Labdarúgás: csak futott az eredmény után a SZAK Újpesten + FOTÓK

2014. október 27., hétfő
ute_szak016

Nagy lehetőséget hagyott ki a Szegedi AK, miután a közvetlen Újpest otthonában kikapott 5-0-ra. A fővárosiak első győzelmüket aratták a bajnokságban.

Az 5. percben gyakorlatilag az első támadásából gólt szerzett a hazai csapat. A balról felívelt labda pattant egyet a vendégek tizenhatosán belül, amelyet

Szil Tünde

fejelt haza. Közben viszont

Földesi Lilien

kiindult a kapujából, így a labda átszállt fölötte, így az érkező

Nagy Barbarának

nem okozott gondot az üres kapuba passzolni (1-0). A 8. percben egy kipattanó labda

Várkonyi Orsolya

elé került, aki 24 méterről lőtt és megrezgette a felső lécet. A 12. percben a másik oldalon adódott lehetőség a gólszerzésre.

Dudás Diana

szögletének

Bíró Barbara

szaladt alá, de

Zimányi Kovács Anikó

fölé fejelt. A 21. percben egy 22 méteres szabadrúgás pattant ki a szegedi kapusról, az érkező

Mátyás Noémi

pedig 3 méterről a hálóba kotorta a labdát (2-0). A 25. percben Várkonyi a kezdőkör mellől ívelt fel egy szabadrúgást.

Patocskai

lemaradt emberéről, így a mélységből érkező Mátyás Noémi erőből a léc alá fejelt - a szegedi kapusnak esélye sem volt a hárításra (3-0). A 32. percben Szil Tünde indította egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból a keresztbe mozgó, és kitűnő ütemben kilépő Zimányi Kovács Anikót. Ő egy az egyben vezethette volna a kapusra a labdát, azonban Nagy Barbara visszarántotta, ezért nem tudta megszerezni a szépítő gólt. Az egyértelmű kiállítás helyett csak a sárga lap villant, a 18 méteres szabadrúgást a sértett nagy erővel küldte kapura, azonban Bíró Barbara látványos mozdulattal kiütötte a labdát. A 42. percben

Vígh Renáta

indult el nagy lendülettel a középpályáról Az első védő lepattant róla, majd újabb három embert kicselezve befelé húzott és ballal szép lövést eresztett meg. A labda a bal oldali kapufán csattant, majd a mezőnybe pattant. A második félidő egy szegedi akcióval indult. Szil Tünde indította

Szalai Ágnest

a jobb szélen, aki egy nagy vágta után két védőtől szorongatva kissé kiszorított helyzetből lőtt kapura, ám Bíró Barbara magabiztosan védett. Két perccel később egy Zimányi Kovács és Szil kényszerítőzött a középpályán, majd előbbi húzhatott kapura. Két védőt becsapott, de kissé hosszan tette maga elé a labdát, így az a kapus zsákmánya lett. Az 53. percben a másik kapu került veszélybe egy jobb oldali akció végén. A befelé passzolt labdát Vígh Renáta még tovább tolta a bal oldalról érkező Várkonyi Orsolya elé, aki 12 méterről célozta meg a kaput, azonban Földesi szép vetődéssel hárított. Két minutummal később

Durkó Zita

végzett el egy szabadrúgást 32 méterről. Ártalmatlannak tűnő lövését mindenki csak nézte, de az megpattanva a gólvonal előtt a bal alsó kapufán csattant. A kipattanót üggyel-bajjal kikanalazták a védők. Az 58. percben

Dudás Diána

ívelte be a SZAK újabb szögletét. A védőkről kipattanó labdát Zimányi Kovács Anikó bombázta rá, de az elakadt

Papp Dorinában

. Ő felismerte a helyzetet, jól tartotta a labdát és visszagurította a feladóhoz, aki Patocskai Ritához továbbított, aki 22 méterről rábombázta a játékszert, ami azonban a jobb kapufa mellett pár centivel suhant ki az alapvonalon túlra. Az ellentámadásból

Mogyorósi Zsuzsanna

veszélyeztetett. Elviharzott a bal oldalon, és befelé húzva egyedül állt szemben a kapussal, de a hosszú sarokra küldött lövését Földesi Lilien óriási bravúrral kitornázta, a védők pedig kétségbeesetten kivágták a lassan továbbcsorgó labdát. A 65. percben a gólérzékeny Mátyás Noémi mozgott keresztbe a tizenhatoson belül, majd megiramodott a kapu felé, ám a vendégek kapusa lábra vetődve felszedte előle a játékszert. A 72. percben egy bal oldali szabadrúgásra ismét Mátyás Noémi lépett ki jö ütemben, aki két méterről a kapujában ragadt szegedi portás mellett a hálóba pofozta a labdát (4-0). Mátyás Noémi szinte lemásolta előző találatát. Újra balról érkezett pontosan egy beadásra, és a védők ezt nem tudták lereagálni. Az ötös sarkáról a kapujából kétségbeesetten kilépő Földesi Lilien felett átemelve immáron már mesternégyest könyvelhetett el (5-0). Ahhoz képest, hogy a SZAK győzelmi reményekkel érkezett a találkozóra, eléggé nagy különbségű vereséget szenvedett. Mezőnyben is többet mutatott a mai napon az Újpest! A szegedieknek nem sikerült igazán nagy helyzeteket kialakítania a hazai kapu előtt, és a védelmük is "gólképesebbnek" bizonyult a kívánatosnál. A hazaiak azonban felbuzdulva az első két ajándékba adott találaton vérszemet kaptak, és meg sem álltak 5 gólig, így többet hibázó csapatként a vendégek kénytelenek voltak pont nélkül távozni a mai találkozóról.

Női labdarúgó NB I, 7. forduló:

Újpesti TE - Szegedi AK 5-0 (3-0)

Budapest, UTE Bánka Kristóf Sportközpont. Vezette: Horváth János (Bartkó Eszter, Somogyi Sára).

UTE:

Bíró - Olasz, Durkó, Mátyás (Dohány 84'), Nagy Sz., Kiss K., Nagy B., Kiss F., Szennai (Mogyorósi 27'), Várkonyi (Bukor 90'), Vígh.