-53. Andrija Ciric egy percen belül másodjára már nem tud triplázni sajnos.

III. negyed 51-50 (14-11, 22-22, 15-17)

30' Barnies újfent téveszt távolról, ahogy a túloldalon Molnár is. Ciricet blokkolja Barnies, de a szerb összeszedi a labdát, és másodjára már betalál, 49-50! Kovácsot faultolja Moravcsik, a paksi pedig a háromból két büntetőjét bedobja, 51-50. Ezzel együtt rendkívül izgalmas utolsó felvonásnak nézünk elébe! 29' Barnies nem talál be a vonalon túlról, 15/1 eddig a Paks vonatkozó statisztikája, a szegedieké 14/3. Medvének már összejön, 49-48. Kiss Zsolt triplája viszont nincs bent. 28' Molnár duplájával először vezet a Szedeák a meccsen! 46-48! 27' Eilingsfeld közelije nem jó, és ezzel még végigmegy Watkins! 46-44! Eilingsfeld egy trojkát is elront, hogy aztán Ciric gólpasszából Moravcsik egyenlítsen! 46-46! Schmidt Béla időt kér. 26' Moravcsik először próbál meg triplát dobni, sajnos nem sikerül neki. Watkins szerez labdát saját palánkja alatt, de hiába rohan, nem tudja bedobni a ziccert. 25' Ciric tör be, 44-42! Dunn dobása után Molnár szerez lepattanót, de elveszíti, Robinson pedig zsákol, 46-42. 24' Molnár szerez lepattanót az ellenfél palánkja alatt, be is talál vele, 44-38! Sőt, Molnár labdát szerez Tóthtól, miközben egy faultot is kiharcol! Ez igen! Molnár András mindkét büntetője süllyed, 44-40! 23' Armelinnek sem jön össze a vonalon kívülről, majd Dunn blokkolja Ciricet. Eilingsfeld eredményes egy megszerzett lepattanóból, 42-36. Armelin eladja a labdát, aztán érkezik kis helyette a pályára Kiss. Dunn betörése, mint kés a vajon, 44-36. 22' Molnár András! Ezúttal már berepül az a trojka, 40-36! Barnies másolná, azonban ez már közel sem olyan pontos dobás. 21' Folytatódik a meccs, nyitásként Molnár hagy ki egy hárompontost. Tóth közelről eredményes, majd Barnies hibás tripláját Robinson szedi össze a palánk alatt, hogy aztán betaláljon, 40-33.

II. negyed 36-33 (14-11, 22-22)

20' Szabó blokkolja Molnárt a palánk alatt, majd Armelin faultja okán Barnies büntetőzhet. Mindkettő jó, 33-31. Nikola Lazic ismét időt kér. Armelin kihagyott dobását Watkins gyűjti és dobja be, 33-33! A kutya fáját, de rosszkor! Kovács asszisztját Barnies váltja hárompontosra, 36-33-mal mennek a szünetre a csapatok. 19' Eilingsfeld is megállíthatatlan a palánknál, 31-29. Azonban Watkins sem hagyja annyiban, 31-31! Kovács hagyja ki a tizedik paksi triplát. 18' Molnár megint Kovácsnak csap oda, ez már a harmadik faultja. Kovács Ákos a másodikat elrontja, 29-24. KISS ZSOLT! Hát ezért jött be! Nagyszerű hármas! 29-27! Szabó Zsolt nem tudja másolni, eddig 9-ből 0 az atomvárosiak statisztikája a vonalon kívülről. Watkins egyenlít a palánk alól! 29-29! 17' Tóth Ádám betörésére nincs most ellenszer, 26-22. Watkins újra a pályán, Juhost váltja, miután Molnár faultolta Kovácsot. A paksi mindkét büntetőjét bedobja, 28-22. Ciric is állította helyzetből célozgathat Medve megmozdulása okán: egy bent, meg még egy, 28-24! 16' Dunn tör be agilisan, 22-17. ANDRIJA CIRIC!!! Na végre! Az első hárompontos a meccsen! 22-20! Eilingsfeld és Tóth összjátéka után utóbbi talál be, 24-20. Armelin közelről, 24-22! 15' Eilingsfeld triplája nem talál, Ciric középtávolija viszont igen! 20-17! 14' Sőt, Will is kihagy egy triplát, eddig 11/0 az összesített mérleg. Érkezik Kiss Zsolt a Szedeákba, talán majd ő megtöri a jeget! Eilingsfeld átadásából Tóth eredményes, majd kimarad Armelin hármasa, 18-13. Lazic mester időt kér. Előzőleg Ciric faultolta Dunnt, aki az időkérés után mindkét lehetőségét értékesíti, 20-13. Juhos szerez labdát, aztán Molnár hozza vele helyzetbe, 20-15! 13' Watkins! Gyönyörű blokk, Tóth Ádámot demoralizálja! Molnár trojkája nem megy be. 12' Armelin triplázna, de ez sem megy be. A két csapat eddig nyolcszor próbálkozott a vonalon kívülről, ebből nulla lett sikeres. Eilingsfeld fineszes passzát Tóth teszi be, 16-11. Ott a válasz! Armelin tör be ellenállhatatlanul! 16-13! Az amerikai ráadásul büntetőzhet is egyet, de kihagyja... Dunn a kilencedik triplakísérlettel, viszont ez sem jó. 11' Moravcsik küzd meg a labdáért Robinsonnal, aminek kapcsán a szegedire fújnak faultot. Dunn hárompontosa kimarad, de a lepattanónál Juhos szabálytalan Tóthtal szemben. A paksi egy büntetőt kihagy, aztán még egyet!

I. negyed 14-11

10' Szabó Zsolt második faultja, Watkins harcolta ki. A szegedi mindkét büntetőjét értékesíti, 14-11! Érkezik Juhos a Szedeákba, ő az első csere a vendégeknél. Eilingsfeld megnéz egy trojkát, de pontatlan, ahogy a túloldalon Armelin is a vonalon belülről. Dunn hármasa sem jó és Will középtávolija sem. Ezzel vége az első negyednek. 9' Eilingsfeld nyer újabb csatát a palánk alatt, 14-9. Ciric triplázna, de nem jön össze neki. 8' Dunn közelről nem tudja bedobni, aztán a túloldalon faultolja Armelint. Az amerikai egy büntetőt kihagy, a második viszont bemegy, 12-9! 7' Eilingsfeld kosarára Ciric válaszol egy lendületes betöréssel, 12-8! 6' Beáll Robinson és rögtön eredményes is egy betöréssel, 10-4. Robinson faultját követően Armelin büntetőzhet - be is dobja mindkettőt, 10-6! 5' Barnies passzából Tóth is bemutat egy zsákolást, 8-4. 4' Barnies kihagyott dobását Eilingsfeld szedi össze a palánk alatt, hogy utána zsákoljon is, 6-2. Moravcsik saját labdaszerzése után mehet ziccerben, 6-4! 3' Kovács triplája nem jó, majd Barnies labdaszerzése után Eilingsfeld is hibázik a vonalon túlról. 2' Kovács szerez labdát Moravcsiktól, Barnieshoz játszik, aki tökéletesen szolgálja ki Tóthot, 4-0. Molnár András asszisztjával Armelin szerzi az első szegedi pontokat, 4-2! 1' Barnies nyitja paksi részről a pontok sorát, 2-0. Watkins téveszt a dobással, ahogy a túloldalon Medve is.