Súlyos vereséget szenvedett a Kosársuli

2015. március 23., hétfő
czibere

28 ponttal kapott ki a Salgótarján otthonában a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban. A hazaiak pazar teljesítménnyel rukkoltak elő, amit a kék-sárgák idénybeli egyik legrosszabb teljesítményükkel nem tudták ellensúlyozni. Varga Dánielék legközelebb a Békést fogadják a Hódtói Sportcsarnokban.

Rostás Imre

közelijével indult a találkozó, ebben a pillanatban azonban még nem lehetett tudni, hogy ekkor vezet utoljára a Vásárhely. Beindult a tarjáni henger, és 13-5-nél esett a következő vendég kosár. Tutus és Szabó vezérletével 28-16-ra mentek el a hazaiak a negyed végére, ebben Vasék pocsék dobóteljesítménye is közrejátszott. A találkozó sorsa már a második periódusban eldőlt. A nógrádiak ismét csak 16 pontot engedélyeztek a kék-sárgáknak, akik

Mócsai

kosarai és

Nyilas

hármasa után még 36-29-nél reménykedhettek a felzárkózásban.

Tutus, Szabó

és a hozzájuk csatlakozó Gorski viszont tett róla, hogy a nagyszünetben már egyértelmű váljon kié lesz a győzelem. A pihenőt követően sem javult a Kosársuli helyzete. A Salgótarjánban

Vuletics

Papp

szállította a gólokat, míg a vendégeknél

Vejinovics

Genal

talált be, ez viszont csak arra volt elég, hogy tovább nőjön a különbség a két gárda között. (65-41) A helyzetet nehezítette, hogy a védekezés sem ment túl jól Kelemenéknek. A zárónegyed 75-48-ról indult,

Elek András

tanítványainak nem igazán volt esélyük a fordításra. Erejük csak arra volt elég, hogy az egész meccsen jól játszó Czibere teljesítményével ne legyen még nagyobb a differencia a két együttes között. A Hódmezővásárhely az idényben a legtöbb pontot kapva elszenvedte szezonbeli negyedik és egyben legsúlyosabb vereségét. Nyilasék jövő szombaton a Békés ellen javíthatnak a Hódtói Sportcsarnokban.

Konecranes-Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli SE 94–66 (28-16, 22-16, 25-16, 19-18)

NBI B csoport, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok.