Futsal: Balszerencsés UTC-vereség + FOTÓK

2014. november 10., hétfő
utc_szombathely_14_11_10_gs

Bár négygólos hátrányból kiegyenlített az UTC, amely közel állt ahhoz, hogy megszerezze első pontját a bajnokságban, de az utolsó fél percben megszerezte a győzelmet a Haladás.

A közvetítést támogatta a GS-VILL 94 Kft.

Jól kezdte a mérkőzést az UTC,egy szombathelyi felszabadítás majdnem a vendég kapuban kötött ki, illetve

Ondrejó

a felső lécet találta telibe. Szoros, küzdelmes meccs volt, ami azonban a nyolcadik perctől kezdve jött, az abszolút nem volt benne addig a levegőben: két perc alatt három gólt is lőtt a Haladás, előbb egy Vasassal szembeni kettő-egyes szituációt lőttek be a vendégek, majd a kidobásnál a

Gyurcsányit

őrző

Puskás

elcsúszott, így a szombathelyi könnyedén lőhetett a kapuba, majd egy kapu előtti keresztpasszra a hosszún érkezett

Borsi

, aki belőtte a harmadik szombathelyi találatot, 0-3 nagyon rövid idő alatt. Éledezett az UTC,

Mészáros

szépített, majd

Hajmási

gólja után újra három volt a szombathelyiek előnye. Tetszetősen támadott az UTC, sokadjára sikerült kipasszolniuk a vendégeket, ennek eredményeképpen

Balogh

szerzett szép gólt. (2-4) Azonban a félidő utolsó gólja a vasiaké volt,

Vidákról

feledkeztek meg, aki közelről az ötödik vendég találatot szerezte, ezzel hárommal vezetett a félidőben a Haladás. A második félidő elején már néggyel ment a Haladás,

Gulyás-Kovács

volt eredményes, ezt követően azonban úgy tűnt, mintha a vendégek elhitték volna, hogy ez a meccs már megvan, nem úgy az UTC, amely nagy vehemenciával játszott. Ondrejó egy újabb szépségdíjas gólt szerzett a 29. percben, majd Vasas védéseit követően Balogh megszerezte második találatát, így már csak kettő volt a csapatok között. Sőt! Négy perccel a vége előtt

Vasas

pazar meglátása után Ondrejó gólja azt jelentette, hogy mindössze eggyel vezetett a Haladás,

Brinszky Adrián

időt is kért ezt követően. Az egyenlítés az utolsó percben jött össze, bár előtte Vasas a kapufára lőtt, a 40. percben azonban nagyon okosan adogatott az UTC a vendégek kapuja előtt, végül az alapvonalról középre tett labdába úgy ért bele

Tóth Attila

mellett álló

Borsi

, hogy róla a saját kapujába került a labda, így kiegyenlített az UTC! Mindössze harminc másodperc volt hátra, a szombathelyiek lehozták a kapusukat, és öt a négy ellen játszottak, majd a passzolgatás végén

Öreglaki

lövése kijött Vasasról, és a kipattanót Öreglaki 13 másodperccel a vége előtt bekotorta, 6-7, ezzel pedig megnyerte a meccset a Haladás. Roppant közel állt a pontszerzéshez az UTC,ám hiába állt fel négygólos hátrányból, még sem tudta megszerezni első pontjait a futsal NB I-ben, bár szerencséje sem volt, hiszen kétszer is a kapufát találták el Brinszky Adrián tanítványai. Az első félidőben két perc alatt kapott három gól döntőnek bizonyult, így a kilencedik bajnokiját is elvesztette az UTC. Puskásék legközelebb jövő hétfőn 18:15-től a bajnokság listavezetője, a veretlen Győri ETO vendégei lesznek.

Férfi futsal NB I, 10. forduló

UTC Futsal Team - Swietelsky Haladás VSE 6 - 7 (2-5)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 50 néző. Vezeti: Flinta Zoltán, Viczián Mátyás (Petrovszki György)

UTC:

Vasas - Juhász,Puskás, Mészáros, Tóth.

Halász, Béry (kapusok), Ferenczi, Ondrejó, Csonka, Balogh.

Brinszky Adrián.

