Kosárlabda: elszenvedte első hazai vereségét a Szedeák + FOTÓK

2014. november 14., péntek
szedeak_kecskemet06_gs

Bár jól küzdött a Naturtex-SZTE Szedeák a Kecskemét ellen, de nem tudta megállítani Stojan Ivkovic csapatát, így először kapott ki hazai pályán.

Bekezdett a Kecskemét a mérkőzés elején, már a 4. percben több, mint tíz ponttal vezettek a vendégek. (3-14) Ezt ugyan javítani tudta a Szedeák az első negyed végére, de nyolc pontos Kecskemét-előnnyel végződött az első negyed. A második játékrészben kizárólag

Ciric

szerzett kosarat a Szedeákban, pazarul kosarazott a légiós, aki a félidőre 24 pontig jutott, azonban nem tudott lényegesen közelebb férkőzni ellenfeléhez

Nikola Lazic

együttese, amelyből hiányzott hátsérülése miatt

Darko Balaban

, valamint a két klub megállapodása értelmében nem léphetett pályára

Davorin Kuntic

, aki a Kecskemét kölcsönjátékosaként a Szedeák játékosa erre az idényre. A félidei 13 pontos előnyét még néhol növelni is tudta a Kecskemét, Ciric pedig nem tudta tovább hozni klasszis formáját, és bár

Csorvásinak

megvolt az esélye, hogy közelebb hozza a Szedeákot a záró negyedre, de kihagyta közelijeit, így majd 20 pontos volt a kecskeméti előny a negyedik negyed kezdetekor. Az utolsó játékrészben aztán

Jereminov

is 10 pont fölé jutott, valamint

Révész

dobásai rendre kosárral zárultak, így 14 pontig jutott, remekül szállt be a játékba, de az utolsó, kilenc ponttal megnyert negyed csak arra volt elég, hogy tízen belül maradjon a Szedeák a Kecskeméttel szemben, a vendégek végig kiegyensúlyozottan, jó játékot nyújtottak, és végig vezetve nyerték meg a mérkőzést. Ciric összesen 31 pontig jutott, pazarul játszott a mai mérkőzésen, de nagyon hiányzott a Szedeákból Balaban, akinek a sérülése remélhetőleg rendbe jön a szerdai, 18 órakor kezdődő nyíregyházi bajnokira.

Férfi kosárlabda NB I/A, 7. forduló

Naturtex-SZTE Szedeák - KTE-Duna Aszfalt 81 - 90 (18-26, 22-27, 14-19, 27-18)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. vezeti: Cziffra Cs. Hegedűs T. Pozsonyi L. (Szaniszló)

Szedeák:

JEREMINOV 21/3, Molnár A. 3, CIRIC 31/6, Vágvölgyi 4, Csorvási L 8.

Mike, Meleg, Molnár B., Kiss Zs., Wirth, Varga, Révész 14.

Nikola Lazic.

Kecskemét:

KINNEY 13/3, KOVÁCS 14/6, Djerasimovic 15/3, IVOSEV 14/6, Barovic 10.

Pongó Máté, Pongó Martin 5/3, Karahodzic 2, Rakic 12/6, Mészáros, Hegedűs 5/3, Jakab.

Szakmai igazgató:

Sztojan Ivkovics. Nikola Lazic:

"Az első félidőben gyengén védekeztünk, különösen a lepattanózásban múlt felül bennünket a Kecskemét."

Sztojan Ivkovics:

"Valamennyi idegenbeli győzelem értékes, ezért is örülök a kellemetlen stílusú Szeged ellen elért sikerünknek."

