Kézilabda: idegenben is nyert a Dunkerque ellen a MOL-Pick Szeged

2014. november 22., szombat
zubai_szabolcs_vs_dunkerque_14_11_16__2mj

A vasárnapi hazai siker után Franciaországban is megverte Nagy Kornél csapatát, a Dunkerque-t a MOL-Pick Szeged, így hatodik mérkőzésén ötödik győzelmét aratta a Bajnokok Ligája csoportkörében Juan Carlos Pastor együttese.

A Mezőkövesd ellen egyaránt megsérült

Mindegía

Ilyés

közül utóbbi nem tudta vállalni a játékot, a spanyol játékos viszont előtt viszont minden akadály elhárult a pályára lépését illetően. A franciáktól is volt egy fontos hiányzó, a vasárnapi mérkőzésen öt gólt szerző

Afgour

nem játszott a visszavágón.

Mokrani

gólja nyitotta a meccset,Balogh értékesített hétméteresét követően azonban végig a MOL-Pick Szeged vezetett a mérkőzésen. Az első 10 percben négy labdát is szereztek Zubaiék, és nem kellett megküzdeniük a gólokért, könnyedén használták ki a sorra adódó ziccereket, így előbb háromra, (1-4) majd négy gólra is elléptek a francia bajnoktól

Parrondo

találata után. (2-6) A 21. percben

Sierra

már a második büntetőt fogta meg, egy gólra jöhetett volna vissza a Dunkerque, azonban e helyett újra hárommal vezetett a Pick. (8-11) Hat perccel a szünet előtt megszerezte 100. Bajnokok Ligája gólját

Ancsin Gábor

, ami már ötgólos szegedi vezetést eredményezett (8-13), ezt azonban nem tudta tartani a szünetig a MOL-Pick, de így is három góllal, 15-12-re vezetett az első felvonást követően, Sierra majd' 50%-os mérleggel védett a kapuban. A második félidőben összeszedettebb támadó játékot mutatott a francia csapat, és az első kapott indítás gól után már csak egy volt közte. (14-15) A folytatásban maradt az egygólos különbség, majd Sierra egy rendkívül fontos védést mutatott be a 38. percben, amikor is egyenlíthettek volna a franciák, az ellentámadásból viszont

Zubai

gólt lőtt, így az iksz helyett ismét kettővel vezetett a Pick Szeged. A 42. percben

Wyszomirski

is kivédett egy hetest, ez volt a Dunkerque harmadik kihagyott hetese - éppen hárommal vezetett ekkor a Pick. (16-19) Maradt a háromgólos különbség, majd irányítóját vesztette a francia együttes, Lamon ütötte arcon Mindegíát, amiért egyből pirosat kapott, a szabaddobás végén pedig

Bombac

sokadik gólpasszából Zubai szerezte a Pick huszonötödik gólját. Mindez csak azért fontos, mert ez volt az utolsó szerzett Pick-gól, Wyszomirski ugyan megfogott egy újabb hetest, de az utolsó másodpercekre egy gólra visszajött a Dunkerque, és az utolsó másodpercekben a döntetlenért támadhatott, de a messziről eleresztett átlövést kivédte Sierra, így idegenben is megverte a francia csapatot a MOL-Pick Szeged. Ezzel ideiglenesen beérte a lengyel Kielcét a szegedi együttes, a magyar szövetségi kapitány által irányított Kielce később játssza le soros csoportmérkőzését. Bombac végig remekül irányított, Sierra pedig fontos védésekkel járult hozzá a második idegenbeli sikerhez, a MOL-Pick Szeged pedig legközelebb szerdán, Kijevben lép pályára a Bajnokok Ligájában a Motor Zaporozhye ellen.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör, 6. forduló

Dunkerque HB Grand Littoral (francia)-MOL-Pick Szeged 24 - 25 (12-15)

Dunkerque, 2500 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)

Dunkerque:

Gerard - Touati 1, Paczkowski 2, Lamon 1, MOKRANI 4, NAGY 6, Butto 1.

Groacaut, EMONET 4/3, Soudry 3, Causse 2, Pejovic.

Patrick Cazal.

MOL-Pick Szeged:

SIERRA - Parrondo 2, Vranjes 2, Blazevic 1, KALLMAN 3, BOMBAC 4/2.

Wyszomirski (kapus), ZUBAI 3, Balogh 3/1, Mindegía 3, Prodanovic 1, ANCSIN 3, Vadkerti.

Juan Carlos Pastor.

7/3, ill. 5/3

10 perc ill. 10 perc.