Haladás:

Tyukász - Borsi, Vidák, Horváth, Öreglaki.

Matyi (kapus), Gulyás-Kovács, Hajmási, Kiss, Biró, Farkas, Gyurcsányi.

Marcos Angulo.

Mészáros (12'), Balogh (14', 33'), Ondrejó (29', 36'), Borsi (40', öngól) ill. Öreglaki (8', 40'), Gyurcsányi (9'), Borsi (9'), Hajmási (14'), Vidák (16'), Gulyás-Kovács (21') Brinszky Adrián:

"Szép halál,de megint csak papírforma"

VÉGE40' Vége... nagyon közel állt a pontszerzéshez az UTC, csak az utolsó pillanatban tudta megnyerni a meccset a Haladás, az UTC négygólos hátrányt dolgozott le, de ez sem volt elég ma a pontszerzéshez. 40' Gól... hát ilyen nincs. Öreglaki góljával vezet a Haladás, lehozták a kapusukat a vendégek, így öt a négy ellen adogathattak, és addig passzolgattak, amíg Öreglaki egyedül maradt, és a Vasasról kipattanó labdát bekotorta, 6-7. 40' GÓÓÓL! BENT VAN! 6-6! Addig adogatott az UTC, amíg csak gólt szerzett, négy gólról jön vissza az UTC! Az alapvonalra letett labdát középre teszi vissza Puskás, azonban Borsi úgy ér bele, hogy saját kapujába pattan róla, ezzel kiegyenlít az UTC! Pontosan harminc másodperc van még a meccsből. 39' A szögletből nem alakult ki helyzet, azonban úgy tűnik, sárga nélkül akarják lehozni a sporik a meccset, Ondrejót rúgták meg hét méterre a kaputól lövőhelyzetben, de "csak" szabadrúgás. Ondrejó szabadrúgásába vetődik bele Tyukász, majd az oldalberúgás után Vasas lőtt, a labda pedig a kapufán csattan! Hihetetlen, a második kapufa, nincs szerencséje az UTC-nek. Még másfél perc. 38' Mit fogott Tyukász! Gyönyörű akció végén Puskás tette vissza a lendületből érkező Juhásznak, aki a hosszú alsót vette célba, Tyukász azonban bravúrral kitolta a labdát, szöglettel jöhet az UTC. 37' Időt kér Brinszky Adrián, nagyon fontos három perc előtt áll az UTC, négy gólos hátrányból már csak egy maradt az UTC-nek, a meccsben pedig inkább az iksz van benne, mint a szombathelyi győzelem. 36' GÓÓÓL! 5-6! Ondrejó! Vasas lövi keresztbe a labdát, amire Ondrejó érkezik, már csak egy a különbség! Még van bő 4 perce az UTC-nek az egyenlítésre. 36' Ondrejó! Éppen hogy mellé lő, ehhez Tyukász is kellett, ő tolta szögletre a labdát. Tóth Attila! Tanárian szereli a szöglet után ziccerben kiugró Gyurcsányit, ez pazar becsúszó szerelés volt a részéről. 35' A szögletet föléperdíti Vidák, majd a kontra végén Juhász lövi telibe Tyukászt éles szögből, visszajött a meccsbe az UTC! 34' Harmadjára is elrontják az oldalberúgást a vendégek, hát ez elég érdekes. Megint szegedi helyzet adódik ebből, Vasas lövi keresztbe a labdát, de Mészáros lemarad róla, még ha nem is sokkal. Ezt most megúsztuk, Gyurcsányi tette vissza sarokkal Öreglakinak, aki hat méterről fölé küldte a labdát, ez ziccer volt. 33'GÓL! Ismét egy rossz oldalberúgás a vendégektől, ami után az UTC-é a labda, sőt! A kijátszott figura végén visszateszik Baloghnak, aki a sarokba lő nagy erővel, 4-6! Kettőre jön vissza az UTC! 32' Erőtlenül lövi el Farkas nyolcról, Vasasról kijön a labda, és szerencsére Hajmási nagyon rosszul találja öt méterről, mert Vasas még a földön volt, de Hajmási mellé lőtte. Az UTC-nél van többet a labda, de egyelőre nem tudott ebből újabb gólt szerezni Brinszky Adrián együttese. 