Kézilabda: egy percig nem volt kérdéses a Pick győzelme a Csurgó ellen + FOTÓK

2015. október 30., péntek
pick-csurgo017kf

Végig nagyon magabiztosan játszva verte a Csurgót a MOL-Pick Szeged az NB I 13. fordulójában.

A Tatabánya elleni vereség után hazai pályán a Csurgó ellen próbált javítani az ezúttal is több sérült játékost nélkülöző MOL-Pick Szeged, amelyben

Cavor

egyenlített - ekkor volt utoljára döntetlen a meccs, ezt követően zsinórban négy szegedi gól született, a vendégeken az időkérés sem segített. (5-1) A Csurgó a folytatásban sem találta a ritmust, a Pick pedig egyre növelte a különbséget, igazából már ekkor látszott, hogy itt ma nem tudják megszorítani

Thiagus Petrus

kínai figurából szerzett gólja után már nyolccal ment a Szeged. (12-4) Sierra is hozzátett a közöshöz néhány védéssel, a spanyol megfogott egy hetest is, a Pick pedig különösképpen a tempót sem felpörgetve már az első félidőben tízzel vezetett, de végül

Vadkerti Gabriel

lerohanásból szerzett góljával "csak" kilenc lett közte a szünetre. A második játékrészt két szegedi gól indította, a Csurgót pedig Stefan Cavor vette a hátára - az átlövő végül nyolc gólig jutott, de ez is csak arra volt elég, hogy a végére tízen belülre jöjjön a Csurgó. A MOL-Pick Szeged végig uralva a mérkőzést, a vártnál talán simább győzelmet aratott, ezzel továbbra is listavezető az NB I-ben.

Zubai Szabolcsék

számára legközelebb november 14-e hoz el tétmeccset, akkor a Bajnokok Ligájában a csoport meglepetéscsapatának számító svéd Kristianstad érkezik az újszegedi sportcsarnokba, ugyanakkor a Pick válogatottjai számára nem telik eseménytelenül ez a két hét, hiszen a nemzeti együtteseikben vívnak mérkőzéseket.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló

MOL-Pick Szeged-Csurgói KK 33 - 25 (16-7)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Bacs József, Bóna Szabolcs.

Sierra - Hegedüs 2, Vranjes 4, Blazevic 3, Källman 1, Thiagus Petrus 3, Bombac 10/4. Csere: Wyszomirski (kapus), Fekete, Balogh 3, Csuruvija 2, Parrondo 4, Mindegía, Zubai 1, Szabó B., Loncar.

Juan Carlos Pastor.

Csurgó:

Székely - Hornyák, Cavor 8, Mota 1, Hadziomerovic 3, Faluvégi 1, Gazdag 6/2. Csere: Bartucz (kapus), Herbert, Pazin 1, Pordán 3, Nagy, Dimitrievski 1, Gebhardt, Vadkerti 1.

Sótonyi László.

4/4 ill. 3/2.

10 perc ill. 10 perc.