IV. negyed 81-9040' Révész ismét, 14 pontot dob összesen a fiatal játékos, 81-90. Ez a vége, bár nyer a Kecskemét 9 ponttal, de megtapsolja csapatát a közönség. A Szedeák remekül küzdött, de a Kecskemét támadójátéka ma jól működött, így elszenvedi első hazai vereségét az idényben a Szedeák. 40' Barovic újabb sikeres közelije, 76-90. Révész kettese bent van, és ő is dobhat még plusz egyet: bemegy, 79-90. Ciric vastaps közepette vonul le a pályáról. 39' Kovács triplájával lép el ismét kicsit a Kecskemét, 73-88. Ciric válaszol szintén hármassal, így 30 pont fölött Ciric, 76-88. 38' Djerasimovic triplája szédül ki, majd a lepattanó a Szedeáké. Jereminov tör be, jó a közelije, és még dobhat egy büntetőt is: bent van, ezzel 20 fölé jut pontokban Jereminov is, 73-85. 38' Jereminov dob egy triplát, bravó, 68-85. Hegedűs próbál válaszolni szintén egy hármassal,de kimarad. Majd Révész újabb kettese, remekül szállt be Révész, 70-85.Időt kér a Kecskemét. 37'Kovács könnyedén tört be, közelről pedig beejti, 63-85. Ismét Révész szerez kosarat, újra Molnár András passzából, 65-85. 36' Djerasimovic állítja vissza a húsz pontnál nagyobb különbséget, 62-83. Most Révésszel szemben a fault: az elsőt bedobja, a második viszont lejön, 63-83. 35' Hegedűs szerez újabb két pontot a Kecskemétnek betörése után, 60-81. Révész közelije is bent van, 62-81. 34' Kinney megy be, és teszi be közelről, 58-79. Molnár András remekül veszi észre az üresen álló Révészt, aki közelről bedobja, 60-79. 34' Ciric-cel szemben szabálytalankodnak, mindkét büntetőjét bedobja, ezzel 28 pontos Ciric, 58-77. 33' Jereminov tör be és dobja be a palánkról, 56-77. Barovic megszerzi a támadólepattanót, de Rakic hármasa ezúttal nem jó, majd eladja a labdát a Szedeák. Végül Molnár András szerzi vissza a kimaradt kecskeméti dobások után. 32' Vágvölgyi dobását blokkolják, Ivosev viszont a csel után bedobja a középtávolit, 54-77, már több, mint hússzal megy a KTE. 31' Szép akció végén Révész kihagyja közelről, de visszaszerzi: Vágvölgyi triplája azonban nem jó, nem úgy Rakicé, 54-75. III. negyed 54-7230' Fél perc van a harmadik negyedből, még lesz ideje támadni a KTE-nek: Csorvási két közelit is kihagy, de kár ezekért... Rakic kettesével zárul a harmadik negyed, ezzel 54-72. Ezt a negyedet is öttel nyeri a Kecskemét. 29' Molnár András közelije kimarad, viszont megszerzi a labdát Ivosevtől, és megjátssza Csorvásit, aki kihasználja a ziccert, 54-70. 29' Kovács szór egy triplát, 52-68. Molnár András szabálytalankodik büntetőket érően: Kovács mindkét büntetőt bedobja, 52-70, az eddigi legnagyobb különbség. 28' Kinney is tízig jut újabb kettesével,50-65. Majd ike szerez harciasan labdát. Ciric elképesztő, újabb közelije van bent, 52-65. 27' Két tripla is kimarad a KTE-nél, majd Vágvölgyi és Molnár András közösen szerzik meg a labdát. Ciric hármasa nincs bent. 27' Ezúttal egy triplával próbálkozik Molnár András, de nincs bent. Középen üresen maradt az érkező Karahodzic, Kinney passza jó volt, könnyű dolga volt Karahodzicnak, 50-63. 26' Ciric ezúttal egy védőlepattanóval jelentkezik, kiválóan játszik ma. Molnár András addig cselez, amíg tiszta helyzetbe kerül, be is dobja a kettest, 50-61. 26' Pongó Martin éppen a "határról", 48-61. Jereminov betör, de nem jó a közelije. 