31' Ismét Vasas véd, a felszabadítás szerencsétlenül éppen Ondrejóról vágódik le, így szöglettel jöhetett a Haladás, majd a középre tett sarokrúgás után Horváth lőtt, de Vasas ezt is megfogja! 30' Vasas! Bravúrral tolja ki Öreglaki ballábas löketét, miután Balogh adta el a labdát az UTC kapujának előterében, Öreglaki hét méterről rálőtte, de Vasas kitolta az alsó sarok elöl. 29' GÓL! Bravó, 3-6! Puskás veszi észre a teljesen üresen álló Ondrejót, aki Tyukász mellett okosan elfejeli a hosszúba a labdát, amely a kapufáról vágódik a gólvonal mögé, ez is pazar találat volt. Majd fél perccel ezt követően Ondrejó centikkel lő mellé jobbról, akár még közelebb férkőzhetett volna az UTC. 28' Kiélezett csata zajlik a második félidőben, sokkal kevesebb helyzet alakul ki, mint az első 20 percben. Tóth Attila próbálta elpöckölni a kifutó Tyukász mellett, de jól zárta a szöget a szombathelyi kapus. 27' Elrontják az oldalberúgást a szombathelyiek,az UTC-é a labda. Hajmásinak nagyon fáj Balogh "belépője", aztán gyorsan meggyógyul. 26' Mészáros csúszik oda Borsinak, szabadrúgással jöhet a Haladás 10 méterre a kapuval szemben. Kiss lövését védi lábbal Vasas. 25' Mezőnyjátékkal telt az elmúlt két perc, bár kétszer is lőhetett a Haladás, de éppen Vasas kezei közé érkezett mindkét löket. Most megindult a Haladás, de Kiss lemarad a passzról, valamennyivel több hibával játszanak most a felek az első félidei játékhoz képest. 23' Vidák indult be a hosszún, majd keresztbe passzolt labdáját Ferenczi vágta ki, még éppen rápattintva Öreglakira, így a bravúros mentés mellett az UTC jöhetett oldalberúgással. 22' Ondrejó küldte spiccel a kapura mintegy 10 méterről, de lábbal védett Tyukász. 21' Gól, ezt már nem úszta meg az UTC. Ismét egy keresztpassz a kapu előtt, bár Ondrejó közel állt Gulyás-Kovácshoz, de nem tudta megakadályozni, hogy centikről a kapuba lőjön, 2-6. 21' ... és rögtön majdnem gólt is szereznek a vendégek! Ondrejó lépett ki egy keresztpasszra,de nem érte el, Gyurcsányi a hosszú sarok felé passzolt, ahonnan Vidák csak Ferenczi segítségével lőtt fölé, a szegediről perdült a kapu fölé a labda. A szöglet után tisztáz a kapu elől az UTC. 21' Folytatódik a mérkőzés, a Haladás támadhat először. SZÜNET20' Vidáké volt a félidő utolsó lehetősége, de kisodródva mellétekert. Hárommal vezet a Haladás, ez nem volt benne az első percek játéka alapján, azonban a rövid időn belül kapott három találat alapvetően meghatározta a meccs további képét. Az UTC nem tudott kettőnél közelebb férkőzni ezt követően, viszont támadásban mutatott szép dolgokat. 18' Mészáros küzd meg egy labdáért, majd éles szögből Tyukászba küldi a labdát, majd a kontra végén Vasas mellett is elhúzzák a vendégek, az üresen maradt kapuba azonban Horváth nem tudja belőni, mert Ferenczi blokkolja löketét a gólvonalon állva. 16' Gól, üresen maradt Vidák a hosszún, nem követte senki, miután eladta a labdát a saját térfelén az UTC, Kiss passza pedig pontos volt, ezzel ismét hárommal vezet a Haladás, 2-5. 15' Vasas véd egy szöglet után magabiztosan, majd kidobásával Mészárost akarja megjátszani,de jól mozdul ki kapujából Tyukász. Öreglaki centikkel lő mellé a kontra végén. 