Vízilabda: első középszakaszbeli sikerüket aratták a szegedi csajok Egerben

2015. március 14., szombat
sznve-eger08kf

Szoros mérkőzésen egygólos sikert aratott a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem a ZF-Eger-EKF otthonában a női vízilabda OB I középszakaszának utolsó előtti fordulójában.

Barna Tamás

tanítványai kezdték jobban a találkozót, ugyanakkor az első negyedben szerzett háromgólos előnyüket a hazaiak a második felvonás során egalizálni tudták. Őrült játékot hozott a harmadik játékrész, négy másodperccel a vége előtt még döntetlenre álltak a felek,

Szeredi Krisztina

találatával mégis az Eger várhatta előnyből az utolsó nyolc percet. Sőt,

Zajácz Hanna

a 27. minutumban már kettőre növelte a differenciát, a szegediek azonban nem estek össze a teher alatt.

Somhegyi Noémi

egy duplával egyenlített, majd öt másodperccel a lefújás előtt

Dalmády Szandra

a győzelmet is megszerezte a csapatnak! Mindez azt jelentette, a Szeged első sikerét aratta a középszakaszban, ezzel pedig esélye nyílt a gárdának, hogy az utolsó fordulóban megelőzze az 5. helyen álló egrieket. A nagy rivális jövő szerdán a Szenteshez látogat, míg Árkosy Lilláék a negyedik BVSC-t fogadják 18.15-től a SZUE-ban.

Női vízilabda OB I középszakasz, 9. forduló

ZF-Eger-EKF - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 13-14 (2-5, 5-2, 5-4, 1-3)

Eger, Bitskey Aladár uszoda. Vezette: Füzesi Zsolt, Bene Péter.