25' Jereminovot lökik meg, három büntetőt dobhat, mivel triplával próbálkozott volna: az első kettő bent van, a harmadik viszont lejön, 48-59. 24' Felgyorsul a játék, eladott labda mindkét oldalon, majd Kinneyvel szemben szabálytalankodnak. Rakic triplája rövid, majd Rakic Molnár András lábára dobja a labdát. Ivosev tör be, és értékesíti a közelit, 46-59. 23'Vágvölgyi csinálja meg a dobócselt, majd szerez kettest, 44-57. Barovic ellépi középütt, újra a Szedeáknál a labda. Csorvási ezúttal kintről, de csak kettes, 46-57. 22' Ciric elveszti a labdát, jöhet a Kecskemét. Barovicot találja meg Kinney, büntetőket dobhat a center: az első nincs bent, a második viszont igen, 42-57. 21' Jereminov kiváló bejátszása nyitja a harmadik negyedet, Csorvási pedig bedobja a közelit, 42-53. Kinney szerzi a KTE első pontjait a második félidőben, 42-56. II. negyed 40-5320' Jereminov büntetőkkel folytatódik a játék az időkérést követően: ezt a kettőt is bedobja, 40-53. Bár az eredményjelzőn már vége van a második negyednek, még maradt két másodperce a vendégeknek, a bejátszás azonban sikertelen, így vége az első félidőnek, 13 ponttal vezet a nagyszünetben a Kecskemét. A Szedeákból Ciric már a félidőre 24 pontot szerzett, így a mezőny legeredményesebb játékosa, rajta kívül Jereminov jutott tíz fölé, 11 ponttal áll az irányító. A félidőben a Lords of Gravity akrobatikus kosárlabdázói szórakoztatják a közönséget. 20' Kinney kettese van bent, 38-51. Jereminov betör, de ezúttal eladja a labdát, Kinney végigsprintel vele, és beteszi a palánkról, 38-53. Hat másodperccel a nagyszünet előtt időt kér a Kecskemét. 19' Djerasimovic hármasa hullik be, 36-49. Kiss Zsolt is megpróbálja a hármast, azonban lejön az ő kísérlete, majd Jereminov tör be, és állhat oda a büntetőkhöz: ő is bedobja mindkettőt, 38-49. 19' Ciric kiszorított helyzetből rádobja, de nincs bent, viszont ő is büntetőket dobhat. Ezúttal sem hibázik Ciric, 36-46. 18' Ciric ezt úgy teszi be, hogy dobhat még egy büntetőt: jó a plusz egy is, így 34-44. Ismét büntetők, most Djerasimovic állhat oda: mindkettőt bedobja, 34-46. 18' Szépen járatta a labdát a Szedeák, de Ciric hármasa végül kimarad. Djerasimovic közelije viszont bent van, 31-44. 18' Ciric ezt nagyon szépen csinálta, betörése után szép mozdulattal tette fel a palánkra, 31-40. Rakic állhat oda büntetőzni: mindkettő bent van, 31-42. 17' Kovács hármasa marad ki, de Vágvölgyi csak kiütni tudta a labdát, megszerezni nem. Kovács tör be, és közelije beesik végül, 29-40. 17' Újabb szabálytalanság, ezúttal Molnár Bence követi el Kovács Péterrel szemben: utóbbi mindkettőt bedobja, 27-38. Töredezett a játék, újabb büntetőket dobhat Ciric: ezeket is bedobja, 29-38. 17' Pongó Martin hármasa is bent van, 25-36. Ciric állhat oda ismét büntetőzni: nem hibázza el egyiket sem, 27-36. 16' Mindkét büntetőt bedobja Djerasimovic, 22-33 ezzel. Ciric triplája behullik, bravó, 25-33. 16' Vágvölgyi triplája kiszédül, majd Djerasimovic dobhat büntetőket, de előtte időt kér a Kecskemét. 15' Ciric tör be agresszíven, és nehéz helyzetből, de bedobja a közelit, 22-31. Ivosev ejtése nem jó, sőt, odaüt Vágvölgyinek, aki megszerzi a lepattanót. 14' Lejárt a támadóidő Szedeák dobás nélkül, így jöhet a KTE. Wirth-el szemben a második kétséges ítélet, de Kinney kipasszolja. 