14' GÓL! Rögtön itt a válasz, ez is pazar akció végén, szépen kipasszolták a vendégeket a szegediek, és a hosszún érkező Balogh két lépésről a hálóba lőtt, bravó! Szép gólokat szerez az UTC. Időt kér a Haladás. 14' Gól, 1-4. Szép mozdulattal, sarokkal tette tovább Gyurcsányi Hajmásinak, aki közelről Vasas lábai között a kapuba lőtt, ezzel visszaállítva a háromgólos különbséget. 13' Puskás bolondítja meg a vasiakat, három emberen is túljut, majd lekészíti Mészárosnak, azonban belevetődnek lövésébe. 12' GÓL! Ez szép volt, bravó! Mészáros fejezte be a támadást, szépen háromszögben megjátszották, Puskás passzolt végül a hosszún érkező Mészárosnak, aki becsúszva lőtt a kapuba, 1-3. 11'A szombathelyi szöglet után Gyurcsányi lőtt élesen keresztbe,de Vasas megfogta a labdát. Majd Borsi nagy erővel tüzel, de pontatlan. 10' Puskás íveli tanárian Tóth fejére a labdát, azonban a visszatérő Tóth Attila föléfejel. 9' Gól, elképesztő, gyorsan hármat kap az UTC. Üresen maradt a hosszún Borsi, akinek társaihoz hasonlóan nem volt nehéz dolga, egy lépésről kellett a hálóba lőnie a keresztpassz után, 0-3. 9' Gól... 0-2. Egy kidobás találja meg Gyurcsányit a hatoson belül, Puskás elcsúszott, így védőktől zavartalanul vehette át a szombathelyi a labdát, majd elhúzta talppal Vasas mellett, és a hálóba gurított, 0-2. 8' GÓL! Öreglaki berúgja a ziccert, Ferenczi elsőre megszerezte a labdát, majd nem tudta jól átvenni, elvette tőle Gyurcsányi, kettő az egyben vihették Vasasra a labdát, és kijátszották a ziccert, Vasas tehetetlen volt, Öreglaki közelről bepofozta, 0-1. Nagy kár ezért. 6' Szépen tartotta a labdát az UTC az elmúlt pillanatokban, amely jól kezdte ezt a meccset, de nem tudott most lövőhelyzetet kialakítani. 4' Ferenczi indult meg középen, miután Ondrejó megszerezte a labdát a Haladás berúgását követően, bal lábas lövése nem sokkal ment kapu mellé. Vasas fellépett az oldalberúgáshoz, eladta a labdát az UTC, de nem tudták átívelni felette. Ismét feljön Vasas a szöglethez, rá is lövi távolról, nem sokat tévesztett. 3' Óriási lehetőség, Vidák ért bele egy felívelésbe úgy, hogy éppen saját kapuja mellé hullott a labda, Tyukász csak nézte a labdát. Kapufa! Ondrejó életerős bombája a felső lécről jön vissza, nincs szerencséje az UTC-nek! 2' Nagyon szépen játszott össze a sarokban Ondrejó és Juhász, előbbi sarokkal passzolt vissza Juhásznak, lövésébe azonban a kimozduló Tyukász belevetődött. 2' Vasas kidobása éppen hosszú Juhásznak, bár a szituációt megelőzően kézzel vette át Öreglaki a labdát, e fölött "szemet hunytak" a sporik. Szép megelőző szerelést mutat be Juhász, jól vette fel a mélységből érkező embert, szögletre tisztáz. A lövésre legurított szögletet Vasas üti a kapu fölé, az újabb sarokrúgást követően pedig felszabadul az UTC kapuja. 1'Az UTC kezdte a játékot. 18:54 - Az UTC ma tiszta feketében, míg a vendég szombathelyiek tiszta fehérben lépnek pályára. 18:44 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a felek már nagyban melegítenek. Az UTC-nél felgyógyultak a sérültek, bár Halász Krisztián tegnap kisebb ujjsérülést szenvedett, de vállalni tudta ma a játékot, bár a kapuban Vasas kezd. Idén először van Brinszky Adrián keretében Béry kapus, valamint a fiatal Csonka Gergő. A találkozó 19 órakor kezdődik!