VÉGE60' Blazevic most beállóból eredményes Loncar remek passza után, 33-24. Mota még lő egy gólt a dudaszó pillanatában, de ezt nem oszt-nem szoroz: 33-25 a vége, a Pick nagyon magabiztosan győzte le a Csurgót, így jó szájízzel vonulhat kisebb szünetre a válogatott mérkőzések okán. 60' Fekete a második két percét, a Csurgó pedig hetest kap: Gazdag könnyedén lövi a felső léc alá, 32-24. 59' Bombac megszerzi a tizedik gólját, ez most Székely kezei között csúszott be, 32-23. 59'Loncar a kezek között el tudja lőni, de ez fölé megy, majd az indítás végén Hadziomerovic fejezi be a csurgói akciót, 31-23. 58'Cavor a vendégek legjobbja, megint jó az átlövése, 31-22. 57'Loncar átlövése jócskán elkerüli a kaput. 57'Nem jó a bejátszás, Székely indítja Hornyákot, de WYSZOMIRSKI megfogja a ziccert, bravó! 56'Bombac veri meg az emberét középen, majd visszahúzza a jobb alsóba, 31-20. Gazdag válaszol gyorsan, 31-21. 55' Cavor hozza vissza tízre a Csurgót, 30-20. 55' Támadófault a túloldalon, Fekete kiállítása már lejárt, Parrondóéból még van másfél perc. Balogh lövését most blokkolják. 54' Blazevic átlövését fogja Székely, majd Parrondo próbál labdát szerezni, de a bírók szerint túl keményen, ezért kiszórják két percre. 53'Balogh talpról lő a jobb sarokba, ez a harmincadik szegedi gól, 30-18. Mota is szerez egy gólt beállóból, 30-19. 52' Cavor ezt föléküldi, de megtámasztották a levegőben. Pordán harcol ki egy hetest, Feketét pedig kiküldik két percre a fault miatt. Gazdag bedobja a büntetőt is, 29-18. 51' Fekete betörése után kapunk hetest, jön Bombac, a kapuba pedig visszaáll Bartucz: Bombac első szándékból lő a felső léc alá, a negyedik hetese is bent, 29-17. 50' Parrondo passzát most lefülelik, Gazdag indulhat ziccerig: be is dobja, 28-17. 50'Hanusszal szemben faultol Curuvija, így marad a labda a Csurgónál: végül Gazdag a hatosról pattint a léc alá, 28-16. 49'Blazevic átlövése megpattan a blokkon, de Székely még vissza tud nyúlni ezért. 48'Cavort most nem tudjuk megállítani, és bár végig fogja a védője, de ballal is bepattintja, 28-15. 47' Ez is támadófault, de most nem tudjuk végigvinni a kontrát. Fekete átlövését tolja ki a léc alól Székely. 46' Hegedüs ziccerét lábbal fogja Székely, de hetest ítélnek: Bombac ezt is bepattintja, 28-14. 45' Wyszomirski védése után indítja Curuviját a bal szélen: ez is bent van, 27-14. Blazevic védekezik remekül, belemenés Faluvéginél. 44' Vranjes most jól védekezik Faluvégivel szemben, majd Parrondo veri meg lábbal az ellenfelét, és lő a bal sarokba, 26-14 - sőt, két percet kap Dimitrievski. 43' Vranjes harcol ki egy hetest beállóban: ezt is Bombac lövi: szépen bepattintja, 25-14. 42' Fekete lő fölé a kilencesről, majd Hadziomerovic lő újabb gólt, 24-14. 42' Vranjes is jól használja ki a helyzeteit, ez is bent van tőle, 24-12. Cavor azonban gyorsan válaszol átlövésből, 24-13. 41'Blazevic újabb bombája a jobb kapufáról jön vissza, és bár sprintel a kapujába vissza Wyszomirski, de Hadziomerovic gyorsabb, és az üres kapuba lő a szegedi térfélről, 23-12. 40'Bombac kap két percet túlzottan kemény labdaszerzési kísérletéért. Cavor elkapta a fonalat, ezúttal a jobb alsóba lő a hatosról, 23-11. 40'Vranjest nem tudták megfogni középen, büntet is ezért, 23-10. 39'Cavor a rövid kapufa tövéhez lő, és Wyszomirski mellett ez bepattan, 22-10. 38' Faluvégi indul meg, de picit hosszú a passz, amit Wyszomirski szed össze, és indítja Parrondót: ez is gól lerohanásból, 22-9 ; időt kér a Csurgó. 37' Vranjes lövését most megfogja Bartucz, majd indulni tudunk a visszaszerzett labda után: Parrondo bedobja a ziccert, 21-9. 36'Ez szép akció volt a Csurgótól, Hadziomerovic maradt üresen, miután két embert lekötött Faluvégi, 20-9. 35'Blazevic, micsoda gól átlövőből, remek lövése után az eddigi legnagyobb különbség, 20-8. 35'Faluvégi csuklóból zörgeti meg a kapufát, Bombac passza után Zubait pedig ziccerben még meg tudják állítani. 