13' Kiss Zsolt hármasa rövid. Ivosev ment be ezúttal középre, aki be is dobja a közelit, 20-31. 12' Barovic elsőre kihagyja közelről, de megszerzi a támadólepattanót, és szabálytalankodnak vele: az elsőt bedobja, a második viszont nincs bent, 20-29. 11' Kinney közelijével kezdődik a második negyed, 18-28. Ciric a dudaszó pillanatában ejti be, 20-28. I. negyed 18-2610' Kinney triplája sincs bent, majd Jereminov is elrontja a kettest. Ciric megszerzi a bedobást, de kilépett vele, marad a labda a Kecskemétnél, pontosa egy támadásnyi idő van a negyedből. Rakic hármasa nincs bent, Kinney pedig szabálytalan Jereminovval szemben, aki mindkét büntetőt bedobja, 18-26. Nyolc ponttal vezet egy negyedet követően a Kecskemét, amely nagyon bekezdett a meccs elején, és már korán tízpontos előnybe került. 9' Barovic ismét le tudott fordulni középen, ezt is beejti, 14-26. Jereminov válaszol közelről, 16-26. Ez érdekes ítélet volt, Wirth nem tűnt szabálytalannak, sőt, inkább Hegedűs volt az, de a Kecskemété a labda. Kinney elrontja a közelit, majd Csorvási Levente lépi el középen. 8' Hegedűs adja el a labdát, szép védekezés volt a Szedeáktól. Ciric tör be, de közelije rövid, majd Djerasimovic hármasa sincs bent. Az elpasszolt labda után Rakic dobja be a középtávolit, 14-24, ismét 10 közte. 8' Hegedűs is feliratkozik a triplázók közé, 12-22. Ciric szedi össze saját dobása utáni támadólepattanót, és ismét büntetőket dobhat: az első bent van, és a második is, 14-22! 7' Vágvölgyi szerzi a Szedeák tizedik pontját betörése után, 10-19. Kinney ezúttal elvállalja, de pontatlan. Ciric harcol ki újabb faultot: mindkettő bent van, 12-19. 6' Jól sülnek a kecskeméti triplák, ez már a harmadik sikeres hármas a vendégektől, ezúttal Rakic dobja be, 6-17. Vágvölgyi kettese nincs bent, a lepattanó pedig a KTE-é. Ivosev egy testcsellel megveri védőjét, majd beejti, 6-19. Gyorsan válaszol Ciric közelről, 8-19. 5' Jereminov úgy dobja be a közelit, hogy még faultolnak is vele szemben, dobhat egy büntetőt: bent van, 6-14. 4' Molnár András büntetőzhet, de csak az első van bent, 3-9. Ismét Ivosev a hármassal, ez is bent van, 3-12, majd egy újabb eladott labda végén lerohanja a Szedeákot a KTE, és Djerasimovic teszi be közelről, 3-14, időt kér Nikola Lazic. 2' Eladja a labdát a Szedeák, de a lerohanás végén Kovács nem tudja betenni, majd a triplába Ivosev áll bele: bent van, 0-5. Csorvási Levente szerzi az első Szedeák-pontokat, 2-5. Majd Barovic fordul be centerben, 2-7, sőt, Djerasimovic középtávolija is bemegy, 2-9. 1' A Szedeák hozza el a labdát a feldobásnál. Vágvölgyi szerez hajszál híján labdát Kinney-től, de marad a labda a KTE-nél. Ciric szabálytalankodik Barovic-csal, büntetőket dobhat a sértett: mindkettő bent van, 0-2. 17:28 - A Szedeák ma tiszta fehérben, míg a Kecskemét tiszta lilában lép pályára. A kecskemétieket szurkolótáboruk is elkísérte Szegedre, de szépen gyűlnek a nézők a csarnokban, így minden bizonnyal jó hangulatú mérkőzésre van kilátás. 17:13 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a csapatok már melegítenek. A Szedeáknál nem tudta vállalni a játékot Darko Balaban, Andrija Ciric viszont combsérülése ellenére ott lesz ma a pályán. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik!