Kézilabda: vereséggel zárta az alapszakaszt a MOL-Pick Szeged

2015. február 15., vasárnap
pick_csurgo06_gs

A csütörtöki Bajnokok Ligája mérkőzés után a hét utolsó napján az alapszakasz zárófordulójában Nagyatádon a Csurgó ellen lépett pályára a MOL-Pick Szeged. Juan Carlos Pastor gárdája elszenvedte első vereségét a bajnokságban, hamarosan pedig a felsőházi rájátszásban folytatja majd hazai porondon.

Több hiányzója is akadt szegedi együttesnek a csarnok felújítása miatt Nagyatádon megrendezett mérkőzésre: mint arról a

klub honlapja beszámolt

,

Niko Mindegía

a Schaffhausen ellen keresztszalag-szakadást szenvedett, így a spanyol irányító számára véget ért az idény, de rajta kívül

Zubai Szabolcs

Piotr Wyszomirski

sem volt a Csurgó elleni keretben. Nem alakult ki nagyobb különbség a mérkőzésen a Pick számára egyébként tét nélküli mérkőzésen, hiszen Vadkertiék a múlt heti,

Tatabánya elleni sikerüknek

köszönhetően megnyerték az alapszakaszt. A 23. percben lett kétgólos a csurgói előny

Gazdag

lerohanásból lőtt gólja után (9-7), majd J

uan Carlos Pastor

időkérést követően egyenlített a szegedi együttes, de támadásban továbbra is sok hibával játszott a MOL-Pick Szeged, ezeket pedig megbüntette a Csurgó. A félidőre egygólos hazai előnnyel fordultak a felek. Zsinórban három csurgói góllal indult a második félidő, így már néggyel vezetett

Sótonyi László

csapata (15-11), innen pedig nem tudott visszakapaszkodni a Pick, amely bár többször is feljött két gólra, de négy perccel a vége előtt

Cavor

ismét négyre növelte a Csurgó előnyét (28-24), majd bár egyetlen találat volt csak a különbség a záró két perc előtt

Bombac

gólja után, de ezt követően csak a Csurgó tudott gólt dobni, így az alapszakasz záró fordulójában szenvedte első bajnokságbeli vereségét a MOL-Pick Szeged. Juan Carlos Pastor együttese a bajnokságot a felsőházi rájátszásban folytatja, ahol mind az öt ellenfelével oda-vissza megmérkőzik, a bajnokság ezen szakaszába már csatlakozik az eddig a SEHA-ligában szereplő Veszprém is. A MOL-Pick Szeged legközelebb jövő vasárnap, február 22-én 19 órától a dán Aalborgot fogadja az újszegedi sportcsarnokban a Bajnokok Ligája csoportkörének záró fordulójában.

Férfi kézilabda NB I, 22. forduló

Csurgói KK-MOL-Pick Szeged 30-27 (12-11)

Nagyatád, 1500 néző. Vezette: Horváth P., Marton. Csurgó: MIJATOVIC - GEBHARDT 4, Cavor 3, RATAJEC 4, Pordán 1, Lele 4/3, GAZDAG 5/1.

Csere

: Pallag (kapus), Szöllősi 3, Osztrusko 3, Borsos, Herbert, Nagy M., Oláh 2, Vadkerti G. 1.