Kosárlabda: kikapott, de bronzközelben a Kosársuli

2015. május 31., vasárnap
czibere

14 pontos vereséget szenvedett Salgótarjánban a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B csoport rájátszásának bronzpárharcában. Ha a kék-sárgák június 6-án szombaton hazai pályán ledolgozzák az első ütközetben összegyűjtött hátrányt, akkor a bronzérmet eldöntő összecsapást is a Hódtói Sportcsarnokban rendezhetik majd.

10-6-ra mentek el a hazaiak az elején, de

Genal

a három pontos vonalon túlról egyenlített, majd

Vas

Gruda

talált be. (11-15) A különbség a negyed végére ráadásul még tovább is nőtt. Gyorsan feljöttek a hazaiak, akik

Pribics, Vuletics

és a vásárhelyi nevelésű

Schéda

vezérletével 22-23-ra alakították az eredményt. Nem sokkal később pedig az irányító

Szabó

trojkáival, valamint egy 17-2-es rohanással már 6 ponttal vezettek, ami alig csökkent a nagyszünetre. Vuletics remekelt a harmadik periódus elején, és ennek köszönhetően 10-zel lépett meg a Salgótarján. A vendégeknél Kosársulinál Rostás Imre próbálta tartani velük a lépést. (50-39)

Vargáék

a játékrész második felében sem tudtak mit kezdeni az addigra már 15 egységnél járó hazai centerrel.

Czibere

két kosarával 8-ra zárkóztak fel a kék-sárgák, ám a közelebb lépéshez Genal nagyszerű produkciója sem volt elég. 58-50 állt az eredményjelzőn az utolsó 10 perc előtt.

Vejinovics

vitte hátán a vásárhelyi alakulatot, Vejinovics hármasaival csak négy pont volt a két együttes között. 5 perccel a vége előtt azonban a Szabóék begyújtották a rakétákat, és megduplázták a differenciát. Cziberéék végül nem tudták tartani magukat, és 87-73-ra alulmaradtak. Az azonban már most látszik, hogy jövő szombaton a Hódtói Sportcsarnokban nehéz lesz ledolgozni hátrányukat, ami elengedhetetlen lenne ahhoz, hogy Hódmezővásárhelyen rendezzék a bronzérem sorsát eldöntő harmadik összecsapást.

Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás a 3. helyért, 1. mérkőzés:

Konecranes-Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli SE 87-73 (15-23, 24-11, 19-16, 29-23)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Pozsonyi L., Sallai I. és Balogh Gy.

Kosársuli:

Vejinovic 12/9, Czibere 12/3, Vas 7/3, GENAL 18/6, VARGA 10.

Gruda 9, Rostás I. 4, Mócsai -, Kelemen 1.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor. Elek András:

"Ilyen sok hibával játszva örülhetünk, hogy csak ekkora lett a különbség!"

14 pontot kell ledolgoznia a Kosársulinak a Salgótarján elleni hazai visszavágón a bronzéremhez - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=542763

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 31.