34'Zubai válik le a védőjéről, majd az utolsó pillanatig kivár, és bedobja a bal alsóba, 19-8. 33' Cavor középről, elcsúszik a kezek között a labda, és már Wyszomirski sem ér oda, 18-8. 33' Bombac a szaggatottról lő a jobb alsóba, 18-7. 32'Vranjesé az első szegedi kiállítás, túl keményen fogta meg Hadziomerovicot. Källman zárja a területet a szélen Gebhardt-al szemben, akinek a lövése mellé megy. 31'Vranjes látványos góljával indul a második félidő, aki megküzd a labdáért, és kissé éles szögből, de Bartucz feje fölött a kapuba lő, 17-7. 31'A Pick kezdte a második félidőt. SZÜNET30'Mindegía a háta mögött passzol Vranjesnek, de belefújnak, pedig szép akció volt: ez a vége, eddig nagyon magabiztosan vezet a Pick, amely támadásban és védekezésben is jól teljesít. 30'Most indulhat a Csurgó egy szerzett labda után, a meccsen talán először: Vadkerti fejezi be a ziccert, 16-7. 29' TÍZ KÖZTE! Baloghnak mostanában szerencséje van az ilyen szituációknál, a felső lécről levágódó labda Bartucz hátáról pattan a csurgói kapuba, 16-6. 28'Vadkerti átlövését fogja ismét Sierra, nem lehet panasz a spanyolra. 27'Vranjes labdát szerez, indul Curuvija, aki Parrondóhoz passzol, ő pedig a léc alá pattint, 15-6. 26'Blazevic talpról fölé lő, de Dimitrievskit kiállítják, emberelőnyben folytathatjuk, ez már az ötödik csurgói két perc. 25'Dimitrievskivel szemben kiváló a védekezés Vranjestől és Blazevictől. Cavor lövése megint megpattan, de most mellé megy, a sarokból jöhet a Csurgó: Faluvégi passzát megszerzi Mindegía, de nincs belőle gyors kontra. 24' Mivel oldalt ment ki, maradhat a Csurgónál: most azonban nincs lövés passzívnál, elveszik tőlük a bírók. Vranjes pattint Bartucz mellett a kapuba, 14-6. 24' Az előbb megjárta a Csurgó, de most is lehozzák kapusukat emberhátrányban. Fent a bírók keze, lőniük kell a szabaddobás után: Cavor talpról eleresztett bombáját tolja oldalra Sierra. 23'Thiagus Petrus passzát lefülelik Vranjes felé, de Pazint kiállítják a szerelésért. Balogh gólja érvénytelen, már belefújnak. 23' Vranjes és Pazin ütközött, utóbbi marad lent, ami miatt meg is állítják a bírók a játékot. 22' Vranjes állítja meg a csurgói támadást majdnem a felezőnél, de nincs két perc. Dimitrievskit blokkolja Blazevic, ebből indulhat Curuvija, Bartucz nem tudja megszerezni, hiába jön ki, így Curuvija az üres kapuba dobja, 13-6. 21'Mindegía talpról lő hét méterről, de ezt most fogja Bartucz. Dimitrievski szépít, 12-6, majd Thiagus Petrus elhajolva lő mellé. 20'Parrondo majdnem labdát lop középen, de megint fent a bírók keze a csurgói támadásnál: végül Pordánig eljut beállóban, aki ezt is befejezi, 12-5. 19'Egy kiállítás már letelt: Pordánnal szemben azonban belülvédekezett Vranjes, hetes: Hornyák hetesét lábbal fogja SIERRA. Időt kér ismét a Csurgó. 18' Jó a blokk Gazdag lövésénél, a sarokból jöhet a Csurgó, Pazin viszont ellépi. Parrondo labdája a keresztlécről jön vissza. 18'Thiagus Petrus szépen "pofozza be" a kínait, 12-4. Még negyven másodpercig kettős emberelőnyben a Pick. 17' Hatan voltak a pályán a csurgóiak, pedig ugye Pordánt kiállították, ez elég nagy hiba: Hadziomerovicot ezért kiállítják, és a Pické a labda. 17' Pordán ismét a vendégektől, de ezt most két percet ér, csúnyán fogta meg Baloghot. Bombac cseleivel megbontotta a védelmet, és Herbert mellett kiharcolja a meccs első hetesét, ami ő is fog elvégezni: be is dobja, 11-4. 16' Pordán összeszedi másodjára a bejátszást, és Sierra mellett a levegőben úszva lő a bal alsóba, 10-4. 16' Thiagus Petrus óriási bombája köt ki a felső léc alatt, ezt nem foghatta Bartucz, 10-3. 15' Pordán beállóból lő Sierra mellett a kapuba, 9-3. 14' Bombac remek bejátszását Hegedüs most nem tudja gólra váltani, Bartucz jól jött ki a kapujából. BOMBAC! Egész pályás gól! Lehozta a kapusát a Csurgó, erre pedig most ráfáztak a vendégek, 9-2! 13' Kicsúszik Dimitrievski kezéből a labda, amelyet így megszerez Parrondo, végül nincs indítás - nincs is hova kapkodni a meccs jelenlegi képét elnézve. 