Labdarúgás: U20-as vb - Közel állt a bravúrhoz a magyar csapat Brazília ellen + VIDEÓ

2015. június 4., csütörtök
8602759_50c392ae1e169b447a867b893bd6f8eb_x

A magyar válogatott közel nyolcvan percet emberhátrányban futballozva 2-1-es vereséget szenvedett a brazil csapattól az Új-Zélandon zajló U20-as labdarúgó-világbajnokságon.

Álomszerűen kezdett a magyar csapat, ugyanis az észak-koreaiak ellen triplázó

Mervó Bence

már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést - igaz, ehhez kellett a brazil kapus hatalmas hibája is. Nem sokkal később kis híján növelte előnyét a magyar válogatott, de a nyitómérkőzésen szintén eredményes

Forgács Dávid

lövése a felső lécen csattant. A 16. percben

Tamás Krisztián

megkapta második sárga lapját, így bő negyedórát követően emberhátrányba került Bernd Storck csapata. Innentől kezdve a dél-amerikaiak vették át a kezdeményezést, mégis a magyarok növelhették volna előnyüket. Előbb Kalmár Zsolt vette észre tökéletesen, hogy a brazil kapus messze kint áll a kapujából, ám félpályán túli lövése célt tévesztett, később pedig Mervó járt közel második góljához, de közeli fejesét nagy bravúrral hárította Jean. A fordulást követően gyorsan egyenlítettek a brazilok,

Pereira

lövését még hatalmas bravúrral védte Székely György, a szöglet után

Danilo

fejesével szemben azonban már a magyar kapus is tehetetlen volt. A brazilok ezt követően szinte végig egykapuztak, a magyarok csak pillanatokra tudták megtartani a labdát, s mindössze pontrúgásokkal próbáltak veszélyt teremteni. A nyomást a 85. percig bírta a magyar csapat, ekkor büntetőt kaptak a brazilok, amelyet Pereira értékesített,

Székely

csak hozzáérni tudott a labdához. "Ritka alkalom, hogy vereség után gratulálni lehet egy csapatnak, de a mostani egy ilyen eset - értékelt a magyar szövetség honlapján a mérkőzést követően

Bernd Storck

sportigazgató. - Taktika és csapategység szempontjából mérkőzésről mérkőzésre előrelépünk. Azt hiszem, játékosaim nagyon sokat tanultak ebből a meccsből is, amelyen a torna egyik nagy csapata ellen sokáig a győzelemért, de végig a pontszerzésért harcban állva játszottak. Soha nem foglalkozom a játékvezető ténykedésével, ez nem az én stílusom, most is inkább azt emelném ki, hogy amikor a mérkőzés után a játékosok szemébe néztem, azt láttam, hogy félelem nélkül várják a Nigéria elleni harmadik csoportmeccset." A találkozón a Csongrád megyeiek közül kezdőként lépett pályára

Kecskés Ákos

és Forgács Dávid: előbbi gólpasszal járult hozzá a magyar csapat teljesítményéhez, míg utóbbi a kapufát találta éles szögből 1-0-nál. Csereként lépett pályára

Zsótér Donát

, aki Sallai Rolandot váltotta a 75. percben.

Forgács Dávid kapufája

A csoport másik csütörtöki mérkőzésén: Nigéria-Koreai NDK 4-0 (0-0) Hétfői eredmények: 1. forduló: Magyarország-Koreai NDK 5-1 (2-1) Brazília-Nigéria 4-2 (2-2) A csoport további programja: 3. forduló, vasárnap: Brazília-Koreai NDK, Christchurch 7.00 MAGYARORSZÁG-Nigéria, New Plymouth 7.00 A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Brazíliai 6 pont, 2. MAGYARORSZÁG 3 (6-3), 3. Nigéria 3 (6-4), 4. Koreai NDK 0 A csoportokból az első kettő jut tovább, illetve a hat kvartett négy legjobb harmadikja is biztosítja helyét a nyolcaddöntőben.

E csoport, 2. forduló:

Brazília-Magyarország 2-1 (1-0)

New Plymouth, 4000 néző, v.: al-Mirdaszi (szaúd-arábiai)

Brazília:

Jean - Jorge, Lucao, Marlon (Jaja, a szünetben), Joao Pedro - Alef, Danilo - Marcos Guilherme (Andreas Pereira, a szünetben) , Boschilia (Leo Pereira, 88.), Gabriel - Judivan.

Magyarország:

Székely György - Osváth Attila, Kecskés Ákos, Lenzsér Bence, Tamás Krisztián - Vida Máté, Nagy Ádám - Kalmár Zsolt (Nagy Dominik, 65.), Forgács Dávid, Sallai Roland (Zsótér Donát, 75.) - Mervó Bence (Talabér Attila, 66.) gólszerzők: Danilo (50.), Pereira (85.), illetve Mervó (8.) kiállítva: Tamás (16.) sárga lap: Marlon (2.), Gabriel (92.), illetve Osváth (6.), Tamás (12., 16.) https://youtu.be/0gz87Zbdw5A

Bár vezetett a brazilok ellen a magyar u20-as válogatott, pont nélkül maradt második csoportmeccsén. Kecskés Ákos gó...

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. június 4.