Női labdarúgás: élesedett a harc a dobogóért

Cikkünk frissítése óta eltelt 6 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

dorozsmaibombazok_hfc_ mj 69

A Csongrád megyei női labdarúgó bajnokságban magabiztosan gyűjtötte be az újabb három pontot a listavezető SZAK, amely ezzel nagyon közel került a bajnoki címhez, a dobogóért vívott csata pedig tovább élesedett a legutóbb fordulóban.

A létszámhiányos felálló St. Mihály FC korán, a 13. percben hátrányba került a Csanytelek ellen, és hiába küzdött a folytatásban, egyenlítenie nem sikerült, ellenben a szünet után Gutpintér Ágnes újra bevette Kovács Csenge kapuját, ezzel eldöntötte a mérkőzést és kialakította a végeredményt, így a Csanytelek elvitte a pontokat.

Az élen álló SZAK is hamar megszerezte a vezetést Kisteleken, Geleta Zsanett már a hetedik percben előnyhöz juttatta a szegedieket Kisteleken. Bár a szünetig csak egy góllal vezetett a SZAK, a második játékrész első felében négy gólra növelte az előnyét, amelyet a hajrában még egy góllal megfejelt, így magabiztos sikerrel távozott a Kistelek otthonából Kovács Attila együttese, amely egyre közelebb kerül a bajnoki címhez.

Döntetlent játszott egymással az utolsó és az utolsó előtti: a Dorozsmai Bombázók a Komlósi Trans Baktó SC-t fogadták. A baktóiak az első fél óra végén Vajgel Zita találatával ugyan vezetést szereztek, ám akárcsak a korábbi fordulókban, az egy lőtt gól ezúttal sem volt elég a győzelemhez, ugyanis a bajnokság folyamán először betaláltak a nagyot küzdő Bombázók, és Mihálffy Amália révén kiegyenlítettek a meccs hajrájában, ezzel pedig otthon tartottak egy pontot.

Igazán változatos meccset játszott egymással a HFC és a SZVSE. A dobogóért küzdő vasutasok Szűcs Enikő góljával vezetést szereztek. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, majd negyed órával a vége előtt a vásárhelyiek tudtak gólt szerezni, Hódi Katalin kiegyenlített, azonban mégis pont nélkül maradtak a hazaiak, hiszen öt perccel a lefújás előtt Galicz Andrea újra előnyhöz juttatta a SZVSE-t. A HFC mindent megtett az újbóli egyenlítés érdekében, de ez megbosszulta magát, mert az utolsó pillanatokban Szűcs Enikő duplázni tudott, és ezzel bebiztosította a SZVSE győzelmét, amely ezzel felzárkózott a dobogós helyekért küzdő csapatokhoz.

Eredmények, 19. forduló

St. Mihály FC-Csanytelek SC 0-2 Gól: Horváth Katalin, Gutpintér Ágnes.
Kisteleki TE-Szegedi AK 0-5 Gól: Lovászi Zita (2), Geleta Zsanett, Balogh Zita, Sasvári Annabella.
Dorozsmai Bombázók-Komlósi Trans Baktó SC 1-1 Gól: Mihálffy Amália ill. Vajgel Zita.
Hódmezővásárhelyi FC-Szegedi VSE 1-3 Gól: Hódi Katalin ill. Szűcs Enikő (2), Galicz Andrea.

A Mezőberény-Csengele mérkőzés elmaradt, míg a Nagymágocs szabadnapos volt.