13'Pazin átlövése elkerüli a bal alsót, majd Balogh veri meg egy-az-egyben ellenfelét, ziccer a hatosról, bent is van, 8-2. A meccs első kiállítása pedig Paziné, emberelőnyben folytatjuk. 12'Thiagus Petrus most pontosan céloz, pedig talán passzra számított mindenki, de a brazil is megszerzi első gólját, 7-2. 11' Passzív ismét a Csurgónál: Pazin átlövését Sierra tolja ki a bal alsó elől. 10'Sierra erre nem érhetett vissza, a blokkon megpattant Faluvégi labdája, amely éppen a spanyol kapus mozgásával ellentétes irányba vágódott, 5-2. Bombacot nem lehetett most megállítani középen, be is fejezte, 6-2. 9' Källman előtt most megnyílt a fal, ezt rögtön ki is használta, és a bal alsóba lőtt, 5-1. 8'Vranjes és Källman együtt állítják meg Faluvégit, majd már fent a bírók keze: Källman meg is szerzi a labdát, de Vranjest megállítják, nincs lerohanás-gól ebből. 8'Ott nem volt helye Baloghnak, jól védekezett most a Csurgó, majd Bombac mellé pattintja, túlhúzta ezt most a jobb alsó felé. Időt kér a Csurgó. 7' Gazdag kezéből kicsúszik a labda, és a lábához ér, jöhet a Pick. Thiagus Petrus bejátszása hosszú Hegedüsnek, de Cavor ellépi az indítás végén. 6'Szép akció volt, Bombac remekül látta meg Hegedüst beállóban, ő az első duplázó a meccsen, 4-1. 5'Thiagus Petrus durrant fölé talpról a szaggatottról, Faluvégi viszont legalább egy méterrel szintén a kapu fölé lő. Bombac már nem hibázik futtából, 3-1. 4'Mota gyenge átlövését fogja könnyedén Sierra, dadogott most a csurgói támadás. 3' Cavor most üresen maradt a hatoson, és bepattintja Sierra mellett, 1-1.Ott a válasz Hegedüstől beállóból, 2-1. 3' Blazevic szerzi a meccs első gólját egy gyors szegedi akció végén, 1-0. 2' Thiagus Petrus kap sárgát már védekezésben. Már majdnem megszerezte a labdát a Pick, de mielőtt indultunk volna, belefújnak: Cavor a felső lécet találja telibe. 1'Mota elpasszolja, majd Baloghot a földön fekve szerelik. Thiagus Petrus mellé pattintja az első szegedi támadás végén. 1'A vendégek kezdték a meccset. 17:54 - Érkeznek a pályára a főszereplők: pirosban a Csurgó, kékben a MOL-Pick Szeged. 17:43 - Az előző szezonban idegenben kikaptak a szegediek, Csurgón 30-27-re nyertek a hazaiak, míg az újszegedi sportcsarnokban 32-28-ra nyert a Pick. 17:36 - Érdekesség, hogy mindkét csapat vereséggel hangolt erre a meccsre, méghozzá mindkét együttest a Tatabánya verte meg legutóbb: a Pick már nem veretlen, miután idegenben maradt alul a bányászvárosban, a Csurgó viszont legutóbbi bajnokiján október 24-én odahaza kapott ki kettővel, 21-19-re a Tatabányától. 17:29 - A Pickből ezúttal is sok a hiányzó: Ilyés Ferenc, Antonio García Robledo, Ancsin Gábor és Rajko Prodanovic sincs ott a mai keretben, amelybe több fiatal is bekerült. Ott lesz viszont a Tatabánya ellen hiányzók közül ma már Thiagus Petrus. 17:23 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a Pick éppen az imént jött ki az öltözőből, és kezdte meg a melegítést, valamint barátian beszélget a két mester az oldalvonal mellett. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Elszenvedte első vereségét az idei NB I-ben szerdán a MOL-Pick Szeged: a balátlövőit nélkülöző szegedi együttes 27-26-ra kapott ki Tatabányán, Iyés Ferenc, Tiagus Petrus, Antonio García Robledo és Ancsin Gábor mellett pedig a meccs során Alen Blazevicet és Jonas Källmant is elvesztette a meccs során a gárda. A válogatott szünet előtt még a Csurgóval találkozik a Pick, amely ellen az utóbbi években rendre nagy, és igen kemény csatákat vív a csapat, ez várhatóan pénteken sem lesz másképp. A Csurgó már háromszor is kikapott, az Eger, a Balatonfüred és a legutóbbi fordulóban a Tatabánya is megverte a Pick pénteki ellenfelét, amely ellen mindenképp javítani szeretne Juan Carlos Pastor várhatóan kissé tartalékos együttese.

KÉZIFANOK! Ma a Csurgó ellen javíthatja a tatabányai fiaskót a Pick - a meccset ÉLŐben közvetítjük 18 órától ITT: http://szegedma.hu/?p=584510

Szerző: Szegedma Hírportál2015. október 29.