Női futball: nagy pofonba szaladt bele a SZAK Szombathelyen

2014. október 7., kedd
szegedi_ak_szombathelyi_viktoria34_gs

Súlyos vereséget szenvedett a Szegedi AK csapata a Viktória ellen a női labdarúgó NB I 4. fordulójában.

Az ismét foghíjasan felálló Szegedi AK elsősorban a védekezésre helyezte a hangsúlyt és fegyelmezetten játszott. Ennek az első félidőben meg is lett az eredménye, hiszen szoros eredmény született. A szegedieknek volt két gólszerzési lehetősége is, de ezeket elpuskázták. A hazaiak azonban

Dénes Dorka

Manhart Heike

találataival kétgólos előnnyel zárták az első félidőt. A második játékrész is Manhart Heike góljával indult (3-0). A szegediek a tartalékos felállás ellenére továbbra is masszív csapat benyomását keltették azonban a 60. perctől kezdve fizikailag egyre jobban elfáradt a vendégcsapat és ez meglátszott a koncentráción is, hiszen kiengedett, így az utolsó 30 percben potyogtak a gólok és a hazaiak további 5 gólt szereztek. A SZAK a 82. percben szépített, amikor egy

Kerekes Eszter

-

Zimányi Kovács Anikó

-

Papp Dorina

összjáték után utóbbi talált szép mozdulattal a kapuba. Az első félidő alapján nem sokan gondolták volna, hogy ilyen nagy különbségű hazai győzelem születik. A sok sebből vérző szegediek jó ideig tartásról tettek tanúbizonyságot, az utolsó 10 percben azonban már a hármas sípszót várták, és ezt felismerve a motivált Viktória többször is padlóra küldte őket. A SZAK az ötödik körben a BL-résztvevő, bajnoki címvédő

MTK-val találkozott

. A Szegeden rendezett meccsen hatgólos fővárosi siker született.

Női labdarúgó NB I, 4. forduló:

Viktória-Trend Optika FC - Szeged AK 8-1 (2-0)

Szombathely, Király Sportlétesítmény. Vezette: Kártyás Katalin (Baranyai Éva, Lukács Lívia).

Viktória:

Földes - Kun (Kiss 82'), Ferencsik, Marsai, Vörös, Szakonyi, Harsányi, Dénes (Magyar 77'), Csidei, Magyarics (Széles 77'), Manhart.

Mitterstiller Csaba.

SZAK:

Sávai - Szalai, Harcel, Nagy (Végh 60'), Miklós (Koncz 75'), Patocskai (Lipták - a szünetben), Kerekes, Zimányi Kovács, Lévai, Dudás, Papp.